17. 8. 2016

 

Do lékárny v Kopřivnici přinesla žena mrtvé dítě. Velký šok zažili v úterý ráno pracovníci jedné kopřivnické lékárny zdravotního střediska na Novojičínsku. Dorazila k nim totiž žena s mrtvým dítětem. Případ již řeší krajští kriminalisté jako usmrcení z nedbalosti. Právu to potvrdila krajská policejní mluvčí Lenka Sikorová. „Můžeme potvrdit, že jsme v úterý v ranních hodinách přijali oznámení o úmrtí pětiměsíčního dítěte, ke kterému došlo na Novojičínsku. Policie zahájila úkony trestního řízení pro trestný čin usmrcení z nedbalosti. Další okolnosti případu policie dále prověřuje,“ sdělila Právu policejní mluvčí s tím, že případ je na počátku vyšetřování. „Vzhledem k nízkému věku dítěte se policie k případu nebude blíže vyjadřovat. Další okolnosti úmrtí dítěte jsou v prověřování,“ doplnila Sikorová. Jak zjistil deník Právo, mělo mít pětiměsíční dítě na sobě již posmrtné skvrny, proto jeho oživování svědky události nepomohlo.

 

Slovenská komerční televizní skupina Markíza se rozhodla nepokračovat v distribuci svých programů přes pozemní vysílače a tedy neobnovovat smlouvu se společností Towercom, která šíří programové služby vysílatele přes DVB-T. Programy TV Markíza, TV Doma a TV Dajto skončí na klasickou terestrickou anténu již na konci roku 2016. Diváci Markízy tak mají několik měsíců na změnu příjmu televizního signálu.

 

Dana a Emil Zátopkovi byli slavnostně uvedeni do Síně slávy sportovců Moravskoslezského kraje . Na návštěvníky Olympijského parku Ostrava čekal v sobotu 13. srpna 2016 na hlavním pódiu na Černé louce kromě koncertů jedinečný sportovní zážitek. Uměleckou kovovou trofej předal hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák, který přivítal olympioniky Moravskoslezského kraje. Symbolickou síň slávy v prostorách Krajského úřadu Moravskoslezského kraje otevřel v loňském roce legendární hokejový útočník František Černík. Stálá expozice prezentuje významné sportovní osobnosti kraje. V Síni slávy sportovců Moravskoslezského kraje jsou Vítězslav Mácha, Jiří Raška, Adolfina Tačová, Josef Mikoláš, Jan Kozák, Karel Loprais, Richard Konkolski, Ivan Lendl, František Černík a Jaroslav Netolička. Moravskoslezský kraj dlouhodobě a tradičně oceňuje nejúspěšnější sportovce, trenéry a cvičitele kraje. V příštím roce se opět uskuteční v multifunkční aule GONG vyhlášení 15. ročníku ankety Sportovec roku 2016 Moravskoslezského kraje.

 

Specializovaná technika určená pro zásahy v extrémním počasí přibude Jednotce dobrovolných hasičů Kopřivnice. S nákupem techniky pomůže dotace, kterou JSDH Kopřivnice získala z Integrovaného regionálního operačního programu. Specializovaná technika bude určena pro výkon činností spojených s extrémním suchem, nadměrnými srážkami nebo masivními námrazami, tedy výkyvy počasí, kterých v posledních letech přibývá. Toto vozidlo bude možné využívat i pro krizový štáb obce s rozšířenou působností při řešení událostí v mimořádných situacích, jako například, když se 31. května řešily přívalové povodně. Dotace pokryje až 90 % uznatelných nákladů, přičemž celkové náklady činí 11 milionů korun.

 

To, o čem se ve Frenštátě pod Radhoštěm diskutuje bezmála deset let, nyní dostává reálnější podobu. Město postoupilo v přípravách projektu cyklostezky, která by měla vést z Trojanovic k mostu u Lichnova. Součástí je přemostění řeky Lubiny v prostoru pod splavem u kynologického cvičiště a dále přemostění potoku Muchač, který je levostranným přítokem řeky Lubiny pod Strážkou. Město se rozhodlo se pro parapetní konstrukci, která bude svým řešením a vzhledem v České republice jedinečná. Z konstrukčního hlediska se bude jednat o prostě podepřený spřažený nosník tvořený betonovou deskou s parapetními ocelovými nosníky. Parapetní nosník bude tvořen horní a dolní pásnicí a stěnou, která svými kosočtvercovými otvory vytvoří zajímavý designový prvek. Předpokládané náklady na přemostění obou vodních toků jsou ve výši 5,1 milionu korun.

 

Jedinečnou možnost prohlédnout si pravé olympijské medaile mají od pátku (5. srpna) návštěvníci budovy Světa techniky v Dolní oblasti Vítkovic. Výstava obsahuje na osmnáct unikátních kusů medailí a plaket a doplňuje tak stávající expozici Síň slávy olympioniků Moravskoslezského kraje.

Výstava bude pro návštěvníky otevřena po celou dobu konání Olympijského parku Ostrava, tedy do 21. srpna.

1948 zlatá medaile OH Londýn – Emil Zátopek

1952 zlatá medaile OH Helsinky – Dana Zátopková

1960 stříbrná medaile OH Řím – Adolfina Tačová

1964 stříbrná medaile OH Tokio – Adolfina Tačová

1972 zlatá medaile OH Mnichov – Vítězslav Mácha

1976 stříbrná medaile OH Montreal – Vítězslav Mácha

1980 zlatá medaile OH Moskva – Jaroslav Netolička, bronzová medaile OH Moskva – Jiří Tabák

1984 stříbro (odznak) ZOH Sarajevo – František Černík

1984 omluvná medaile OH Los Angeles – Taťána Netoličková

1992 zlatá medaile OH Barcelona – Robert Změlík, bronzová medaile ZOH Francie – František Jež

1996 bronzová medaile OH Atlanta – Šárka Kašpárková

1998 zlatá medaile ZOH Nagano – David Moravec, skleněná plaketa ZOH Nagano- František Černík

2000 bronzová medaile OH Sydney – Martin Tenk

2004 bronzová medaile OH Atény – Jaroslav Bába

2006 bronzová medaile ZOH Turín – Marek Malík

 

Čajovna Mandala chystá na 21. srpna koncert: HALCYON HOPE (Dánsko) – Alternative Rock/Punk /Odense/Copenhagen a OUTSIDER – punk-rock // Valmez.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice