15. 5. 2017

 

Lávka přes železniční trať v blízkosti Tesca byla zcela uzavřena, rekonstrukce potrvá do 3. července.

 

Začátkem týdne byla zahájena II. etapa rekonstrukce ulice Štramberské od křižovatky s ulicí Janáčkovou k asfaltovému úseku u štramberského nádraží.

 

Na webu města můžete vyplnit anketu pro Územní studii krajiny správního obvodu ORP Kopřivnice.

 

V pondělí 15. května od 17 hodin se koná v katolickém domě přednáška o rodičovství a výchově „Pár slov o výchově“.

 

Rezervovat stoly na Bleší trh, který se koná 3. června, můžete na telefonním čísle 731 906 908 v době od 8 do 18 hodin.

 

Mladí házenkáři ze ZŠ E. Zátopka vyhráli okresní kolo Novinářského kalamáře.

 

Do 25. května můžete podávat registrace na 5. ROČNÍK tenisového TURNAJE VE ČTYŘHRÁCH PRO SMÍŠENÉ PÁRY. DABL MIX KOPR CITY CUP bude na programu v sobotu 10. června.

 

Soutěž ktk a tanečního studia farridah o 2 x dvě vstupenky na Šostýnskou Venuši – tradiční festival tance a zdravého životního stylu v sobotu 27. 5. 2017 v areálu kopřivnického koupaliště.

Kolik let má na kontě festival Šostýnská Venuše?

A/ 5

B/ 10

C/ 20

Odpovědi nám posílejte ve tvaru: vaše jméno mezera a odpověď A / B / C

Prostřednictvím sms na telefonní číslo 774 599 474

Nebo e-mailem: studio zavináč ktk.cz

Uzávěrka je ve středu 17. 5. 2017 v 10:00.

 

MIC Štramberk upozorňuje, že projekce filmu „Miluji tě modře“ v neděli 28. 5. 2017 se z důvodu konání Štramberské poutě neuskuteční.

 

Lávka přes železniční trať v blízkosti Tesca, která spojuje ulice Dělnickou a Nádražní, bude z důvodu rekonstrukce zcela uzavřena od čtvrtku 11. května do 3. července.

 

U příležitosti Dne matek jste zváni na vystoupení cimbálové muziky Radhošť. Akce se uskuteční v pondělí 15. května od 16 hodin v Katolickém domě Kopřivnice.

 

Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje pořádá v pondělí 15. května 2017 Den otevřených dveří ZZS MSK & Den linky 155. Jedenáct stanovišť po celém Moravskoslezském kraji otevře v době od 9 do 16 hodin mimořádně své prostory pro veřejnost.

 

Moravskoslezská diecéze otevřela téměř třicet kostelů. Ostravsko-opavská diecéze vůbec poprvé v historii otevřela pro veřejnost 28 kostelů a chrámů, a to od začátku května až do konce října, většinou ve víkendových dnech. Chce tak zatraktivnit nabídku sakrálních památek. Diecéze vybírala kostely podle velikosti měst, turistické atraktivity a bezpečnostních možností. Tři sakrální objekty si zájemci mohou prohlédnout v Krnově a Frýdku-Místku a po dvou ve Štramberku, v Opavě a v Ostravě. Seznam všech otevřených kostelů je na webových stránkách diecéze.

 

Cenu ČESKÝ BESTSELLER 2016, v podobě sošky z dílny akademického sochaře Olbrama Zoubka, získal 10. 5. 2017 Patrik Hartl za svou knihu Okamžiky štěstí. V kategorii Česká literatura pro děti a mládež zvítězil Ladislav Špaček s naučnou knihou Dědečku, už chodím do školy. Joanne K. Rowlingová si drží svou pozici na poli překladové literatury. Harry Potter a prokleté dítě si znovu získal přízeň dětských čtenářů. Cenu v kategorii Kuchařky si odnesli Tomáš Kosačík a Lucie Strachotová za svůj počin Břicháč Tom a Lucie. Jedničkou v Odborné a populárně naučné literatuře pro dospělé je Zdeněk Svěrák s publikací Půlstoletí s Cimrmanem. V kategorii Zdraví a životní styl zvítězil Karel Nešpor s knihou Kudy do pohody. Duo Zbigniew Czendlik a Markéta Zahradníková si odnesli cenu za nejlepší biografii. Erotický román Grey od E.L. James porazil všechny soupeře v kategorii Překladová beletrie pro dospělé. Biografie cestovatelské legendy Miroslava Stingla, kterou napsal Adam Chroust, zase zvítězila v kategorii Cestopisy a reportáže. Nejprodávanější audioknihou roku 2016 je Faktor Churchill (Boris Johnson).

 

Černému hazardu se v Moravskoslezském kraji daří. Celní správa od ledna 2017 při kontrolách odhalila 7 porušení zákona. V celém Česku celníci od ledna zabavili 358 hracích automatů a 1,5 milionu korun. Na nelegální hazard se celníci soustřeďují od ledna, kdy začal platit nový zákon o hazardních hrách. Ten dává celní správě nově pravomoc herny kontrolovat. V rámci Moravskoslezského kraje bylo pracovníky celního úřadu provedeno celkem 153 kontrol, žádná herna nebyla uzavřena. Přestože v regulaci hazardních her přitvrzuje řada měst a obcí, úbytku hráčů a heren se dosáhnout nedaří. Roste totiž počet nelegálních heren a soukromých hráčských klubů, kterých jsou po celé zemi stovky. Z nelegálních heren města neinkasují žádné finanční prostředky, které by pak mohla využít na financování sportu, kultury a dalších veřejně prospěšných aktivit.

 

Anketa pro Územní studii krajiny správního obvodu ORP Kopřivnice. Městský úřad Kopřivnice, odbor stavebního řádu, územního plánování a památkové péče, pořizuje pro celé své správní území, tj. pro území od Petřvaldu na severu po Ženklavu na jihu, územní studii krajiny. Zpracovatelem územní studie je Urbanistické středisko Ostrava, s.r.o. a jejím cílem je vytvořit komplexní dokument umožňující řešení problémů krajiny. Studie by měla obsahovat stanovení cílové vize krajiny, návrh opatření na ochranu a rozvoj hodnot a potenciálů krajiny, pro optimalizaci hospodaření v krajině, pro zlepšení sídelních propojení a prostupnosti krajiny pro člověka, doporučení opatření ke zlepšení vodního režimu krajiny, ke zvýšení retence v území a ke zlepšení protipovodňové ochrany území, zpřesnění migračně významných území a koridorů, doporučení opatření v souvislosti s adaptací na změnu klimatu a další.

V rámci analytické části studie je třeba stanovit a popsat současný stav krajiny, její hodnoty a její slabiny. A kdo jiný zná krajinu lépe, než její uživatelé? Proto žádáme Vás, milí turisté, cyklisté, zemědělci, lesníci, myslivci, rybáři, obyvatelé našich obcí a měst, kterým není naše krajina cizí, o pár minut Vašeho času, které věnujete vyplnění krátkého anketního formuláře.

 

 

Rekonstrukce mostního objektu přes řeku v Lubině bude probíhat při plné dopravní uzávěře od 9. 5. do 5. 9. 2017. Most z roku 1928 čeká generální oprava, protože z technického hlediska je jeho stav nevyhovující. Opravy budou hrazeny z rozpočtu Správy silnic Moravskoslezského kraje a vyžádají si 2,936 milionů korun. Opravu provádí vítkovická společnost Makos. Nejprve se začalo s frézováním vozovky. Následovat bude demontáž zábradlí a bourání říms, demontáž dilatačních závěrů. Pak se stavaři zaměří na úpravu mostních odvodňovačů, sanaci nosné konstrukce a spodní stavby. Mostní podpěry budou opevněny proti vodní hladině toku.

Po celou dobu stavby bude most průchozí jen pro pěší a cyklisty. Autobusové zastávky Kopřivnice, Lubina – požární zbrojnice, dále pak Kopřivnice, Lubina – točna, Příbor, Hájov – ČSSS jsou zrušeny. Veškerá autobusová doprava bude končit a začínat v zastávce Kopřivnice kulturní dům, Lubina u hřiště.

 

Zápisy do 11 mateřských škol v Kopřivnici proběhly jednotně ve čtvrtek 4. května. Rodiče si již týden předtím mohli v rámci týdne otevřených dveří jednotlivé mateřinky prohlédnout. Letos poprvé došla uplatnění nová vyhláška města, která stanovuje školské obvody pro mateřské školy zřízené městem. Do školek se vydalo 217 dětí, jejich počet mírně přesahuje stávající stav volných míst. Nyní rodiče cca měsíc čekají na posouzení svých žádostí. Zda školky jejich ratolesti přijmou, se dozvědí v době od 29. 5. do 1. 6. 2017.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice