17. 7. 2020

Do kraje se vracejí roušky. ​Nákaza koronavirem v Moravskoslezském kraji se přesouvá do rizikové skupiny mezi lidi starší 65 let. Na tiskové konferenci to dnes uvedla ředitelka protiepidemického odboru krajské hygienické stanice Irena Martínková. Proto jsou podle ní nutná striktní opatření. Nová ohniska jsou v okresech Frýdek-Místek, Nový Jičín a Ostrava. Zpřísněná opatření mají preventivně minimalizovat dopad na nejzranitelnější skupinu. Od 17. 7. 2020 podle nařízení hygieniků platí v celém kraji povinnost roušek v hromadné dopravě a vnitřních prostorách. Omezení se týkají i návštěv v nemocnicích či domovech seniorů, provozu restaurací a barů, hromadných akcí i takzvaných pendlerů.

Hlavní body opatření:

1) Povinné nošení roušek v hromadné dopravě a ve vnitřních prostorách

2) Nemocnice a domovy pro seniory – návštěva zařízení jen s respirátorem, dvoumetrové odstupy,  testování přijímaných pacientů v nemocnicích, pokud sami nepředloží negativní test PCR, – omezení přijímání nových klientů do domovů pro seniory a do stacionářů, pokud sami nepředloží negativní test PCR

3) Restaurace, bary a zahrádky – zavřeno od 23:00 do 8:00, přes noc mohou fungovat výdejová okénka,  u stolu nejvýš čtyři hosté, dvoumetrové odstupy

4) Přeshraniční pracovníci – povinnost předkládat potvrzení o negativním testu PCR jednou za 14 dní

5) Hromadné akce, koupaliště – nejvýš pro sto návštěvníků, dvoumetrové odstupy

 

Prázdninová výzva s Rotary International. Zaregistrujte se do soutěže NA BÍLOU HORU v některé ze sedmi kategorii a soutěžte o zajímavé ceny. Na patě Rozhledny Bílá hora je umístěná elektronická čtečka, prostřednictvím které máte možnost zaregistrovat každý Váš výstup. Ve výzvě se měří počet výstupů na Bílou horu za prázdninové měsíce. Tedy od 1.7.2020 do 31.8.2020. Ceny pro vítěze: cenu od Rotary International obdrží každý vítěz v kategorii a dalších 16 cen bude losováno formou tomboly. 1 výstup = 1 lístek v losování. V každé kategorii budou tedy oceněni tři účastníci. Jedná se o masérské a rehabilitační služby. Hodnota cen 7500,-Kč.

 

Slavnostní otevření komunitního centra Vlčovjan. Budova komunitního centra Vlčovjan bude slavnostně otevřena v sobotu 18. července 2020 ve 14 hodin. Připraven je program pro děti i rodiče, skákací hrad a živá kapela. Večer završí promítání filmu Ženy v běhu od 22 hodin. Akce se uskuteční za každého počasí, v případě nepříznivým podmínek se bude film promítat v budově. Spolek Vlčovjan, který má budovu od 1. března od města ve výpůjčce, už dal o sobě vědět v době koronavirové krize šitím roušek a prvním rouškomatem. Od poloviny června o víkendech nabízí občerstvení projíždějícím cyklistům v cyklobaru, k dispozici je i venkovní posezení. V nabídce má od září několik okruhů cvičení a v plánu spoustu akcí a aktivit pro všechny věkové skupiny. Některé z nich budou podpořeny dotačními programy z města, stejně jako sobotní otevření komunitního centra.

 

14. 7. si mladí lidé mohli na krytém bazénu vyzkoušet Aquatrack. Na období letních prázdnin kopřivnická radnice opět připravila pro místní mládež sérii různých volnočasových aktivit, kterých se mohou zúčastnit zcela zdarma. Tradiční projekt Někdo ven nabízí každý čtvrtek především sportovně či soutěžně zaměřené aktivity. Letos ke čtvrtkům doplnila radnice také úterky, kdy jsou přístupná místní sportoviště a to mezi desátou hodinou a půl jednou po poledni. Např. 21. 7. to bude nově otevřený letní stadion.

 

Atletický ovál letního stadionu otevře Zátopkova pětka. Rekonstrukce kopřivnického letního stadionu je hotova. Každý sport, který bude stadion využívat, otevře své sportoviště při své první akci. Ta vůbec první, která se bude v celém areálu konat, bude v sobotu 18. července dopoledne běžecký závod pořádaný Atletickým klubem Emila Zátopka Kopřivnice Zátopkova pětka. Ten tak slavnostně otevře atletický ovál a po skončení závodu si dráhu bude moci vyzkoušet také široká veřejnost.

 

LETNÍ KINO Štramberk: Vlastníci. Paní Zahrádková s manželem idealisticky chtějí, aby společnými silami dům zachránili. Novomanželé Bernáškovi se s nadšením připojují. Paní Roubíčková pedantsky kontroluje řádný průběh schůze. Paní Horvátová všechno iniciativně komentuje. Naivní pan Švec zastupuje svoji maminku. Paní Procházková, zastupovaná panem Novákem, hledá způsoby jak zhodnotit svůj majetek. Pan Nitranský touží po půdě v domě a pan Kubát důsledně sabotuje jakékoliv rozhodnutí. A v pozadí číhají bratři Čermákovi, jen starý pan profesor Sokol zatím nic nekomentuje. To se dozvíte v pátek 17. července od 21.00 hod. Film se odehraje v Amfiteátru pod Starou věží.

 

Noc s hvězdáři na Trúbě ve Štramberku. V pátek 17. července od 21.00 hod. budete mít jedinečnou možnost pozorování vesmírných těles společně s astronomy z hvězdárny ve Valašském Meziříčí.  Akce se koná na hradu Štramberk a jen za příznivých meteorologických podmínek. Více informací na stránkách Městská knihovna Štramberk.

 

Letos opět jako každý rok spojili místní podnikatelé síly a spolu s městem Štramberk připravili tradiční městkou akci Slavnosti štramberských uší. V malebných prostorách štramberského náměstí se bude v sobotu 18. 7. 2020 od dopoledních hodin snažit pekař Ladislav Hezký se svým týmem o vytvoření rekordu v upečení obřího VELEUCHA na obří pánvi, a následně jej vystřídá tým pizzerie Piccolo a pokusí se upéct obří VELEPIZZU. V průběhu programu se vystřídají kapely O105 a PanTock – Revival Czech rock legends.

Programem bude provázet moderátor, imitátor a bavič Petr Stebnický. Během celého dne se mohou zabavit děti i dospělí. Kromě nabídky občerstvení bude připraven bohatý doprovodný program – skákací perníková chaloupka, technika místních hasičů, vojenská technika a doprovodná nabídka partnera akce Revírní bratrské pokladny, která přistaví svůj STAN ZDRAVÍ s programem podporujícím prevenci a zdravý životní styl, těšit se můžeme také na sanitní vůz.

 

Kopřivnický DRTIČ Kopřivnice  – se nekoná v sobotu 18. 7., jak bylo avízováno. Drtič se letos nejede v jeden konkrétní den, ale můžete jej jet v libovolný den v rozmezí od června do konce září (do 30.9.2020). Letos můžete využít výhodu, že si můžete vybrat den pro Drtiče, který bude vyhovovat vám, např. podle vašeho volna a hlavně podle počasí. Také můžete jet Drtiče v týdnu, kdy na Beskydských vrcholech není tolik lidí. Můžete odstartovat později anebo naopak i dříve, např. v 6 hodin ráno, abyste na projetí celé trasy měli delší dobu za světla. Přihlášky na Kopřivnický Drtič.

 

Komentovaná prohlídka Procházka městskou památkovou rezervací. V sobotu 18. července je pro všechny nadšence i zájemce připravena další komentovaná prohlídka. Tato prohlídková trasa provede zájemce historickým jádrem města Příbora a je navíc obohacena o zastávku u rodného domu známého psychoanalytika Sigmunda Freuda. Návštěvníci se také dovědí více o životě a díle významných architektů Kašpara a Bedřicha Karlsederových, kteří se významným způsobem podíleli na architektonickém vzhledu města na přelomu 19. a 20. století.

 

Slavnosti Štramberských uší. Město Štramberk a klub podnikatelů pořádají tradiční slavnosti štramberských uší a to 18. července od 11.00 hod. na náměstí. Během dne vystoupí skupina O stopět a PanTock – Revival Czech rock legends. Nesmíte si nenechat ujít pečení veleucha a velepizzy.

 

Tradiční myslivecký den na myslivecké chatě v Příboře se uskuteční v sobotu 18. července od 11.00 hod. Těšit se můžete na dančí svíčkovou, pečeného divočáka se zelím a srnčí guláš. Jídlo možné odnést ve vlastních nosičích. Pro děti je připraven skákací hrad. Akce se koná za každého počasí.

 

Letní koncerty v parku, Kopřivnice: Navalentym. Město Kopřivnice si na červenec a srpen připravili Letní koncerty v parku, které se budou konat v Sadu Eduarda Beneše před Ringhofferovou vilou. Třetí koncert se uskuteční v neděli 19. července od 18.00 hod. V nedělní podvečer vystoupí skupina Navalentym. V případě nepříznivého počasí se koncert přesouvá do Ringhofferovy vily – kapacita 50 míst. Vstup na akci je zdarma.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice