15. 8. 2016

 

V úterý 30. 8. zve Centrum Balsamina na seminář „Aby záda nebolela 1“, věnovaný bederní části páteře a nohám. Ve středu 31. 8. si můžete nechat přetestovat zdravotní stav při Měření EAV Supertronic.

 

Pro server www.onlajny.com hledáme nové spolupracovníky, kteří by se podíleli na psaní on-line reportáží přímo ze stadionu v Kopřivnici na nadcházející sezonu druhé ligy mužů. Nabízíme volný vstup na veškeré utkání HC Kopřivnice, finanční přivýdělek. Pokud byste měli zájem spolupracovat, neváhejte se ozvat na stránkách nebo faceboke HC Kopřivnice.

 

Informace pro zájemce o zakoupení permanentních vstupenek na druholigovou hokejovou sezónu 2016/17. V prodeji budou od 20. srpna v prodejně na zimním stadionu. Každý majitel permice bude mít možnost vybrat si své místo k sezení.

 

UPC i další poskytovatelé kabelových a satelitních služeb musejí dále začerňovat přenosy fotbalové Ligy mistrů na zahraničních televizních kanálech. Ústavní soud dnes zamítl stížnost UPC proti předběžnému opatření, které si vyžádala společnost O2 Czech Republic. Ta má na většinu zápasů Ligu mistrů územní exkluzivitu. Nadále platí předběžné opatření a znamená to, že diváci se nebudou moct mimo O2 dívat na zápasy Champions League. Některá utkání Ligy mistrů mohli čeští diváci v minulosti vidět díky tomu, že společnost UPC, stejně jako další poskytovatelé kabelového a televizního vysílání, přebírala slovenskou televizi STV1, rakouskou ORF1 nebo německou ZDF. Po vydání předběžného opatření začala UPC po dobu vysílání fotbalových utkání Ligy mistrů na zahraničních kanálech obrazovku začerňovat. Situaci zatím stále upravuje pouze předběžné opatření, nikoliv rozsudek ve věci samé. Hlavní líčení se dosud neuskutečnilo, aktéři sporu zatím soudu pouze doručili svá vyjádření.

 

Celkem 40 panenek ještě čeká v  čítárně městské knihovny od 1. června, až si je někdo adoptuje. Panenky jsou ručně šité a vyrobili je naše dobrovolné švadlenky v rámci projektu Unicef. Panenku si můžete adoptovat jednoduše tak, že si ji koupíte. UNICEF je dětský fond Organizace světových národů zabývající se ochranou a péčí o děti. Výroba originálních látkových panenek je jednou z cest, jakými získává finanční prostředky pro humanitární aktivity. Letos se k myšlence připojila i Kopřivnice. Šily se v knihovně, v Domě dětí a mládeže Kopřivnice a také v základních školách Floriána Bayera a Milady Horákové. Některé zdatné švadleny ušily i 4 až 5 kousků. Každá panenka představuje skutečné dítě, které bude v rámci očkovací kampaně UNICEF v rozvojových zemích proočkováno proti šesti hlavním smrtelným dětským chorobám: což jsou spalničky, záškrt, černý kašel, tetanus, tuberkulóza a dětská obrna. Částka, za kterou si můžete panenku „adoptovat“, je stanovena na 600 Kč podle nákladů, potřebných na očkování jednoho dítěte v nejchudších zemích. V sumě jsou zahrnuty očkovací látky, injekční stříkačky, jehly, chladicí boxy, zaškolení zdravotníka atd. Sedm panenek své rodiče již našlo, ty ostatní budou čekat až do 31. srpna. Prohlédnout si je můžete na webu knihovny. https://www.kulturakoprivnice.cz/knihovna/panenky-pro-unicef/

 

Kopřivnice pořádá tradiční pouť ve dnech 27. a 28. srpna 2016 v centru města. Z důvodu částečné uzavírky ul. Štefánikova od tržnice Pronas po křižovatku s ul. Kpt. Jaroše nebudou po oba víkendové dny obslouženy zastávky u Kauflandu. V souvislosti s umístěním atrakcí lunaparku na parkovišti u Alberta upozorňujeme návštěvníky marketu, že od pondělí 22. 8. do středy 31. 8. bude možnost parkování před prodejnou značně omezena.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice