10. 2. 2014

 

KOMTERM, a.s. oznamuje, že z důvodu poruchy na horkovodním potrubí bude v úterý dne 11. 2. 2014 od 01:00 hod. přerušena dodávka tepla. Obnovení dodávky tepla proběhne v úterý dne 11. 2. 2014 ve večerních hodinách. Dodávka tepla bude přerušena pro VS 8, 10, 17, 11, 12, 13 (směr Štramberk), KDK, Městský úřad, ČD osobní, zimní stadión a Therápon89. Pozn. dodávka tepla pro ZŠ Dr. Milady Horákové, ZŠ sv. Zdislavy a MŠ Krátká bude bez omezení. V době odstávky proběhne výměna trubkového oblouku + potrubí DN 300 na ul. Smetanova u č. p. 1122/1 (MŠ a ZŠ Motýlek). Plánovaná oprava z 9. 2. 2014 musela být z důvodu většího rozsahu poškození potrubí, než se předpokládalo přeložena na 11. 2. 2014.

 

 

30. ledna byla v knihovně otevřena nová výstava, k vidění tu jsou 3 desítky hlavolamů z dílny Václava Obšivače z Frenštátu. Jsou složité i jednoduché, a můžete je obdivovat ale si i pohrát. A to do konce února.

 

 

Komise pro strategický rozvoj města zve srdečně všechny občany ke společné diskuzi v rámci aktualizace Strategického plánu města. Staňte se i Vy spolutvůrci plánu a pomozte nám naplánovat budoucí rozvoj Kopřivnice! Přijďte navrhnout konkrétní opatření, na kterých by se mělo ve městě pracovat. Ve středu 12. února od 15 hodin budete moci diskutovat o oblastech dopravy, infrastruktury a životního prostředí, ve čtvrtek 13. února od 9 hodin bude na programu oblast ekonomiky a podnikání a ve čtvrtek 13. února od 15 hodin bude následovat diskuze o image města. Všechna setkání se uskuteční v konferenční místnosti v 10. patře radnice. Bližší informace naleznete na internetových stránkách města Kopřivnice.

 

 

Město Kopřivnice opět podpoří organizování akcí zaměřených na environmentální osvětu, preventivní výchovu či veřejně prospěšné aktivity. Pořadatelé takovýchto akcí mohou získat finanční podporu z dotačního programu Zdravé město Kopřivnice. V prvním kole lze žádosti o dotaci podávat do 4. března. V případě nevyčerpání všech finančních prostředků bude možné podat žádost i v druhém kole, které bude ukončeno v květnu. Bližší informace naleznete na www.koprivnice.cz pod záložkou Radnice, v sekci Dotace.

 

 

Oznamujeme občanům, že od 3. – 14. února budou v obci Lubina   prováděny pracovníky vodáren pravidelné odpočty vodoměrů. V Kopřivnici budou opisy prováděny od 3. – 28. února.

 

 

Objekt Kavárny se v posledních letech nepodařilo městu prodat a tak jej nyní nabízí k pronájmu. Nebytové prostory v budově č. p. 889 na ul. Školní v případě zájmu rozdělí na své náklady na více samostatných provozoven. Město striktně neomezuje účel nájmu předmětu nabídky, ale přípustné jsou pouze aktivity, které povoluje schválený územní plán města. Bližší informace Vám poskytnou pracovníci Odboru majetku města Kopřivnice.

 

 

Organizovaný sběr vršků v Kopřivnici pokračuje. Letošní výtěžek z celoměstské sbírky plastových uzávěrů bude věnován na léčbu šestiletého Tomáška, který kvůli svému onemocnění pobývá často v nemocnici a již několikrát muset podstoupit operaci hlavičky. Zdravotní stav mu nedovoluje chodit, samostatně se najíst a napít, ani správně mluvit. Za dva měsíce od vyhlášení již lidé nasbírali necelých 130 kilogramů. Chcete-li Tomáška podpořit, můžete začít hned příštím víčkem, které nevyhodíte, ale odevzdáte jej na některém ze sběrných míst v místních školách, centru Motýlek, domě dětí a mládeže, městské knihovně nebo vestibulu radnice. Sbírat lze nejen víčka od běžných PET lahví, ale také vršky od mléka a džusů. Sbírka pro Tomáška potrvá až do 31. července.

 

 

V rámci sezóny divadelního předplatného uvádí Kulturní dům představení  – Zlomatka a to ve čtvrtek 13. února od 19:00 hodin.

 

 

Čajovna Mandala nabízí ve čtvrtek 13. února od půl osmé večer  hudební  koktejl chansonu, swingu.

 

 

Celkem 21 nominací, z toho 19 jednotlivců a 3 kolektivy. Z tohoto počtu dostane jen 10 oceněných titul nejlepšího sportovce Novojičínska za rok 2013. Slavnostní vyhlášení proběhne ve středu 19. února v kopřivnickém kulturním domě a mezi nominovanými sportovci nechybí i Kopřivničtí zástupci. Kopřivnice má v jednotlivcích nominováno celkem 9 osob a za kolektivy nominoval výkonný výbor okresního sdružení ČSTV házenkářský starší dorost, který získal v uplynulém roce titul mistra ČR v nejvyšší soutěži a vicemistrem z výběrů ČR a Slovenska. Mezi jednotlivci byly nominovány tři krasobruslařky Petra Milčinská, Klára Štěpánová a Nikol Zátopková, dále dva házenkáři Petr Chalupa a Adam Reček. Z florbalistů je to Jiří Bolom, z ASK Tatra kopřivnice, stolní tenista Ota Schwarz a karatista Zdeněk Marek. Plavce reprezentuje Vendula Rakúsová. Mimo dvě hlavní kategorie budou vyhlášeny i nejlepší kolektivy, trenéři a handicapovaní.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice