17. 5. 2017

 

Kulturní dům Kopřivnice se omlouvá za změnu v programu, představení HRDÝ BUDŽES ve středu 17. 5. 2017 je z důvodu nemoci paní Hrzánové ZRUŠENO!!! Náhradní termín představení je ve čtvrtek 1. února 2018 v 19.00 hodin! Vstupenky zůstávají v platnosti. Pokud by někomu náhradní termín nevyhovoval, vstupenky je možno vrátit v IC Kopřivnice do 30. června 2017. KDK se omlouvá za tuto nepříjemnou situaci.

 

V Mateřské škole I. Šustaly je ve středu 17. 5. připraven na odpoledne Dětský restaurant day a od 17 hodin se zde děti mohou těšit na pohádku O Pinocchiovi.

 

Městská knihovna zve všechny zájemce o genealogii na přednášku Znáte svoje předky? Středa 17. května 2017 – 18.00 hodin – Akademická posluchárna KDK.

 

Ve středu v 19 hodin předvede Barbora Hrzánová v kulturním domě svou Thálií ověnčenou roli Helenky Součkové v komedii Hrdý Budžes.

 

Oslavte Den muzeí ve Valašském muzeu v Rožnově pod Radhoštěm! Ve čtvrtek 18. května ho můžete oslavit vstupem zdarma do areálu Mlýnské doliny v čase od 9.00 do 17.00 hodin. Kromě návštěvy areálu můžete zhlédnout výstavku fotografií k tématu „Muzeum a tragické události 20. století“ v knihovně VMP a současně v Sušáku proběhne vernisáž výstavy Jaroslav Sedláček Marák – architekt a umělec. Vernisáž začne v 16.00 hodin.

 

Městská knihovna zve na hravé odpoledne „Hlavolamy a hry pro celou rodinu“ve čtvrtek 18. 5. 2017 od 13:00 do 18:00.

 

První letošní farmářský trh se bude v centru Kopřivnice konat v pátek 19. května v době od 9 do 16 hodin. K dispozici budou zeleninové či ovocné výpěstky, masné výrobky, uzeniny, tradiční koláče a další výrobky a produkty. Nebude chybět i rozšířená nabídka sadby a sazenic. Radnice, jako organizátor akce, preferuje regionální potraviny a trhy takto organizuje od září roku 2011. Chybět nebudou ani kulturní vystoupení, neboť právě v pátek 19. června odpoledne proběhne před kulturním domem také Jarmark poskytovatelů sociálních služeb.

 

Vila Machů zve v pátek 19. 5. v 18:00 na přednášku Za přírodními poklady tropických moří.

 

Dřevařské sympozium na Pustevnách, které každoročně obohacuje celou lokalitu o nové zajímavé sochy. Špičkoví sochaři nejen z ČR vám bude po 4 dny předvádět své umění – od 18. do 21. 5. 2017. Již třetím rokem bude jeden květnový víkend na Pustevnách věnován umění a dřevu. Další ročník řezbářského sympozia Dřevěné Pustevny se odehraje v běžeckém areálu Pustevny, kde špičkoví řezbáři z České a Slovenské republiky vytvoří nejen unikátní díla pro zkrášlení areálu, ale také poměří své síly v divácky velmi úspěšném řezání na čas – SPEED CARVINGU! Těšit se můžete i na dražbu výrobků, jarmark a relax zónu. Pro děti bude připraven naučně zábavný doprovodný program.

VSTUP na akci ZDARMA!

 

Frenštátský Siemens hledá 200 nových zaměstnanců. Není však jedinou firmou, která na Novojičínsku hledá pracovníky. Stovku jich chce přijmout také nedaleká kopřivnická automobilka Tatra. Vedení společnosti Siemens Elektromotory Frenštát, která je následníkem MEZ, hledá 200 pracovníků. Firma hledá zaměstnance na pozice elektrotechnik, navíječ, lakýrník, svářeč nebo CNC obráběč. Některá pracovní místa jsou i v konstrukční kanceláři v Ostravě, kde spolupracují také s Vysokou školou báňskou. Tatra na trhu práce hledá především pracovníky do výroby, a to zejména obráběče, seřizovače, obsluhu CNC strojů, frézaře, montážní dělníky a podobně. Podmínkou pro přijetí je kromě odbornosti a prokazatelné praxe také ochota pracovat ve směnném provozu.

 

Štramberský Jasoň se blíží, odstartuje v sobotu 20. května. Štramberský Jasoň je turistický a dálkový pochod, pro atlety lehký ultra běh. Účastnit se mohou celé rodiny. Vybrat si můžete ze 6 tras, cíl je vždy na náměstí ve Štramberku. Na startu obdržíte mapku s itinerářem trasy, ale i přesto doporučujeme stáhnout si do mobilního telefonu aplikaci mapy.cz.

  • 1. trasa z Ostravy dálkový pochod a ultra běh – 53 km – klikni na propozice a mapu
  • 2. trasa z Frýdku-Místku turistický pochod přes Palkovické hůrky – 38 km – klikni na propozice a mapu
  • 3. trasa z Kopřivnice přes Hukvaldy – 29 km – klikni na propozice a mapu
  • 4. trasa z Kopřivnice přes Šostýn a Červený kámen – 13 km (pro děti i dospělé) – klikni na propozice a mapu
  • 5. trasa z Kopřivnice přes Bílou horu – 8 km (pro děti i dospělé) – klikni na propozice a mapu
  • 6. trasa z Kopřivnice přes Paseky, vhodné pro kočárky – 7 km – klikni na propozice a mapu

Můžete přijet autem, vlakem či autobusem až do Kopřivnice a tam vyrazit od vlakového nádraží na některou ze čtyř dalších tras.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice