8. 8. 2016

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie na ulici Školní 926 a Na Drahách 636 dne 9. srpna od 7:15 – 19:15 hodin.

 

Film Hledá se Dory, který byl kvůli nepříznivému počasí zrušen, se bude v letním kině na koupališti promítat v náhradním termínu, v úterý 9. srpna od 20:45h.

 

Vyhlášení výherců SOUTĚŽE KTK a Festivalu medu a písničky

Otázka:

Kdo je nejčastějším hostem festivalu Medu a písničky v celé dosavadní historii? Správná odpověď – A – Moravský vinař Vojta Kurial s rokovou skupinou Sunar

Láhev medoviny vyhrávají:

  1. Pavla Zrůnková
  2. Jarmila Hánová

Sklenice medu

  1. Viktorie Jurečková
  2. Jiří Lojek
  3. Jana Hanzelková

Ceny jsou připraveny k převzetí v redakci TV KTK, v Kopřivnici na ulici Záhumenní 1152 do 2. září 2016. Info: 595 179 140 nebo studio@ktk.cz

 

Soutěž s televizní společností AMC o 3 trička s logem seriálu Živí mrtví

Otázka:

Kdy začala televizní stanici AMC vysílat seriál The Walking Dead (Živí mrtví)?

A / 25. srpna 2012

B / 22. září 2010

C / 31. října 2010

Odpovědi nám posílejte ve tvaru – vaše jméno mezera a odpověď prostřednictvím SMS na telefonním čísle 774 599 474 nebo e-mailem: studio zavináč ktk.cz. Uzávěrka je ve středu 24. 8. 2016 ve 12:00.

 

Bez větší pozornosti schválilo v prosinci loňského roku zastupitelstvo moravskoslezského kraje prodej bývalé ubytovny kopřivnické střední školy, která se nachází nad místním skautským střediskem. Nejprve o budovu projevila zájem společnost Tatra Trucks, která od záměru následně ustoupila a v poté kopřivnická společnost SkyPower. Jí v červnu usnesením krajští zastupitelé prodej schválili, avšak plánovaný projekt pro nájemní bydlení se konat nebude, nedovoluje to aktuálně platný územní plán. Shodou okolností byl na kopřivnickou firmu na konci června podán jejím bývalým zaměstnancem insolvenční návrh, který v polovině července krajský soud pro nedostatečné obsahové náležitosti odmítl. Místní firma byla navíc velkým podporovatelem kopřivnického hokeje a dle dostupných informací již peníze na tento sport poskytovat neplánuje. Vyjádření zástupce společnosti se nám bohužel doposud nepodařilo získat. O dalším osudu budovy tak bude dále rozhodovat krajské zastupitelstvo. Pokud by měl objekt sloužit k ubytování, musel by se změnit územní plán, což bude při standardních postupech vyžadovat několik let.

 

Nový balíček Film Box Premium Kino: balíček 14 programů, z nichž je 9 v HD rozlišení, je namixován tak, že uspokojí diváky, kteří mají zájem především o filmovou produkci, dokumenty, zábavu či erotiku, ve sportovní nabídce jsou pouze rychlá auta a bojová umění. Kanály z rodiny FilmBox jsou filmové kanály, které patří k světové filmové špičce. K balíčku Film Box Premium Kino jako bezplatný bonus navíc obdržíte programy z Basic HD, tedy dalších 12 programů ve vysokém rozlišení.

 

Od 1. srpna byla spuštěna nová služba, která umožňuje změnit rychlost příchozích a odchozích dat v rámci tarifu, který mají domácností s optickým připojením předplacený. Zákazník si díky této možnosti může vybrat takovou variantu toku dat, která nejlépe vyhovuje jeho potřebám. Na výběr jsou ve všech tarifech vždy tři možnosti. Například – u nejnižšího tarifu – jsou k dispozici tyto možnosti: Kdo více dat stahuje než odesílá, může zvolit variantu 50/10, což znamená: 50megabitů za sekundu bude rychlost dat, které k Vám potečou a 10megabitů za sekundu bude rychlost odesílaných dat. Kdo naopak více dat odesílá, než stahuje, vybere variantu 10/50. Zlatý střed je varianta 30/30. Veškeré informace jsou k dispozici v ceníku na stránkách www.ktkoptic.cz

 

Upozornění klientům, kteří si v rámci kreditního systému plateb nestihli, či zapomněli provést příslušné změny kvůli zvýšení poplatků za základní a rozšířenou nabídku. Vzhledem k provázanosti služeb může nastat nepříjemná situace, kdy 12 či 20 korun chybějících na Vašem kreditním účtu způsobí automatické zablokování služeb, které od naší společnosti užíváte a bude proto deaktivováno i internetové připojení. V tomto případě nejrychlejší způsob jak služby obnovit je navštívit Kontaktní místo na ulici Obránců míru. Bližší informace o změně ceny najdete na www stránkách kabelové televize v části Aktuální informace. Pokud máte jakékoliv dotazy či potřebu dalších informací, neváhejte a kontaktujte nás telefonicky (595 179 130) či e-mailem (kontaktni.misto@ktk.cz).

 

Poklidné letní odpoledne v úterý 2. srpna rozřízly svými sirénami hasičské a sanitní vozy, které spěchaly k dopravní nehodě na ulici československé armády. Řidič taxislužby tu narazil do vozů, stojících před přechodem, pak už svědci nehody nevěřícně sledovali, jak auto vzplálo a nekontrolovaně se rozjelo napříč ulicí a nabouralo do plotu u rodinného domu. Zatímco jeden z účastníků nehody hned po nehodě ujel, svědci nehody pomohli 27 letému řidiči taxíku z vozu vystoupit. Auto na LPG pohon bylo natolik poškozeno, že došlo k úniku plynu, který se okamžitě vznítil. Neovladatelné vozidlo se poté samovolně rozjelo. Hasiči nasadili k likvidaci jeden vodní proud, kterým provedli lokalizaci a likvidaci požáru, takže se plameny již dále nerozšířily. Zraněné osoby do péče převzala zdravotnická záchranná služba. Jednotky dále provedly protipožární opatření na dalším vozidle a likvidaci úniku provozních kapalin. Nehoda si vyžádala dvě zraněné osoby a dle prvotního odhadu škodu cca 32 tisíc korun na vozidle a na plotu. U nikoho nebyl zjištěn alkohol. Dopravní nehodu vyšetřují novojičínští dopravní policisté.

 

Na Novojičínsku byla v červenci nejkvalitnější voda na Větřkovické přehradě a Čerťáku. Ostravští pracovníci krajské hygieny pravidelně kontrolují kvalitu vody v přehradách a v přírodních koupalištích a v našem regionu sledují celkem čtyři vodní nádrže Kacabaja, Větřkovice, Čerťák a Údolí mladých. Odebrané vzorky vody potvrzují, že stav vody ve vodních nádržích je pro plavce příznivý. Nejbezpečněji si milovníci koupání zaplavou na Větřkovicích, kde za posledních pět let neklesla kvalita vody pod nejvyšší úroveň. Aktuální informace o stavu vody nejdete na webových stránkách krajské hygienické stanice.

 

Město Kopřivnice aktuálně nabízí nájem bytu o velikosti 1+2 na ulici Alšova. Byt je určen zájemcům z řad nájemců bytů v majetku města a to páru mající v péči alespoň jedno nezletilé dítě nebo osamocenému rodiči s minimálně dvěma nezletilými dětmi. Vyplněná přihláška se odevzdává v neprůhledné a zapečetěné obálce nejpozději do 6. září do 16 hodin na radnici, na oddělení bytové správy. Vyplněná přihláška se odevzdává v neprůhledné a zapečetěné obálce s uvedením adresy předmětného bytu nejpozději do 13. 6. 2016 do 16 hodin na: Městský úřad Kopřivnice, odbor majetku města, oddělení bytové správy, Štefánikova 1163, 8. poschodí, dveře č. 867 nebo 866.

 

Recyklační hnízda se rozrostou o další barevné kontejnery. Kromě modrého, zeleného a žlutého budou obyvatelé moci využít také červený. Ten je určen na drobné elektrospotřebiče. Kopřivnice jich má nyní 5, jeden u Dětského centra, druhý na ul. Osvodboditelů, ty další jsou v místních částech

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice