10. 7. 2020

TADY VARY: Tajný agent, kino Kopřivnice. Když vyšetřovatel Rómulo zveřejní v novinách pracovní nabídku pro seniory, třiaosmdesátiletý vdovec Sergio po ní ihned skočí. Jeho úkolem je stát se špionem v domově důchodců, kde má dohlížet na starou matku Rómulovy klientky, která zaměstnance ústavu podezřívá z týrání. Dokumentárním film v pátek 10. července od 17.00 hod.

 

TADY VARY: Bez zvláštních znamení, kino Kopřivnice. Magická, ale nevyzpytatelná krajina severního Mexika pohřbila nejeden sen o lepším životě. Nejhoršího se obává i Magdalena, jejíž syn znenadání zmizel na cestě do Spojených států. Vydává se proto na stovky kilometrů dlouhou pouť k hranicím, všem nebezpečím navzdory. Jenže teritorium, kde panuje samovláda kartelů, lze opustit jen stěží. Dramatický příběh se odehraje na plátně kina v pátek 10. července od 20.00 hod.

 

LETNÍ KINO: Vlastníci, Štramberk. Paní Zahrádková s manželem idealisticky chtějí, aby společnými silami dům zachránili. Novomanželé Bernáškovi se s nadšením připojují. Paní Roubíčková pedantsky kontroluje řádný průběh schůze. Paní Horvátová všechno iniciativně komentuje. Naivní pan Švec zastupuje svoji maminku. Paní Procházková, zastupovaná panem Novákem, hledá způsoby jak zhodnotit svůj majetek. Pan Nitranský touží po půdě v domě a pan Kubát důsledně sabotuje jakékoliv rozhodnutí. A v pozadí číhají bratři Čermákovi, jen starý pan profesor Sokol zatím nic nekomentuje. To se dozvíte v pátek 10. července od 21.00 hod. Film se odehraje v Amfiteátru pod Starou věží.

 

KONCERT: Cizinci, Štramberk. Město Štramberk pořádá v sobotu 11. července od 18.00 hod. letní večer na dolním nádvoří hradu Štramberk, kde zahraje k poslechu a tanci skupina Cizinci. Vstupné 20 Kč.

 

TADY VARY: Honey Boy, kino Kopřivnice. Dvanáctiletý Otis je dětský herec, kterému asistuje jeho otec James, kdysi profesí klaun a zároveň alkoholik s problémy se zákonem. Strhující, bolestivě upřímný a hořce humorný popis komplikovaného vztahu otce a syna tvoří jádro opěvovaného nezávislého hitu loňského podzimu. Autorem výrazně autobiografického scénáře je kontroverzní herec Shia LaBeouf, který rovněž propůjčil svůj nesporný herecký talent postavě Jamese, v níž se zrcadlí jeho vlastní otec. Dramatický příběh se odehraje na plátně kina v sobotu 11. července od 20.00 hod.

 

KONCERT: Valašsko, Štramberk. Město Štramberk pořádá v neděli 12. července od 15.30 hod. v Národním sadu promenádní koncert. Tuto neděli vystoupí cimbálová muzika Valašsko. Vstupné dobrovolné.  V případě nepříznivého počasí se koncert nekoná.

 

Letní koncerty v parku: Komorní orchestr Kopřivnice. Město Kopřivnice si na červenec a srpen připravili Letní koncerty v parku, které se budou konat v Sadu Eduarda Beneše před Ringhofferovou vilou. Druhý koncert se uskuteční v neděli 12. července od 18.00 hod. Nedělní podvečer zpříjemní Komorní orchestr Kopřivnice. V případě nepříznivého počasí se koncert přesouvá do Ringhofferovy vily – kapacita 50 míst. Vstup na akci je zdarma.

 

Minigolfové hřiště je otevřeno dle počasí denně (červenec a srpen) od 10 do 19 hodin.

 

Při požáru dřevěné rekreační chatky u Veřovic zemřel v pondělí odpoledne člověk. Při zásahu hasiči objevili tělo dosud neznámé osoby. Předběžná škoda na chatce byla odhadnuta na 40 tisíc korun. Okolnosti požáru a úmrtí šetří Policie ČR a vyšetřovatelé HZS Moravskoslezského kraje.

 

Štramberské uši získaly Cenu hejtmana. V soutěži regionální potravina bodovali i další místní výrobci. Soutěž Regionální potravina už 11. rokem upozorňuje na místní farmáře a producenty. V devíti kategoriích soutěží kvalitní poctivé produkty vyrobené z místních surovin. Letos sklidil úspěch například Jesenický horský sýr, Libavský med nebo rajčata Hranáček z Farmy Bezdínek. Byly uděleny i tři Ceny hejtmana Moravskoslezského kraje. Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák z 97 produktů třem udělil Cenu hejtmana. Získaly ji Štramberské uši od Hezounů, džem Zimolez kamčatský podbeskydského sadařství Janhuba a směs na linecké těsto společnosti EAT-fit z Hodslavic. Ocenění Regionální potravina mohou získat pouze malí a střední producenti zemědělských a potravinářských výrobků do 250 zaměstnanců. Oceněný výrobek získává právo zdarma užívat značku Regionální potravina po dobu čtyř let. V tomto roce se do soutěže přihlásilo 27 výrobců s celkem 97 výrobky. Letos bylo v Moravskoslezském kraji uděleno 8 pečetí kvality. V jedné z kategorií nakonec vítěz vyhlášen nebyl.

Výrobky oceněné značkou regionální potravina Moravskoslezského kraje:

 

Kategorie:

Výrobek a výrobce:

1.

Masné výrobky tepelně opracované

Klobása dědy Pilčíka

Řeznictví H+H, s.r.o.

2.

Masné výrobky trvanlivé, tepelně neopracované, konzervy a polokonzervy

Nevyhlášeno

3.

Sýry včetně tvarohu

JESENICKÝ HORSKÝ SÝR

Stanislav Zámečník, Ostrava – Poruba

4.

Mléčné výrobky ostatní

ZÁKYS HLAVNICKÝ FARMÁŘSKÝ

Zemědělské a obchodní družstvo Hlavnice

5.

Pekařské výrobky včetně těstovin

Hukvaldský lopaťák hruškový

Hukvaldská pekárna s.r.o.

6.

Cukrářské výrobky včetně cukrovinek

Karamelový větrník – Labužník Celiak

Labumix s.r.o.

7.

Alkoholické i nealkoholické nápoje (s výjimkou vína z hroznu révy vinné)

SKŘEČOŇSKÝ ŽABÁK 13 pivo silné polotmavé

SKŘEČOŇSKÝ ŽABÁK s.r.o.

8.

Ovoce a zelenina v čerstvé nebo zpracované formě

Hranáček – rajčata cherry podlouhlá červená

Farma Bezdínek s.r.o.

9.

Ostatní

Libavský MED PASTOVÝ

Dalibor Vranik, Budišov nad Budišovkou

Regionální potravina je projektem Ministerstva zemědělství. Značku administruje Státní zemědělský intervenční fond. V současné době je v České republice oceněno 409 produktů od 313 výrobců. Podrobné informace o soutěži jsou k dispozici na stránkách Regionální potravina.

 

V úterý 7. 7. kopřivničtí senioři instalovali ve vestibulu radnice novou výstavu nazvanou Senioři v pohybu. Zájemci na ní najdou fotografie a materiály pořízené na společných výletech, lekcích tance, sebeobrany či sportovních aktivitách.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice