8. 5. 2017

 

Novojičínský deník odstartoval novou soutěž „Svatební pár Novojičínska“, ve které čtenáři vyberou nejsympatičtější svatební pár okresu. Měli jste nedávno svatbu? Pak máte šanci vyhrát zajímavou cenu! Soutěžit mohou páry, které uzavřely sňatek loni nebo letos a mají bydliště na Novojičínsku. Každé úterý představí v Novojičínském Regionu a na webu Novojičínského Deníku páry týdenního kola a vy, čtenáři, svým hlasem rozhodnete, který pár postoupí do velkého finále. Vítězný pár získá poukaz na wellness pobyt v SPA**** hotelu Lanterna. Do soutěže budou zařazeny fotografie označené jmény, příjmením, bydlištěm novomanželů a datem svatby. Fotky svatebních párů posílejte na e-mail: redakce.novojicinsky@denik.cz.

 

SOUTĚŽ KTK o dvě vstupenky na rozhlednu Bílá hora, pro všechny správné odpovědi na otázku:

Kdy byla rozhledna otevřena:

A/ 28. dubna 2000

B/ 28. května 2000

C/ 27. dubna 2001

Odpovědi posílejte ve tvaru: vaše jméno mezera a odpověď A / B / C

prostřednictvím SMS na telefonním čísle 774 599 474

nebo e-mailem: studio zavináč ktk.cz. Uzávěrka je ve středu 10. 5. 2017 ve 10:00.

Více informací získáte na telefonním čísle 595 179 140 nebo prostřednictvím emailu studio@ktk.cz

 

Prostor bývalého házenkářského hřiště se v příštích měsících promění jen velmi střídmě. Avizovaný plán proměnit území v sportovně-relaxační zónu se odkládá. Dvě architektonické studie, které navrhovaly, jak místo proměnit v park s řadou sportovních a relaxačních prvků, zatím zůstanou u ledu. Radnici totiž scházejí potřebné peníze.

 

Nákladní automobily TATRA se ve dnech od 4. do 6. května 2017 představily na veletrhu FIRECO 2017 na Slovensku. Kromě hasičských a záchranářských speciálů byly na výstavišti v Trenčíně k vidění i TATRA PHOENIX Euro 6 v limitované edici PRÄSIDENT.

 

Setkání všech marketingových specialistů, profesionálů i amatérů z Kopřivnice a okolí se po měsíci konalo tradičně první středu v měsíci v baru Fifty. Třetího května bylo na programu téma Jak prodávat na facebooku. Krátkou prezentací bylo aktuální téma otevřeno a poté10 účastníků společně diskutovalo a následně si předávali si své tipy z praxe, postřehy a novinky v dané oblasti. Organizátorem je místní marketingová agentura a vstup na akci byl tradičně zdarma.

 

Moravskoslezský kraj se rozhodl finančně podpořit studium vybraných řemeslných a technických oborů, jejichž absolventi v regionu chybí. Motivační a prospěchová stipendia budou moci od letošního září získat v krajských školách pro cca 17 řemesel. Motivační stipendium ve výši jednoho tisíce korun měsíčně je určeno žákům oborů, které jsou žádané na trhu práce a hrozí jejich zánik (například klempíř, pokrývač, řezník-uzenář). Seznam se může měnit v závislosti na potřebách trhu práce. V optimálním případě se výše stipendia může vyšplhat až na 16 tisíc korun ročně.

 

Oznamujeme občanům, že bude probíhat rekonstrukce mostu v Lubině od 9. května do 6. července. Stavební práce budou probíhat při plné uzávěrce, průchod jen pro pěší. Autobusová zastávka u hasičárny a točny budou zrušeny a v provozu bude autobusová zastávka u hřiště.

 

ZUŠ MIS music pořádá v úterý 9. května 2017 koncert u příležitosti Dne matek, začátek 16.30 hod. v Kulturním domě ve Štramberku

 

Městská knihovna Kopřivnice zve ve čtvrtek 11. 5. na výstavu prací žáků výtvarného oboru ZUŠ MIS s názvem „Architektura převážně nevážně“.

 

Ve čtvrtek 11. 5. od 20 hod. v Mandale vystoupí Kirov, patřící k nejzajímavějším kapelám současné ruské scény.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice