10. 8. 2016

 

LETNÍ KINA. Tento víkend bude v Lašské bráně Beskyd ve znamení filmografie pod širým nebem.

 

KOPŘIVNICE – letní koupaliště:

st 10. srpna – Kniha Džunglí

čt 11. srpna – Lída Baarová

pá 12. srpna – Jak básníci čekají na zázrak

so 13. srpna – Jak se zbavit nevěst

ne 14. srpna – Řachanda

Začátek promítání je naplánován na 20.45 hod. Vstupné jednotné na každé představení 50 Kč. Vstupenky možno zakoupit pouze v den představení od 19.00 hodin u vstupu do letního kina.

 

PŘÍBOR – Kinematograf Bratří Čadíků – náměstí Sigmunda Freuda:

čt 11. srpna – Sedmero krkavců

pá 12. srpna – Život je život

so 13. srpna – Gangster Ka

ne 14. srpna – Gangster Ka afričan

Začátek promítání je naplánován na 21.30 hod. Vstupné dobrovolné – na charitativní účely.

 

Informace pro zájemce o zakoupení permanentních vstupenek na druholigovou hokejovou sezónu 2016/17. V prodeji budou od 20. srpna v prodejně na zimním stadionu. Každý majitel permice bude mít možnost vybrat si své místo k sezení.

 

UPC i další poskytovatelé kabelových a satelitních služeb musejí dále začerňovat přenosy fotbalové Ligy mistrů na zahraničních televizních kanálech. Ústavní soud dnes zamítl stížnost UPC proti předběžnému opatření, které si vyžádala společnost O2 Czech Republic. Ta má na většinu zápasů Ligu mistrů územní exkluzivitu. Nadále platí předběžné opatření a znamená to, že diváci se nebudou moct mimo O2 dívat na zápasy Champions League. Některá utkání Ligy mistrů mohli čeští diváci v minulosti vidět díky tomu, že společnost UPC, stejně jako další poskytovatelé kabelového a televizního vysílání, přebírala slovenskou televizi STV1, rakouskou ORF1 nebo německou ZDF. Po vydání předběžného opatření začala UPC po dobu vysílání fotbalových utkání Ligy mistrů na zahraničních kanálech obrazovku začerňovat. Situaci zatím stále upravuje pouze předběžné opatření, nikoliv rozsudek ve věci samé. Hlavní líčení se dosud neuskutečnilo, aktéři sporu zatím soudu pouze doručili svá vyjádření.

 

Celkem 47 panenek čeká v  čítárně městské knihovny od 1. června, až si je někdo adoptuje. Panenky jsou ručně šité a vyrobili je naše dobrovolné švadlenky v rámci projektu Unicef. Panenku si můžete adoptovat jednoduše tak, že si ji koupíte. UNICEF je dětský fond Organizace světových národů zabývající se ochranou a péčí o děti. Výroba originálních látkových panenek je jednou z cest, jakými získává finanční prostředky pro humanitární aktivity. Letos se k myšlence připojila i Kopřivnice. Stačí kousky látky, přesný střih, fantazie a nadšení pro věc, aby vzniklo 47 panenek. Šily se v knihovně, v Domě dětí a mládeže Kopřivnice a také v základních školách Floriána Bayera a Milady Horákové. Některé zdatné švadleny ušily i 4 až 5 kousků. Každá panenka představuje skutečné dítě, které bude v rámci očkovací kampaně UNICEF v rozvojových zemích proočkováno proti šesti hlavním smrtelným dětským chorobám: což jsou spalničky, záškrt, černý kašel, tetanus, tuberkulóza a dětská obrna. Částka, za kterou si můžete panenku „adoptovat“, je stanovena na 600 Kč podle nákladů, potřebných na očkování jednoho dítěte v nejchudších zemích. V sumě jsou zahrnuty očkovací látky, injekční stříkačky, jehly, chladicí boxy, zaškolení zdravotníka atd. Rodina či jednotlivec, který panenku adoptuje, obdrží spolu s panenkou blahopřání UNICEF se zprávou, že jeho panenka našla ,,svoji rodinu“. Sedm panenek své rodiče již našlo, ty ostatní budou čekat až do 31. srpna.

 

Letní večer s grilováním a živou hudbou v sobotu 13. 8. 2016 pořádá v Ženklavě RESTAURACE OÁZA, začátek je v 18:00 hodin. Akce se koná za každého počasí. Vsup je zdarma.                                           

 

Kopřivnice pořádá tradiční pouť ve dnech 27. a 28. srpna 2016 v centru města. Z důvodu částečné uzavírky ul. Štefánikova od tržnice Pronas po křižovatku s ul. Kpt. Jaroše nebudou po oba víkendové dny obslouženy zastávky u Kauflandu. V souvislosti s umístěním atrakcí lunaparku na parkovišti u Alberta upozorňujeme návštěvníky marketu, že od pondělí 22. 8. do středy 31. 8. bude možnost parkování před prodejnou značně omezena.

 

Novojičínské kulturní léto nabídne v pátek 12. srpna show ve stylu největších světových hitů 50tých a 60tých let. Na náměstí vystoupí ostravský Rock & Roll Band Marcela Woodmana. Koncert začíná ve 20 hodin.

 

Pro všechny novojičínské bruslaře, kteří mají rádi pohyb na čerstvém vzduchu a navíc pod večerní oblohou, je připravena další vyjížďka in-line bruslařů. Opět se pojede za plného provozu ulicemi města. Start je v pátek 19. srpna o půl deváté večer u zimního stadionu. Následující společná jízda je pak plánována ještě na 2. září.

 

Vesnicí Moravskoslezského kraje roku 2016 jsou Velké Hoštice. Celkem jedenáct obcí letos usilovalo o titul Vesnice Moravskoslezského kraje roku 2016 ve 22. ročníku soutěže Vesnice roku. Vítězem krajského kola se stala obec Velké Hoštice v okrese Opava, která 4. srpna slavnostně převzala Zlatou stuhu. Náš region bude hájit mezi třinácti finalisty v celostátním kole soutěže. Celorepublikový vítěz a nositel titulu Vesnice roku 2016 bude vyhlášen 17. září na Jarmarku venkova v Luhačovicích. O získání titulu v Moravskoslezském kraji letos usilovalo 11 obcí – Hukvaldy, Pržno, Ryžoviště, Slatina, Slavkov, Staré Hamry, Stěbořice, Velké Hoštice, Větřkovice, Zbyslavice, Žabeň. Nominované obce od 17. do 20. května navštěvovala komise, která posuzovala například společenský život v obci, aktivity občanů, celkový obraz vesnice, občanská vybavenost a infrastruktura, spolupráce se zemědělskými subjekty a podnikateli v obci. Hodnotila také veřejná prostranství, péči o zeleň a krajinu, koncepční dokumenty, připravované záměry a využití informačních technologií v obci. Obec Velké Hoštice, která se letos do soutěže přihlásila poprvé, hodnotící komisi zaujala dlouhodobým koncepčním přístupem k rozvoji obce v duchu myšlenek Programu obnovy venkova, bohatou spolkovou činností, vztahem obyvatel ke své obci, péči o krajinu, úctou k tradicím, i jedinečnou spolupráci s podnikatelskými subjekty.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice