10. 5. 2017

 

MĚSTO KOPŘIVNICE MĚSTSKÝ ÚŘAD KOPŘIVNICE a DĚTSKÉ CENTRUM KOPŘIVNICE ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA MOTÝLEK zvou veřejnost ke kulatému stolu 10. května 2017 v 15:30 hodin na téma: Omezení svéprávnosti a výkon opatrovnictví. Akce se koná v rámci aktivit plánování sociálních služeb v Kopřivnici a je určena pro rodiče dětí a absolventů ZŠ a MŠ Motýlek v Kopřivnice (speciální školy) a další zájemce z řad veřejnosti. Místo konání: ZŠ a MŠ Motýlek, Smetanova 1122, Kopřivnice. Pozvání k diskuzi přijali Miroslava Káňová – soudkyně Okresního soudu v Novém Jičíně a Magda Lužná – pracovnice Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu Kopřivnice, pověřená výkonem opatrovnictví.

 

Centrum Radosti zve ve čtvrtek 11. 5. 2017od 16.00 hodin na zdravý oběd v podobě ochutnávek rostlinných jídel. Dozvíte se, jak lákavě můžou vonět, vypadat a hlavně chutnat zdravá jídla, kde pořídit zdravá jídla za výhodné ceny a získáte pár zdravých receptů.

 

Mandala Kopřivnice zve všechny na koncert skupiny Kirov, která patří k nejznámějším kapelám ruské scény. Místo konání – [árt té kafé] Mandala, 11. 5. 2017 ve 20.00 hodin.

 

Velká cena Kopřivnice v šachu se odehraje v DDM v pátek 12. 5. 2017, prezentace 8.15 – 8.45

 

Kino zve na Zahajovací koncert Pražského jara 2017 v pátek 12. 5. 2017

 

Pátek 12. května 2017 od 20:00 hodin KDK nabídne velký hudební večer MAY DAY 2017.

 

Diskusní setkání občanů s vedením radnice, na kterém se společně plánoval budoucí rozvoj našeho města, proběhlo v kulturním domě ve středu 3. května odpoledne. A oproti minulému roku se setkalo se zájmem lidí, celkově jich bylo na akci 114. V úvodu byly představeny připravované projekty města a poté se již u jednotlivých stolů diskutovalo a sepisovaly návrhy. Nejpočetnější zastoupení měl stůl věnující se sociálním a zdravotnickým službám, bydlení a prevenci a podobně na tom byl i stůl řešící oblast sportu, kultury a volného času. Na jednom ze stolů byla navíc připravena tzv. pocitová mapa, lidé tak do ní prostřednictvím špendlíků označovali místa ve městě, kde se cítí dobře, špatně či která nejvíce navštěvují.

Fórum Zdravého města – Plánujme společně – 3. 5. 2017, Kopřivnice

1.

Vznik terénní služby preventivně působící proti ztrátě bydlení či znovuzískání možnosti samostatně bydlet

2.

Zachovat plochodrážní ovál při rekonstrukci letního stadionu

3.

Doplnit chodníky dle vyšlapaných stezek v sídlištích

4.

Vytvořit plochu pro setkávání pejskařů se psy

5.

Zajistit sběr ‘jedlého’ oleje a kovů (plechovky)

6.

Oprava koupaliště

7.

Rekonstruovat letní stadion pro atletiku a kopanou

8.

Podpořit možnost vzniku alternativních forem vzdělávacích institucí (soukromé MŠ, ZŠ – začínáme spolu, Montessori, Waldorf, scioškola,…)

9.

Vznik sociálně terapeutické dílny pro mentálně postižené občany

10.-11.

Vybudovat menší školní tělocvičnu u ZŠ E. Zátopka

10.-11.

Zajistit školení pro učitele (řešení krizových situací mezi žáky)

12.

Vybudovat chodník do Včelínku

 

Pořadí hlasování o udělení šeku:

1.

Zábavné odpoledne pro cílové skupiny (DZ Kopřivnice)

2.-3.

Podpořit akci Den s pejsky (Smiling Dog)

2.-3.

Zakoupení plochodrážního motocyklu pro práci s mládeží (AK plochá dráha)

4.

Festival zdravého jídla pro rodiny (Foodrestart)

5.

Koupit hru vzduchový hokej (Klub Kamarád)

6.-7.

Koupit 2 TV pro matky s dětmi (Azylový dům Salus)

6.-7.

Zastřešit střídačky na hřišti u ZŠ M. Horákové (Klub malé kopané)

8.

Benefiční koncert pro vybraného jedince (DZ Kopřivnice)

 

Dřevařské sympozium na Pustevnách, které každoročně obohacuje celou lokalitu o nové zajímavé sochy. Špičkoví sochaři nejen z ČR vám bude po 4 dny předvádět své umění – od 18. do 21. 5. 2017. Již třetím rokem bude jeden květnový víkend na Pustevnách věnován umění a dřevu. Další ročník řezbářského sympozia Dřevěné Pustevny se odehraje v běžeckém areálu Pustevny, kde špičkoví řezbáři z České a Slovenské republiky vytvoří nejen unikátní díla pro zkrášlení areálu, ale také poměří své síly v divácky velmi úspěšném řezání na čas – SPEED CARVINGU! Těšit se můžete i na dražbu výrobků, jarmark a relax zónu. Pro děti bude připraven naučně zábavný doprovodný program. VSTUP na akci ZDARMA!

 

Do Kopřivnice zavítal protidrogový vlak, který už navštívily tisíce dětí nejen v naší republice. Smyslem celého projektu je, aby se děti seznámily se všemi souvislostmi s drogami i tím, jak dokážou zničit životy. Dopolední program navštíví všichni sedmáci a žáci z vyšších ročníků kopřivnických škol, odpoledne bude určeno veřejnosti, především rodičům s dětmi. V rámci jarní tour po Severní Moravě vlak zastavuje ve středu 3 května v železniční stanici Kopřivnice a nabídne v celkově šesti vagónech unikátní a interaktivní program. Jedná se o speciálně vybavenou stříbrnou vlakovou soupravu, v jejímž interiéru autoři cílí na lidské smysly a také funkční protidrogovou prevenci. Uvnitř vlaku návštěvníci například prochází 5D projekcí, která ukazuje hrozby závislostí a vede návštěvníky k přemýšlení o hodnotě lidského zdraví. Minimální věk dětí je 10 let. Prohlídky pro veřejnost budou začínat od 15:30, začátek bude vždy zahájen po 20 minutách a poslední prohlídka je na programu v 18:20.

 

Letošní 13. sezóna výjezdů na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd začíná 10. května 2017. Autobusy na rekreační lince Raškovice – Lysá hora budou jezdit každé pondělí, středu a pátek až do 30. září 2017 (kromě státních svátků). Skupiny nad 35 osob si mohou rezervovat výjezdy i v úterý a ve čtvrtek. Pokud počasí dovolí, mohou autobusy na Lysou horu jezdit až do poloviny října. Páteční výjezdy budou stejně jako v minulých letech ozvláštněny výkladem průvodce Beskydského informačního centra Frýdek-Místek, p. o., který vylíčí nejen informace o Lysé hoře, ale také o Beskydech. Cestující se tak dozví více o historii Lysé hory, o pověstech, o stavbách na samotném vrcholu Lysé hory a spoustu dalších zajímavostí. Pravidelný jízdní řád: Raškovice, hotel Ondráš (odjezd) 8.30 hod. Lysá hora (příjezd) 9.10 hod. Lysá hora (odjezd) 11.20 hod. Raškovice, hotel Ondráš (příjezd) 12.00 hod. U zájezdu se nepřepravují jízdní kola, kočárky a psi.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice