5. 5. 2017

 

Mezinárodní veteran TATRA rallye 2017 již má své pevné místo v Kalendáři. Tradičně se majitelé starých tatřiček setkávají v září, letos to ale je o něco dříve a jinak. Uskuteční ve dnech 21. 6. až 25. 6. 2017, u příležitosti 120. výročí zahájení výroby automobilů v Kopřivnici a pojede po trase: Vídeň -Brno-Kopřivnice. Zúčastní se jí dokonce tři Prezidenti: samozřejmě náš první Präsident z roku 1897, Prezident Václava Krále vyrobený pro Václava Havla v roce 1993 a ultranový Tatra Präsident z letošní produkce automobilky tatra trucks. Hlavním pořadatelem je Tatra veterán car klub, partnery Tatra trucks, Technické muzeum Tatra a město Kopřivnice. Závaznou přihlášku k jízdě je možno odevzdat do 7. května. Informace o rallye najdete na www.tatramuseum.cz.

 

Město Kopřivnice vyzývá zájemce z řad nájemců bytů v majetku města Kopřivnice k podání přihlášky na nájem obecního bytu 2 + 1 na adrese Obránců míru 401 a obecního bytu 2 + 1 na Obránců míru 398. Minimální nabídka přistoupení k závazku je 30 000 Kč. Nabídky tohoto bytu mohou využít pouze stávající nájemci městského bytu v Kopřivnici, za podmínky uzavření dohody o přistoupení k dluhu a dále za podmínky vrácení bytu, který nyní užívají zpět pronajímateli. Nájemci musí být pár, mající v péči alespoň jedno nezletilé dítě nebo osamocený rodič s minimálně dvěma nezletilými dětmi. Vyplněnou přihlášku odevzdejte v neprůhledné a zapečetěné obálce s uvedením adresy předmětného bytu, o který máte zájem, nejpozději do 22. 5. 2017 do 16:00 hodin na Městský úřad Kopřivnice, odbor majetku města, oddělení bytové správy, Štefánikova 1163, 8. poschodí, dveře č. 866 nebo 867.

 

Házenkářský dorost se má čím chlubit. V předposledním ligovém kole porazili Duklu Praha a zajistili si tím bronzovou medaili. KH Kopřivnice – HC Dukla Praha 31:25 (15:15). Sestava a branky: Ripper, Strnka – Kriegiel, Kremer 2, Pavelčák 4, Očkovič 15/5, Kučeriak 4, Matonoha 6. Trenér Jan Martínek: v prvním poločase jsme byli zbytečně nervózní a soupeř odskočil na 6:9. Po time-outu se hra sice zlepšila a my následujících sedm minut vyhráli 6:1, ale na výraznější náskok to nebylo (12:10). Nicméně, z toho nejhoršího jsme se dostali. Poté se hra opět srovnala a do šatny jsme odcházeli za vyrovnaného stavu. Druhá půle už byla daleko uvolněnější a to hlavně díky našemu výbornému úvodu, kdy nás párkrát podržel Jakub Ripper a my tak mohli soupeře dostat pod tlak navýšením náskoku na čtyři branky.  V 35. minutě se ještě Dukla nadechovala k obratu, který jsme jí umožnili naším nedisciplinovaným vyloučením, ale naštěstí jsme toto dlouhé oslabení dokázali zvládnout. Poté jsme už soupeře definitivně zlomili a mohli tak v klidu dohrát. Kluci samozřejmě zaslouží pochvalu, protože se v situaci, kdy jediné utkání rozhoduje o medaili, ocitli poprvé a zvládli ji. V posledním kole dorost zajíždí do Zubří, kde je čeká boj o druhé místo a případnou účast v Prezidentském poháru. 

 

BENEFICE PRO MANDALU. Mandala prošla velmi náročnou krizí, kterou ustála. Nyní se nabízí otázka, jestli i Vy, hosté Mandaly a návštěvníci našich akcí, stojíte o to, aby byl tento jedinečný prostor zachován. Zveme Vás tedy k benefičnímu programu, kterým bychom ideálně získali prostředky na nájemné a další nutné náklady, které zbývá uhradit pro důstojné pokračování. Přestáním nejpalčivějšího období, kterým uplynulý rok pro Mandalu byl, se otvírají další a slibné možnosti. Byla by škoda, aby kulturní stánek v Kopřivnici skončil? Těšíme se na viděnou od pátku 5. května do neděle 7. května vždy od 17.00 hodin s těmi, kdo si odpověděli kladně. Benefice bude mít charakter sousedské slavnosti. Několik akustických koncertů (Mirek Přívětivý, Zdendovo ukulele, EvaMore), poslech i tanec, muzikanti jsou zváni k jamu, poetové ku čtení (Bezstarosti), nachystáno pro Vás bude dobré jídlo a pití.

 

Místostarostka města Příbora zve své spoluobčany v pátek 5. května v 16.00 hodin k pamětní desce „Vlastencům a osvoboditelům“ před radnicí k pietnímu aktu položení věnců u pamětní desky „Vlastencům a osvoboditelům“ před radnicí a ke vzpomínce na 72. výročí osvobození Příbora. Hudební doprovod zajistí Dechový orchestr mladých Příbor.

 

Vila Machů zve všechny v pátek 5. května v 18.00 hodin do společenského sálu na přednášku Mgr. Marka Skarky, Ph.D. na téma Cizí světy ve vesmíru. Pokud vás zajímá, zda existují ve vesmíru planety obíhající cizí hvězdy (tzv. exoplanety) nebo jestli někde ve vesmíru může existovat život podobný tomu našemu, tak je tato přednáška určena právě vám.

 

Vila Machů zve všechny v pátek 5. května od 20.00 hodin do společenského sálu na pohodový večer ve stylu jazzu a swingu 30. a 40. let 20. století. K poslechu zahraje skupina LAM TRIO.

 

OTEVÍRÁNÍ SEZÓNY 2017. Skautské a lezecké centrum VANAIVAN zve všechny v sobotu 6. května od 13.00 hodin na otevírání sezóny 2017. Těšit se můžete na lana, uzly, provázky a šňůrky nejrůznějších druhů, barev a tvarů. Od 9.00 hodin bude připraven pohodový závod pro lezce, tzv. „Kopřivnický chyták“

– lezení skupin (4 členné) na čas

– jednotlivci lezení

S sebou sedák a lezečky (v případě nutnosti je možno sedák zapůjčit na místě). Něco k jídlu a pití zajištěno.

 

MÁJ LÁSKY ČAS. Hrad Hukvaldy zve všechny zamilované v sobotu 6. května od 9.00 hodin na akci s názvem Máj lásky čas. Těšit se můžete na aktivity pro dvojice, zamilovaný fotokoutek nebo na čokoládové mlsání. Pořadatelem akce je společnost API.

 

BESKYD MODEL KIT SHOW se koná v sobotu 6. května (od 9.00 do 18.00 hodin) a v neděli 7. května (od 9.00 do 12.00 hodin). 21. ročník mezinárodní modelářské soutěžní výstavy je spojen s hodnocením ve vyhlášených kategoriích. Nabízí prodej modelářských modelů, pomůcek, materiálů, doprovodné zábavné akce. Více informací na www.kitshow.cz

 

JAREK NOHAVICA. Město Příbor zve všechny milovníky dobré hudby v neděli 7. května od 20.00 hodin do městského parku na koncert Jarka Nohavicy a jeho polského hosta.

 

NOC S HVĚZDÁŘEM – JARNÍ OBLOHA. Město Štramberk zve všechny v pátek 5. května ve 21.00 hodin na pozorování hvězd společně s astronomy Hvězdárny ve Valašském Meziříčí. Sraz bude u Jaroňkovy útulny. Vstupné 20 Kč. Pro konání akce je nutná jasná obloha a teplé oblečení. V případě nepříznivého počasí se akce ruší.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice