12. 2. 2014

 

Komise pro strategický rozvoj města zve srdečně všechny občany ke společné diskuzi v rámci aktualizace Strategického plánu města. Staňte se i Vy spolutvůrci plánu a pomozte nám naplánovat budoucí rozvoj Kopřivnice! Přijďte navrhnout konkrétní opatření, na kterých by se mělo ve městě pracovat. Ve čtvrtek 13. února od 9 hodin bude na programu oblast ekonomiky a podnikání a ve čtvrtek 13. února od 15 hodin bude následovat diskuze o image města. Všechna setkání se uskuteční v konferenční místnosti v 10. patře radnice. Bližší informace naleznete na internetových stránkách města Kopřivnice.

 

 

Příbor se stal krajským vítězem celostátní soutěže zaměřené na regeneraci městské památkové rezervace a do svého rozpočtu tak získal částku 100 tisíc korun. V březnu bude bojovat o titul Historické město roku 2013.

 

 

Čajovna Mandala nabízí ve čtvrtek 13. února od půl osmé večer  hudební  koktejl chansonu, swingu…

Les gars d’en Bas (FR, SK, CZ) + Madeline Tasquin. Pocházejíce ze tří různých zemí (Francie, Česká republika, Slovensko), spojují Les Gars d’en Bas rozdílné hudební vlivy každého ze svých pěti členů, aby vytvořili nový a okouzlující koktejl chansonu, swingu, jazzu, klezmeru a romské hudby, okořeněný jejich vlastními nápady a podávaný prostřednictvím hřejivě živoucích akustických nástrojů. Repertoir sestávající jak z písní důkladně vybraných a převzatých, tak z vlastních kompozic, je spojován všeobjímající energií a přátelskou různorodostí. Support: působivá, jemná kanadsko-kalifornská písnickárka Madeline Tasquin.

 

 

30. ledna byla v knihovně otevřena nová výstava, k vidění tu jsou 3 desítky hlavolamů z dílny Václava Obšivače z Frenštátu. Jsou složité i jednoduché, a můžete je obdivovat ale si i pohrát. A to do konce února.

 

 

V rámci sezóny divadelního předplatného uvádí Kulturní dům představení  – Zlomatka a to ve čtvrtek 13. února od 19:00 hodin.

 

 

Už podesáté se po svém obnovení v roce 2004 uskuteční tradiční příborská pouť. Areál za kostelem patrona pouti sv. Valentina a sousedícím objektem TJ Sokol se v neděli 16. února od 9 hodin zaplní více než třiceti stánky, kde budou prodejci a trhovci nabízet zabijačkové pochoutky všeho druhu a tradiční příborské medové pečivo šifle. V doprovodném kulturním programu dobového stylu nebudou chybět komedianti, tanečnice, řemeslníci, pastýři s lasy a biči a další. Soutěže a hry budou připraveny pro děti i dospělé, všichni si budou moci vyzkoušet střelbu z balisty. Chybět nebude ani věštírna pro zamilované. Atmosféru pouti v dobovém stylu umocní muzikanti kapely Calata. Od 9.30 se koná v kostele sv. Valentina poutní mše. Po skončení bohoslužeb bude kostel do 14 hodin volně přístupný k prohlídce. Po celý den od 9 do 16 hodin bude také otevřeno Muzeum Novojičínska, p. o., kde si návštěvníci za snížené vstupné 15 korun a děti zdarma mohou prohlédnout dvě výstavy – Piaristická knihovna a Dobové příborské plakáty ze sbírek Muzea Novojičínska. V 10 a 13 hodin proběhne promítání autentických dokumentů ze sbírek muzea.

 

 

Dobový jarmark s generálem Laudonem se chystá v pátek 14.2 února a den poté v Novém Jičíne na náměstí.

 

 

Big Band Pavla Písteckého se postará o hudební doprovod swingového plesu v pátek 14. Února v kopřivnickém katolickém domě.

 

 

V sobotu 15. února v areálu Muzea Fojtství v Kopřivnici se od 9 hodin chystá pravá domácí zabijačka s ukázkou  výroby pochutin a harmonikou.

 

 

Bar Daymoon  naproti městské tržnici zve v sobotu 15. 2. na vystoupení  Jiří Schelinger revival bandu z Ostravy.

 

 

Ve stejný den pořádá Katolický dům Lubina 23. ročník velkého kopřivnického Country bálu. K tanci i na přání hrají Cizinci a Kondoři. 

 

 

Český rozhlas Ostrava pořádá již třetí ročník výpravy za Yettim s názvem EXPEDICE YETTI 2014. Tým Českého rozhlasu Ostrava navštíví v následujících týdnech známá lyžařská střediska v Beskydech a Jeseníkách. Ve svém stanu pak lyžařům na zahřátí nabídne zdarma teplý nápoj a sladkou svačinku. Ti se mohou na místě zúčastnit i SMS soutěže o zajímavé ceny. První dvě expedice proběhnou již tento víkend.  Pro všechny milovníky zimních sportů, především lyžování a snowboardingu, připravil Český rozhlas Ostrava od soboty 15. února akce s názvem EXPEDICE YETTI 2014. V průběhu následujících týdnů vyrazí tým ČRo Ostrava do čtyř lyžařských středisek. Návštěvníkům ski areálů nabídne ve svém stanu zdarma teplý nápoj a sladkou svačinku. Navíc návštěvníci mohou přímo na místě vyhrát v SMS soutěži zajímavé ceny. Expedice startuje prvním termínem v sobotu 15. února v 9.00 hodin ve Ski areálu Mosty u Jablunkova v Beskydech. Stan Českého rozhlasu Ostrava najdou lyžaři u turniketů pod hlavní sjezdovkou. Následovat budou: Ski areál Kopřivná pod Pradědem v neděli 16. února, Ski areál Bílá v Beskydech v pátek 21. února a HEIpark Tošovice v sobotu 8. března. Začátky akcí jsou vždy od 9.00 hodin.

 

 

Regionální muzeum v Kopřivnici se od 20. února do 11. května promění v jednu velikou stavebnici. Všechny tři naše objekty se totiž v tomto období zaplní legendou mezi českými stavebnicemi – Merkurem.

Na Fojtství se seznámíte s její historií, jakožto i s minulostí firmy, která ji vyrábí. Výstavní prostor Technického muzea bude zaplněn velkými modely, mimo jiné uvidíte i nejvyšší stavbu postavenou z Merkuru na světě. Lašské muzeum pak dá průchod především Vaší kreativitě. Najdete zde totiž hernu a snad i malou výstavu návštěvnických modelů (stále na Vás apelujeme – máte-li doma z Merkuru svůj vlastní výtvor, kterým byste se chtěli pochlubit, přineste nám jej do Lašského muzea; za zapůjčení dostanete okružní vstupenku).

Zveme Vás tedy tímto na slavnostní zahájení výstavy, které jsme se rozhodli uspořádat v prostorách Muzea Fojtství ve čtvrtek 20. února v 17 hodin. Krom tradičního občerstvení se můžete těšit především na setkání s pány Jiřím Mládkem, majitelem vystavované sbírky, či Jaromírem Křížem, majitelem firmy MerkurToys, která je hrdým pokračovatelem tradice výroby této stavebnice.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice