12. 8. 2016

 

Klub důchodců Vlčovice Mniší zve na výšlap do Hukvaldské obory v pátek 12. srpna. Sraz účastníků je v 9 hodin před Kulturním domem v Mniší. Za nepříznivého počasí se výšlap odkládá.

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody na ulici Kadláčkově, Obránců míru a Francouzské v pátek 12. srpna od 8:00 – 14:00 hodin

 

Informace pro zájemce o zakoupení permanentních vstupenek na druholigovou hokejovou sezónu 2016/17. V prodeji budou od 20. srpna v prodejně na zimním stadionu. Každý majitel permice bude mít možnost vybrat si své místo k sezení.

 

Na kopřivnickém koupališti by měly proběhnout do konce prázdnin každý pátek letní DANCE PÁRTY.

 

Lucii Bílé bude na Skalkách dělat předskokanku mladá kopřivnická zpěvačka Adéla Demlová.

 

Radní se zabývali problémy týkající se takzvaného Včelína

 

Radní vybrali firmu pro rekonstrukci ulice Štramberské, provede ji sdružení dvou stavebních společností.

 

Začaly práce na vyměřování kanalizace v Mniší a Vlčovicích.

 

Celkově 390 tisíc korun uvolnilo městě na zvýšení platů pracovníkům v sociálních službách poskytovaných Střediskem sociálních služeb města Kopřivnice.

 

Společnost Tatra Trucks opustil ředitel výroby, personální ředitelka a ředitelka řízení projektů.

 

Brose minulý rok přibralo 650 lidí.

 

LETNÍ KINA. Tento víkend bude v Lašské bráně Beskyd ve znamení filmografie pod širým nebem.

KOPŘIVNICE – letní koupaliště:

pá 12. srpna – Jak básníci čekají na zázrak

so 13. srpna – Jak se zbavit nevěsty

ne 14. srpna – Řachanda

Začátek promítání je naplánován na 20.45 hod. Vstupné jednotné na každé představení 50 Kč. Vstupenky možno zakoupit pouze v den představení od 19.00 hodin u vstupu do letního kina.

 

PŘÍBOR – Kinematograf Bratří Čadíků – náměstí Sigmunda Freuda:

pá 12. srpna – Život je život

so 13. srpna – Gangster Ka

ne 14. srpna – Gangster Ka afričan

Začátek promítání je naplánován na 21.30 hod. Vstupné dobrovolné – na charitativní účely.

 

Město Štramberk vás v pátek 12. srpna ve 20.30 hodin zve do Amfiteátru pod Starou věží na českou pohádku Řachanda o rozmazlené princezně a dvou kamarádech, kteří se neživí vždycky úplně poctivě. Až když se trojice ocitne shodou okolností v kouzelném Černém lese, kde žijí podivné lesní bytosti, naučí se od nich to, co je nedokázali do té doby naučit sami lidé – že tak, jak se chováme k ostatním, tak se pak oni chovají k nám.

 

KONCERT TÁBORNÍKŮ Z LETNÍHO TÁBORA MALOVANÉ PÍSNIČKY DDM KOPŘIVNICE. DDM Kopřivnice a Město Kopřivnice zvou všechny na pravidelný závěrečný táborový koncert, který se uskuteční v pátek 12. srpna v 16.00 hodin v prostranství před kulturním domem. Těšit se můžete na pěvecké, hudební a taneční vystoupení v country stylu, výstavu dětských výtvarných prací, táborový orchestr Občas band a přehlídka činnosti táborových kroužků. V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá do kinosálu. Vstup volný.

 

Valašské folkrockování 2016 – 27. ročník multižánrového festivala v Rožnově pod Radhoštěm. Letošní ročník Valašského folkrockování, který proběhne 13. srpna 2016 bude rozhodně pestrý a potěší příznivce různých hudebních žánrů. Vystoupí: VÁCLAV NECKÁŘ se skupinou BACILY, VOXEL, ATMASFERA, STROMBOLI. Festival se koná za každého počasí.

 

Už tuto sobotu, 13. srpna, budou mít návštěvníci příborského koupaliště a milovníci minigolfu možnost zahrát si s těmi nejlepšími z oboru. Minigolfový klub totiž pořádá již tradiční turnaj pro veřejnost. Soubojem bude provázet golfista mistrovské třídy Leopold Holub společně se svými kolegy a spoluhráči. První jamky se odehrají ve 14 hodin, startovné do turnaje je 30 korun, přičemž na nejlepší hráče čekají také věcné ceny.

 

RYTÍŘSKÉ SOUBOJE NA HRADĚ. Hrad Hukvaldy zve všechny milovníky šermu v sobotu 13. srpna na akci s názvem Šermířské souboje na hradě, kde vystoupí jedna skupina historického šermu ve čtyřech vstupech. Součástí akce bude po celou dobu konání dobové ležení a ukázky zbraní a zbroje, kde si mohou návštěvníci zbraně a zbroj vyzkoušet.

Program:

11:00 Šerm – CONDUCTI – Gotika

12:30 Šerm – CONDUCTI – Cesty osudu

14:00 Šerm – CONDUCTI – U sta hromů

16:00 Šerm – CONDUCTI – Tajemství Brumovského pokladu

 

RYTÍŘI A LAPKOVÉ NA HRADĚ ŠTRAMBERSKÉM ANEB VILÉM A BURIAN PUKLICE NA ŠTRAMBERKU. Město Štramberk a skupina historického šermu Allegros vás zvou v sobotu 13. srpna od 15.00 hodin do areálu hradu Štramberka, kde se dozvíte, kterak kdysi hrad štramberský loupeživí rytíři vlastnili a co na něm činili. Vstupné dobrovolné.

 

NOC S HVĚZDÁŘEM – LETNÍ OBLOHA. Město Štramberk pořádá v sobotu 13. srpna od 21.30 hodin pozorování letní oblohy, které se uskuteční přímo na Trúbě.

Zájmy pozorování:

  • Měsíc – v poměrně vysoké fázi na půl cesty od první čtvrti k úplňku,
  • Saturn a Mars – po setmění nad jihozápadem.

Pro konání akce je nutná jasná obloha!

 

Město Štramberk zve všechny v neděli 14. srpna v 15.30 hodin do Národního sadu na promenádní koncert s názvem Sdružení hudebníků dechového orchestru města Štramberka, který se koná v rámci Štramberského kulturního léta aneb bavíme se rádi. Vstupné dobrovolné. V případě nepříznivého počasí se koncert nekoná.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice