15. 6. 2020

Parkování zdarma nebo za symbolický poplatek nově nabízí pacientům, návštěvám, zaměstnancům i veřejnosti, Nemocnice Nový Jičín. Zároveň u vjezdu do nemocnice mají novou závoru. Na centrálním parkovišti, které je v ulici K Nemocnici mohou lidé parkovat od půl čtvrté odpoledne do osmi hodin večer zdarma. Místopředseda představenstva Nemocnice Nový Jičín David Koribský sdělil, že přes noc bude vjezd na centrální parkoviště za dvacet korun a hodinová sazba bude v tomto čase zrušena.

 

Nový ročník Lašské běžecké ligy zahájil (3. 6.) Běh okolo Červeného kamene, jako první cílem proběhl Jakub Ambros (21:47 min) z domácího klubu. S více než minutovou ztrátou obsadil druhé místo Marek Tretera, následovaný ze stejného klubu Danielem Mičolou (AC Sportguides Rožnov p. R.). Ve středu 10. 6. se konal druhý závod LBL Běh na Rozhlednu Bílá hora 2020, který opět vyhrál Jakub Ambros (9:02 min). S časem 9:44 min byl v cíli druhý Tomáš Bártl a třetí Jan Valošek (9:52 min).

 

DDM Kopřivnice, připravil pro děti pro letošní prázdniny sérii tradičních táborů. Novinkou je TANEČNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR konaný od 10. do 14 .8. 2020 v Domě dětí a mládeže ve Štramberku. Tábor je určen dívkám od 7 do 11 let, které rády tančí a chtějí se o prázdninách naučit nové choreografie. Z pobytových táborů jsou ještě volná místa na cyklistický tábor na Kružberku, Táborová základna na Kletné zve na Zlatou horečku na Klondiku a volno hlásí taneční tábor ve Vlkovicích. Uzávěrka přihlášek je 20. 6.

 

Letos poprvé se chystá pro děti od 6-14 let příměstský tábor na téma koně a příroda, na Bubla City Ranči v Kopřivnici. Tábory se budou konat v týdnech od 13.do 17.7. a od 17.do 21.8. Náplní táborů jsou pohybové hry a soutěže v přírodě, práce s přírodními materiály, poznávání života na farmě, krmení a péče o zvířata a výuka jezdectví. Tábor zajištuje Lenka Brusová ve spolupráci s Evropskou unií a Operačním programem Zaměstnanost, Bubla City Rančem Kopřivnice a Místní akční skupinou Lašsko. Rodiče mohou přihlašovat své děti do 19. 6. 2020.

 

Radnice spustila letos už druhou aukci nepotřebného majetku v pondělí 8. června 2020. I tentokrát si zájemci budou moci vybírat z nevyužitého majetku, například se nabízí osobní automobil Ford Fusion, větší počet monitorů a kancelářských židlí, ale také zbývající nevyužívaný majetek z bývalé stravovny. Město Kopřivnice se již několik let v aukcích pravidelně zbavuje nevyužívaného majetku. „Jedná se vždy o dlouhodobý majetek, který je k dalšímu využití v rámci města nepotřebný či již nepoužitelný,“ uvedla za odbor financí jeho vedoucí Martina Černochová.

Aukce s více než 100 položkami je v tuto chvíli dostupná na stránkách města Kopřivnice na adrese www.koprivnice.cz/index.php?id=aukce-majetku-koprivnice. Dražba věcí končí ve středu 17. června 2020 v 15 hodin. Zájemci, kteří u jednotlivých položek podají nejvyšší nabídku, budou kontaktováni pracovnicemi městského úřadu. Případné další bližší informace sdělí Helena Třeštíková na telefonním čísle 556 879 736.

 

Do konce měsíce června je splatný poplatek za odpady. Dle schválené vyhlášky musí poplatek uhradit všichni občané mající na území města Kopřivnice trvalý pobyt a také cizinci s přechodným pobytem včetně azylantů. Povinnost se vztahuje i na osoby, které na území města trvalý pobyt nemají, ale vlastní zde byt či rodinný dům, v němž není hlášena k pobytu žádná fyzická osoba. Stále platí, že osvobozeny od poplatku jsou děti do jednoho roku svého věku. Při bezhotovostní platbě musí být poplatek uhrazen samostatně s příslušným variabilním symbolem, který je pro každého člena domácnosti jiný. Při platbě v pokladně městského úřadu může být poplatek uhrazen najednou za všechny nahlášené členy domácnosti. Vloni v závěru roku schválilo zastupitelstvo zvýšení poplatku o 42 korun, a nově tak je stanoven na částku 540 korun na osobu a rok. O třicet korun méně zaplatí majitelé vlastní popelnice, kteří tuto skutečnost ohlásili. Poplatek za odpady lze uhradit bezhotovostním převodem nebo v pokladně městského úřadu hotově či kartou. Provozní doba pokladny je v pondělí a středu od 8 do 17 hodin, v úterý a čtvrtek od 8 do 14 a v pátek od 8 do 10 hodin. V případě dotazů mohou občané kontaktovat pracovníky odboru financí na telefonních číslech 556 879 742 nebo 556 879 743.

 

Štramberští radní v polovině května vybrali firmu, která by měla provést rekonstrukci koupaliště na Libotíně. Oblíbený areál už druhé léto po sobě nepřivítá žádné návštěvníky, důvodem je havarijní stav jak samotné bazénové vany, tak technologie úpravy vody. Samotné zahájení prací na Libotíně bude závislé na ukončení procesu výběru dodavatelské firmy. Radnice nicméně přepokládá, že by firma mohla na Libotíně začít 1. července. Termín dokončení rekonstrukce je pak plánován zhruba v květnu 2021.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice