13. 7. 2020

Provoz ktkinzert.cz je dočasně pozastaven, předpokládaný termín obnovení provozu je 15. 7. 2020.

 

Dobrovolníci stojící za facebookovou skupinou Občané Kopřivnice připravili 27. června druhou úklidovou akci, ve které se zaměřili na horní tok Kopřivničky v lokalitě Červeného kamene. Devět nadšenců se nakonec soustředilo na okolí pramenů naší říčky a mile je překvapilo, že odpadků nebylo tolik, kolik očekávali. Co bohužel překvapilo nemile, byla černá skládka poblíž městské ubytovny, kterou následně nahlásili na odbor životního prostředí. Celkově bylo v průběhu cca 4 hodin naplněno 6 pytlů odpadků a poté organizátoři instalovali na přítoku Kopřivničky dřevěný vodní mlýnek. Tím se snaží obnovit místní tradici.Nezaměstnanost v Moravskoslezském kraji za červen 2020 stoupla na 5,4 procenta.

 

Výstavbu nové sportovní haly mají v plánu zahájit ve Studénce v roce 2021, potrvá 3 roky.

 

V úterý 30. června byla pokřtěna nová lavička u rozhledny Bílá Hora, kterou o týden dříve na místě instalovali členové klubu Rotary Frýdek-Místek a Kopřivnice. Rotariáni věnovali novou lavičku účastníkům projektu Na bílou horu a setkání pojali jako příležitost ke společnému poznání. Nechyběl i 14 letý Chosé, který v daný den dosáhl 200 zaznamenaných výstupů na rozhlednu. Členové místního klubu zároveň zahájili výzvu pro letní měsíce, do které věnovali ceny. Druhá lavička, která byla pořízena, byla umístěna v rámci sdruženého projektu na Svinec.

 

95 žáků devátých tříd, kteří ukončili základní školní docházku s vyznamenáním, pozvala radnice na slavnostní oceňování do ringhoferovy vily. Slavnostní ceremoniál za účasti vedení města, ředitelů základních škol, třídních učitelů a rodičů oceněných žáků proběhl ve středu 24. června. Z důvodu koronavirových opatřeních se do návrhu oceněných dostali všichni žáci, kteří měli vyznamenání v pololetí a jedná se tak o nejvíce žáků devátých tříd v historii. Přání úspěchu v dalším studiu a životě a drobný dárek před začátkem letních prázdnin předal oceněným starosta města Miroslav Kopečný s místostarostkou Dagmar Rysovou a vedoucí odboru školství a kultury Michaelou Raškovou. Vyznamenaní žáci dostali pamětní list a flešku, děvčata navíc růži, chlapci perník ve tvaru podkovy se svým jménem. Radnice také poděkovala třídním učitelům, kteří obdrželi kytičku nebo dárkové balení psacích potřeb.

 

V Ostravě se natáčí thriller Hrana zlomu. V hlavní roli Štěpán Kozub. ​Tvůrci celovečerního filmu Hrana zlomu si pro své natáčení vybrali také lokality z Moravskoslezského kraje. Hrana zlomu je žánrově vyhraněný film na pomezí hororu a thrilleru. Sleduje dvě disfunkční rodiny v hluboké vztahové krizi, které propojí nečekané dramatické okolnosti.

Scénář právě vznikajícího filmu si podle autora Lynchovsky pohrává s divákovou schopností vytvářet si domněnky na základě neúplných informací a instinktivním škatulkováním hlavních postav na oběti a pachatele.

Pro režiséra Emila Křižku jde již o druhou spolupráci s hercem Štěpánem Kozubem. Ten za hlavní roli v předchozím společném filmu Ruchoth Raoth získal v roce 2018 hlavní hereckou cenu na festivalu nezávislých hororových filmů v Las Vegas.

Film Hrana zlomu se v těchto dnech natáčí hlavně v Ostravě a v Rožnově pod Radhoštěm. Vedle Vratislava Šlajera se produkce ujal Jakub Koštál z Bionautu, v týmu jsou také střihač Andy Fehu či kameraman polského původu Ryszard Perzynski. Film Hrana zlomu podpořily Státní fond kinematografie a Moravskoslezský kraj. Na výrobě se spolupracuje s Moravskoslezskou filmovou kanceláří a Zlín Film Office.

 

Startuje šestý ročník prestižní ankety Moravskoslezská SESTRA, která ocení každodenní náročnou a nenahraditelnou práci zdravotnického personálu. Koná se pod záštitou ministra zdravotnictví, hejtmana Moravskoslezského kraje a prezidentky České asociace sester. Odborná veřejnost a jednotlivá zdravotnická zařízení v Moravskoslezském kraji mohou od 1. do 24. července nominovat do ankety Moravskoslezská SESTRA 2020 své kandidáty. Vybírat tu nej… zdravotní sestru se bude v pěti kategoriích: Sestra u lůžka, ambulantní a domácí péče, paliativní a hospicová péče, porodní asistentka a ocenění za dlouhodobý přínos v ošetřovatelské péči. Porota složená z odborníků pak z nominací vybere v každé kategorii tři finalistky či finalisty. Ve druhém kole členové hodnotící komise stanoví konečné pořadí v jednotlivých kategoriích a určí vítěze. Výsledky hlasování budou vyhlášeny v průběhu slavnostního galavečera, který se uskuteční 25. září v aule Vysoké školy báňské – Technické univerzity v Ostravě. Stejně jako v minulých ročnících se budou moci do soutěže zapojit také obyvatelé Moravskoslezského kraje. Veřejnost bude moci podpořit některého z patnácti vybraných finalistů a finalistek svým hlasem na webu a facebooku Moravskoslezského kraje. Hlasování veřejnosti odstartuje 1. září. Kdo získá nejvyšší počet hlasů, obdrží titul Sestra veřejnosti 2020.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice