12. 5. 2017

 

Lávka přes železniční trať v blízkosti Tesca, která spojuje ulice Dělnickou a Nádražní, bude z důvodu rekonstrukce zcela uzavřena od čtvrtku 11. května do 3. července.

 

U příležitosti Dne matek jste zváni na vystoupení cimbálové muziky Radhošť. Akce se uskuteční v pondělí 15. května od 16 hodin v Katolickém domě Kopřivnice.

 

MAY DAY 2017 proběhne v pátek 12. května 2017 v Kulturním domě Kopřivnice. Začátek je ve 20.00 hodin, sál bude otevřen od 19.30 hodin. Ve speciálně upraveném velkém sále Kulturního domu Kopřivnice festival zahájí SLAM POETRY SHOW. Do Kopřivnice přijede Anatol Svahilec (mistr ČR 2014), Metoděj Constantine (mistr ČR 2013), Lojza Kvádr (vítěz řady exhibic), Ellen Makumbirofa (vicemistryně ČR 2016). Jak říká Václav Šindelář, alias Anatol Svahilec „Slam se strašně těžko definuje, to musíš zažít.“ Přijďte se o tom přesvědčit! Dalšího hosta festivalu May Day není třeba dlouze představovat, neboť jím je pražská hip-hopová skupina PRAGO UNION! Vloni v létě vydali Prago Union pátou studiovou desku Smrt žije, která se stala bestsellerem léta a sklidila nadšené reakce od kritiky i fanoušků. Kapela i album jsou nominováni na cenu Anděl. Večer završí místní skupina ZAhRADKAři. Styl, který skupina hraje, se jmenuje eko-agro-punk. Snaží se ke tvorbě přistupovat jako k pěstování. Je potřeba nejdříve kvalitně zasít, pak pohnojit a samozřejmě nechat dozrát. To jsou procesy, které se nedají uspěchat, a hlavně musí bavit. V listopadu minulého roku vydali svou první desku, na které se jako host podílela zpěvačka Lenka Lo Hrůzová, která se ZAhRADKAři vystoupí i na May Day.

 

ZAHAJOVACÍ KONCERT PRAŽSKÉHO JARA. Kino Kopřivnice zve všechny na přímý přenos zahajovacího koncertu letošního festivalu s Vídeňskými filharmoniky a Danielem Barenboimem. Již tradičně bude festival zahájen 12. května 2017 ve 20.00 hodin cyklem symfonických básní Bedřicha Smetany „Má vlast“. Tentokrát Mou vlast uslyšíme v podání jedinečného orchestru, který je trvale zařazován na první místa mezi světovými orchestry a se skvělým Danielem Barenboimem. Vstup volný.

 

V pořadí čtvrtá férová snídaně se v sobotu 13. května chystá v Kopřivnici. Piknikový happening se odehraje v parku E. Beneše. Akce, která chce především podpořit lokální a fairtradové pěstitele, odstartuje o půl desáté. Pořadatelé si pro příchozí připravili bohatý program. „Začneme open air jógou pro dospělé, následovat bude cvičení s dětmi v šátku a muzikoterapie formou workshopu určená především dětem,“ vyjmenovala aktivity hlavní organizátorka férové snídaně Barbora Mužíková a pokračovala: „Po celou dobu trvání akce bude probíhat takzvaný dekový workshop Foodrestart – Změna na talíři.“ Návštěvníci férové snídaně se mohou těšit rovněž na mini farmářský trh s lokálními produkty, burzu receptů nebo ochutnávku fair trade čaje, kávy, čokolády a podobně nebo třeba soutěž o nejférovější snídaňovou buchtu. „Férově snídaně se těší dosti velké oblibě. V roce 2016 takto posnídalo šest a půl tisíce lidí na sto šedesáti jedna místech naší republiky! Proto neváhejte a přijďte i vy posnídat s rodinou, známými a sousedy fair trade a lokální potraviny. Podpoříte tak férový obchod a místní farmáře,“ pozvala na akci Barbora Mužíková. V případě nepříznivého počasí se férová snídaně uskuteční v prostorách Šustalovy vily.

 

PO ZAROSTLÉM CHODNÍČKU. Klub českých turistů při TJ Sokol Hukvaldy zve všechny v sobotu 13. května od 7.30 hodin na 36. ročník turistického pochodu, který povede od koupaliště na hrad Hukvaldy, přes oboru do Měrkovic, na Kozlovice vrch Skalka – skanzen Na mlýně, Palkovické Hůrky – vrch Kubánkov (kontrola a občerstvení) a přes Babí horu zpět do místa startu. Trasa je značena místním značením: bílo-červenou půlenou čtvercovou značkou. Start na vlastní nebezpečí! Konec pochodu v 16.00 hodin.

 

KOMEDIANTI A BLÁZNI NA HRADĚ. Hrad Hukvaldy zve všechny v sobotu 13. května od 9.00 hodin na hrad, kde budete mít možnost zhlédnout komedianty, kejklíře a blázny. Více informací na stránkách hradu.

 

DVA TOVARYŠI. Dětský soubor Divadlo Pod věží Štramberk zvou nejenom děti v sobotu 13. května v 15.00 hodin do Kulturního domu Štramberk na na pohádku s názvem Dva tovaryši.

 

NÁRODNÍ FESTIVAL NEPROFESONÁLNÍCH KOMORNÍCH A SYMFONICKÝCH TĚLES. Město Příbor a komorní orchestr Kopřivnice z.s. zvou všechny v sobotu 13. května a v neděli 14. května na koncerty v rámci festivalu neprofesionálních komorních a symfonických těles. V sobotu 13. května se od 18.00 hodin (refektář Piaristického kláštera) můžete těšit na komorní orchestr Arthura Nikische Brankovice, komorní orchestr Třinec a komorní orchestr Pavla Josefa Vejvanovského Nový Jičín. V neděli 14. května (velký sál Kulturního domu Příbor) v 18.00 hodin vystoupí komorní orchestr Kopřivnice a jejich hosté, Dechový orchestr mladých Příbor a Symfonický orchestr Frýdek – Místek.

 

QUASI IMPROVVISATO? Hukvaldská cimbalistka Gabriela Jílková zve všechny v neděli 14. května od 16.00 hodin do zámeckého sálu ve Štramberku na svůj koncert s islandskou klarinetistkou.

 

DIVADLO DĚTSKÉHO DIVÁKA – BOTY DĚLAJ KOCOURA. Kulturní dům Kopřivnice zve všechny děti a rodiče v neděli 14. května v 15.30 hodin do kina na divadýlko pro děti. Jedná se o klasickou pohádku o kocourovi, který pomohl svému pánovi, prostému mlynáři, k princezně a ke hradu. Děti se dozví, jak a kde se mele mouka, pomůžou kocourovi chytit zajíce, vyzkouší si práci komorné, kočího a dalších poddaných, a budou držet palce kocourovi, aby přemohl zlého černokněžníka.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice