17. 2. 2016

 

Město Kopřivnice upozorňuje své obyvatele, že Česky statistický úřad organizuje v letošním roce výběrové šetření o životních podmínkách domácností v České republice. Smyslem tohoto zjišťování je získat dlouhodobě srovnatelné údaje o sociální a ekonomické situaci v celkem dvaatřiceti evropských zemích a data pro výpočet ukazatelů peněžní a materiální chudoby. Šetření se uskuteční na území celé České republiky v 10 916 domácnostech v termínu od 6. února do 5. června 2016 prostřednictvím speciálně vyškolených tazatelů. Pracovníci zapojení do šetření se budou prokazovat průkazem tazatele a příslušným pověřením. Ve všech fázích zpracování je zaručena anonymita zjištěných údajů.

 

První značka na přání ukradena. V Klatovech zmizela tabulka 333JARDA. Značka na přání se ztratila v noci ze soboty na neděli. Jde zřejmě o první ukradenou „espézetku“ na přání v České republice. Pokud se nenajde,musí se jí její majitel navždy vzdát, protože úřady nemohou vydat duplikát a původní značka by byla v registru kvůli možnosti zneužití už navždy blokována. Zdá se ale, že vše dobře dopadne a policisté zloděje vypátrají.

 

Strážníci v Novém Jičíně dopadli zloděje kabelek. Ten několika ženám strhl tašku z ramene přímo na ulici. Jeho řádění pomohla zabránit jedna z obětí, která svou kabelku ubránila, ihned vše nahlásila na městskou policii a díky jejímu popisu pachatele dopadli. Jednu z žen, tedy právě tu, která ho pomohla městské policii odhalit, přepadl muž na Poděbradově ulici v Novém Jičíně. Vůbec mu nevadilo, že ulici lemují panelové domy a z okna ho může kdokoli vidět. Poškozená žena, nejenže mladíka, který ji napadl, dobře popsala, ale se strážníky rychle sedla do auta a rozjeli se po něm pátrat do okolí místa činu. Akce byla úspěšná a podezřelého muže zahlédli. Jeden ze strážníků za ním vyběhl a pronásledoval ho směrem k centru města. Úprk zloděje skončil po pár minutách v blízkosti kina Květen, kde ho strážník městské policie rychle zpacifikoval. Dopadeného 22letého muže z Nového Jičína-Loučky předali strážníci Policii ČR. Později přišly na služebnu ještě další ženy, které byly v ten den podobně napadeny nebo okradeny.

 

V průběhu roku 2015 navštívilo Moravskoslezský kraj podle Českého statistického úřadu 775 061 lidí. Jde o rekordní počet návštěvníků, který proti roku 2014 vzrostl o více než deset procent.

 

Kvůli suchu Povodí Odry omezilo odtok z nádrže Žermanice. I přes současné deštivé počasí není situace na přehradách vodohospodářské soustavy státního podniku Povodí Odry dobrá. Týká se to zejména nádrží Žermanice, která je naplněna z 60 %, a Olešná, kde se plnění pohybuje pod 20 %. Hladina v obou nádržích, využívaných pro dodávky průmyslové vody, stoupá, malé sněhové zásoby nicméně neslibují jejich doplnění. Státní podnik Povodí Odry proto podniká preventivní kroky ke zmírnění důsledků sucha. Na základě povolení Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Povodí Odry provedlo další omezení odtoku z nádrže Žermanice s cílem zajistit vodu pro odběratele ArcelorMittal Ostrava a Biocel Paskov i při nepříznivém vývoji počasí a opakování sucha v tomto roce. Situaci s nízkou hladinou na nádrži Olešná pak hodlá podnik využít k odtěžení nánosů v průběhu letošního roku, tedy před opětovným naplněním nádrže. Podrobnější informace o aktuálním vývoji sucha a stavech na přehradách poskytne státní podnik Povodí Odry na připravované tiskové konferenci, která se uskuteční na počátku března.

 

Výborná zpráva pro dvaasedmdesát projektů měst, obcí a dalších organizací přišla v závěru minulého týdne. Zadavatelé takzvaných dočerpávacích projektů si mezi sebou rozdělí téměř 648 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Město Kopřivnice obdrží 22,6 milionů korun.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice