17. 6. 2020

Léto v KTK je akční sleva, která se týká zvýhodněné nabídky dekódovacích modulů a karet pro příjem KTKdigi nebo připojení na internet prostřednictvím metropolitní optické sítě. Pokud ještě nevyužíváte internetové služby od Kabelové televize Kopřivnice, zaregistrujte se nebo uzavřete smlouvu na připojení k internetu a získejte na půl roku slevu 50 % na měsíčních poplatcích a padesáti procentní slevu na poplatku za zřízení nové přípojky. Doba platnosti akce je do 19. června a podrobné informace včetně ceníku a podmínek získání slevy najdete na webu www.ktk.cz.

 

Tradiční Cyklohrátky letos v Kopřivnici doplní o další aktivity. Cykloodpoledne proběhne v parku E. Beneše v centru města ve čtvrtek 18. června a kromě samotného závodu pro děti nabídne i ukázky první pomoci či práce canisterapeutických a asistenčních psů. Cyklohrátky, které spoluorganizují členové CykloArt Bike clubu Kopřivnice, začnou ve čtyři hodiny odpoledne prezencí závodníků, samotný start je plánován o 30 minut později.

Program Cykloodpolede:

16:00 Prezentace účastníků Cyklohrátek

16:30 Start Cyklohrátek

17:00 První pomoc při úrazech nejen na kole – přednáška

17:45 Vyhlášení výsledků kampaně „Do práce na kole“

18:00 Ukázky canisterapie – Smiling Dog z.s.

 

Lidé si mohou 17. 6. projít hřiště ve městě a diskutovat o nich. Po podobných procházkách městem zaměřených na problematiku městské zeleně, veřejného osvětlení či vizuálního smogu se oddělení architektury kopřivnické radnice, které spolu s dalšími partnery akci organizuje, zaměří na dětská hřiště. Trasa komentované procházky „městem tisíců a jednoho hřiště“, začíná na polouzavřeném vnitrobloku mezi domy č. p. 1303 až 1307 na ulici Obránců mírů a Kasárnami. Odtud se účastníci vydají v 17 hodin na zhruba dvouhodinovou procházku především po sídlištích Sever, Pod Morávií a Korej. Cílem celé akce je získat zpětnou vazbu od veřejnosti, která se pak promítne při rekonstrukcích či budování nových hřišť v Kopřivnici.

 

Mateřské školy Kopřivnice zpřístupňují své zahrady veřejnosti. Od 17. 6. 2020 si budou moci chodit rodiče se svými dětmi hrát v odpoledních hodinách do zahrad sedmi zařízení patřící pod Mateřské školy Kopřivnice, a to v době od 16 do 19 hodin. V době letních prázdnin budou dva dny v týdnu otevřeny tři zahrady, v ostatní dny dvě. Rodiče si tak budou moci vybrat, kam s dětmi půjdou. Z důvodu oprav Mateřské školy Česká nebude v období letních prázdnin otevřena její zahrada,“ uvedla Hana Borosová, ředitelka Mateřských škol Kopřivnice. V pondělí budou otevřeny zahrady v MŠ Lubina, Francouzské a Pionýrské, v úterý MŠ Jeřabinky (ul. Z. Buriana a Krátké, ve středu MŠ Pionýrské, Mniší a I. Šustaly, ve čtvrtek MŠ Krátké a Francouzské a v pátek MŠ I. Šustaly a Jeřabinky. Zahrady budou otevřeny pouze za příznivého počasí, které nebrání bezpečnému pobytu a využití herních prvků. V době provozu pro veřejnost je vstup do zahrad umožněn dětem do sedmi let věku v doprovodu dospělé osoby. Ve dnech státních svátků budou zahrady pro veřejnost uzavřeny. Harmonogram s provozní dobou je zveřejněn na webových stránkách Mateřských škol Kopřivnice.

 

Druhý farmářský trh se koná v sadu E. Beneše 19. června a následující dva na podzim a to 11. září a 9. října. Kromě možnosti nákupu potravin, zahradnických výpěstků a rukodělných výrobků bude červnový trh obohacen o výstavku hospodářských zvířat.

 

Navštivte výjimečnou výstavu ledových soch v létě v  evropsky unikátní celoroční Ledové galerii v Rožnově pod Radhoštěm. Podobná galerie se scénickými světly není k vidění nikde v Evropě. Izolovaný dům, vybavený chladící technikou umožňuje udržovat průhledný sochařský led při mínus 5°C. Letošním tématem ledové výstavy jsou „Světoví umělci a jejich díla“ a k vidění je 13 unikátních soch.

 

Oblíbená bikerská akce kopřivnický drtič se letos nepojede v jeden konkrétní den, ale účastníci mohou jet v libovolný den v rozmezí od června do konce září. Přihlášky byly spuštěny 31. května a za prvních 24 hodin se na Drtiče přihlásilo téměř 100 bajkerů, Podrobnosti k letošnímu ročníku najdete na webu cyklo art bike klubu.

 

Kopřivnická automobilka si v červnu připomíná 170 let své existence. V minulosti sice několikrát změnila obchodní jméno i například právní statut a vlastníky, ale kontinuita výroby dopravních prostředků a automobilů i lokace továrny zůstávají neměnné. V červnu roku 1850 se začaly psát dlouhé dějiny společnosti, která je dnes známá jako TATRA TRUCKS. Tehdy totiž v Kopřivnici místní rodák Ignác Šustala začal se svým podnikáním, nejprve se věnoval výrobě kočárů a bryček, později přibyla ještě výroba železničních vagonů. V minulém roce si místní automobilka připomněla 100 let existence značky TATRA, kterou nesou její automobily na kapotě dodnes. Jedním z důležitých milníků historie firmy TATRA je rok 1923. Světoznámý tatrovácký konstruktér Hans Ledvinka tehdy navrhl unikátní systém podvozku známého jako „tatrovácká koncepce“, který je tvořen centrální nosnou rourou a výkyvnými nezávisle zavěšenými polonápravami, jenž je pro vozy TATRA typický dodnes. Dalším zásadním zápisem Tatrovky do dějin automobilismu před druhou světovou válkou byly slavné aerodynamické automobily.

 

Sbírka brýlí v Kopřivnici do 30. 6. 2020, Půjčovna Městské knihovny Kopřivnice. Máte doma nepotřebné staré dioptrické, nedioptrické či snad sluneční dětské nebo dospělé brýle a pouzdra na brýle? Darujte je těm, kteří je opravdu potřebují ale nemohou si je dovolit! Vámi darované brýle pomohou lidem až v daleké Africe či Asii. Přinést je můžete do půjčovny naší knihovny nebo na informace Městského úřadu. Po ukončení sbírky brýle pocestují na sběrná místa, poté do italského Turína , kde proběhne třídění a úpravy, následně do Afriky či Asie. Tan dobrovolníci provedou měření zraku u potřebných a předají brýle do užívání.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice