15. 7. 2020

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie v části ulic Bezručova, Haškova, Hřbitovní, Janáčkova č. 635, Jilemnického, Pabla Nerudy, Skupova, Štramberská ve čtvrtek 16. července od 7:15 – 15:00 hodin a v části ulic Erbenova č. 67, 627, 1116, 1117, 1118, Husova č. 355, 1119, I. Šustaly, Jarní č. 333, 343, 818, Kpt. Jaroše č. 1319, Lomená č. 1405, Na Drahách č. 465, Pod Bílou horou č. 375 a 2789, Sportovní a Záhumenní dne 16. července od 7:15 – 11:15 hodin.

 

Pořadatelé festivalu Leoše Janáčka připravili na podzim osm koncertů, vystoupí i Hradišťan. První víkend v září proběhnou především open air produkce v nově zrekonstruovaném amfiteátru v Hukvaldech – ty rozezní legendární soubor Hradišťan nebo monumentální kantáta Carmina Burana v podání skvělých sólistů v čele se sopranistkou Veronikou Rovnou Holbovou.

V druhé polovině listopadu pak do Ostravy a okolních měst dorazí hobojista Vilém Veverka, klavírista Martin Kasík nebo sólista Adam Plachetka. Festivalový podzim je malým MHF Leoše Janáčka a velkým poděkováním všem posluchačům i umělcům.

 

Někdo ven???: Přijď se bavit volejbalem do Kopřivnice. Prázdninový projekt pro kopřivnickou mládež a pro všechny, kteří něco chtějí zažit je opět tady. Již 6. ročník odstartoval ve čtvrtek 2. července v sadu Eduarda. Další akce se uskuteční ve čtvrtek 16. července od 16.00 hod. na volejbalových kurtech. Nebuď doma, přijď na akce, sbírej náramky s lohem a za 5 různých se staň na konci prázdnin VIP hostem na koncertě kapel NEVÍM a Team Revival. Veškeré podrobné informace naleznete na Facebooku Někdo ven???.

 

Občané Kopřivnice podali 15 návrhů do participativního rozpočtu. Město Kopřivnice už druhým rokem za sebou vyčlenilo půl milionu korun na participativní rozpočet města s názvem Ko-projekty. Prostřednictvím vlastních návrhů mohou obyvatelé zlepšit vlastní okolí či přihlásit společensky prospěšný projekt, který celkově zlepší kvalitu života v Kopřivnici a místních částech a podpoří zapojování místních komunit. O vítězi na podzim rozhodnou sami občané ve veřejném hlasování. Na konci letních prázdnin se předkladatelé dozvědí, jak se v případě jejich návrhu bude pokračovat dále, zda se svým návrhem postoupili a budou jej moci osobně představit široké veřejnosti na jedné z plánovaných podzimních akcí města, nebo se bude postupovat jinak. Impulzem pro navrhovatele mohlo být i to, že návrh na vybudování hřiště z Ko-projektů z loňského roku se, byť s drobným zpožděním, způsobeným koronovarivou krizí, daří realizovat a dokonce se podařilo spojit dva projekty – dětské hřiště s hřištěm na pétanque.

 

Kopřivnice znovu zahájila výběr stavební firmy pro revitalizaci centra. Po dvou neúspěšných pokusech v minulých měsících startuje kopřivnická radnice další zadávací řízení, ve kterém chce najít zhotovitele pro dlouho plánovanou revitalizaci centra města. První soutěž musela být zrušena, neboť všechny nabídky přesahovaly finanční možnosti města. Druhé zadávací řízení, realizované po úpravě projektu, letos na jaře sice přineslo zajímavou cenu, ale následně muselo být opět zrušeno kvůli nedostatkům v doložené kvalifikaci vítězné firmy. Zadávací řízení bude zahájeno ještě v červenci. Vyhodnocení nabídek by se podle předběžného harmonogramu mělo stihnout do konce srpna a hned první jednání městské rady v září by mohlo schvalovat výběr vítězného uchazeče. Revitalizace centra Kopřivnice je rozplánována na 28 měsíců a její realizace bude rozdělena do čtyř etap. Stavbu zahájí provedení nového zatrubnění potoka Kopřivničky, který protéká přímo pod centrální částí města. Následovat bude oprava levé části rekonstruovaného území, tedy ploch podél obchodních domů a současné hlavní pěší zóny. V další fázi přijde na řadu protější část centra města. V poslední etapě bude upravena plocha stávajícího parkoviště pod zelným trhem a travnaté území mezi kulturním domem a Tatrovankou. I díky tomuto rozdělení bude po celou dobu stavby umožněn obyvatelům města částečný průchod centrem.

 

Začíná Fajne léto, cyklus akcí, které nabízejí zajímavá místa Moravskoslezského kraje. Víkendové akce už devátým rokem představují atraktivity zaměřené na techniku a průmyslovou tradici. Za dva týdny po Krnově 10. 7. zve Fajne léto do Kosárny v Karlovicích. V sobotu 25. července bude celé odpoledne patřit tradicím. Výletníky čeká zatloukání hřebíků, řezání pilou, hod podkovou, klepání kosy a pletení košíků z pedigu. Také se mohou těšit na ochutnávky krajových specialit. Začátek srpna pak bude patřit oblíbeným jízdám na Osoblažské úzkokolejce. V září dostanou lidé možnost prohlédnout si Důl Michal anebo Vodní mlýn Wesselsky. To vše s bohatým doprovodným programem pro malé i velké.

 

VOLBY DO ZASTUPITELSTEV KRAJŮ – 2. a 3. ŘÍJNA 2020 – přehled o počtu a sídle volebních okrsků vytvořených v Kopřivnici:

VO č. 1 Základní škola, Alšova 1123, Kopřivnice

VO č. 2 Základní škola, Alšova 1123, Kopřivnice

VO č. 3 Katolický dům, Štramberská 378, Kopřivnice

VO č. 4 Základní škola Floriána Bayera, Štramberská 189, Kopřivnice

VO č. 5 Katolický dům, Štramberská 378, Kopřivnice

VO č. 6 Základní škola dr. M. Horákové, Obránců míru 369, Kopřivnice

VO č. 7 Klub seniorů, Sokolovská 393, Kopřivnice

VO č. 8 Základní škola E. Zátopka, Pionýrská 791, Kopřivnice

VO č. 9 Základní škola E. Zátopka, Pionýrská 791, Kopřivnice

VO č. 10 Základní škola E. Zátopka, Pionýrská 791, Kopřivnice

VO č. 11 Základní škola, 17. listopadu 1225, Kopřivnice

VO č. 12 Základní škola, 17. listopadu 1225, Kopřivnice

VO č. 13 Základní škola, 17. listopadu 1225, Kopřivnice

VO č. 14 Základní škola dr. M. Horákové, Obránců míru 369, Kopřivnice

VO č. 15 Základní škola dr. M. Horákové, Obránců míru 369, Kopřivnice

VO č. 16 Základní škola sv. Zdislavy, Štefánikova 117, Kopřivnice

VO č. 17 Základní škola, 17. listopadu 1225, Kopřivnice

VO č. 18 Základní škola, Lubina 97, Kopřivnice

VO č. 19 Kulturní dům, Vlčovice 190, Kopřivnice

VO č. 20 Kulturní dům, Mniší 175, Kopřivnice

VO č. 21 Katolický dům, Lubina 183, Kopřivnice

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice