5. 8. 2016

 

Na Horečkách budou lítat třísky. Zvuk seker i motorových pil bude slyšet už tuto sobotu, 6. srpna, na Horečkách ve Frenštátě pod Radhoštěm. V pořadí již čtvrtý ročník festivalu Svátek dřeva nabídne také řadu novinek. Na čtyřiadvacet milovníků tohoto přírodního materiálu bude závodit o co nejlepší umístění v lokalitě Amfiteátru na Horečkách a na louce u Rekovic na pomezí Frenštátu pod Radhoštěm a Trojanovic.

Jako každoročně se bude soutěžit ve dvou kolech, a to pod dohledem rozhodčího Stanislava Červenky. Do prvního klání, které odstartuje úderem 10. hodiny, se postaví všechny dvoučlenné dřevorubecké týmy. Druhého kola, jež vypukne hodinu a půl po poledni, se pak zúčastní šest nejlepších družstev. Na ty budou čekat atraktivní disciplíny, jako kácení stojícího stromu, kde budou porotci hodnotit například přesnost dopadu, nebo soutěž v odvětvování ležícího kmene či v řezání dvoumužnou pilou břichatkou. Vedle disciplín, které byly k vidění už v minulých letech, jako je výměna řetězu a lišty motorové pily, řezání volně stojícího polena nebo rozseknutí špalku, jsme nově přidali řezání motorovou pilou a zásek sekery na přesnost. Kromě hlavní dřevorubecké soutěže pak čeká na velké i malé návštěvníky také bohatý doprovodný program a velká přehlídka lesní i zahradní techniky. V několika expozicích budou k vidění terénní vozy či lesní stoje, prezentovat se bude i technika pro profesionály a domácí kutily. Děti mohou od 12 hodin zhlédnout vystoupení sokolníků či ukázku stahování dřeva koněm, v rámci komentované prohlídky si mohou projít naučnou stezku v korunách stromů Beskydské nebe nebo se zapojit do nejrůznějších soutěží. Ty pořadatelé rozmístí na deset stanovišť po celém rozlehlém festivalovém areálu. Slavnostní vyhlášení vítězů hlavní soutěže se uskuteční v 16 hodin a celou akci následně zakončí koncert folkové legendy Žalman & spol.

 

Blíží se pátek 5. 8. 2016 a to znamená, že na kopřivnickém koupališti se rozjede další letní DANCE PÁRTY, tentokrát pod taktovkou dvojice Dj´s „D“ & Icecreamer (Mäjnl Dance Hall-Nj…). Skvělá hudba, dobrá nálada, akce na venkovním baru. Začátek jen co „najdem Dory“ (letní kino v areálu koupaliště Hledáme Dory). Akce se koná za každého počasí.

 

TRUCHLÍCÍ POZŮSTALÍ. Město Štramberk zve všechny příznivce divadla na pátek 5. srpna 2016 od 20.00 hodin do Amfiteátru pod Starou věží ve Štramberku. Divadelní spolek Kotouč uvede komedii Branislava Nušiče, Truchlící pozůstalí. V případě nepříznivého počasí se akce uskuteční v Kulturním domě ve Štramberku.

 

DRIFT GRAND PRIX – MISTROVSTVÍ EVROPY V DRIFTECH. Jste-li fanoušky motosportu a spálených pneumatik, tak právě pro Vás je určena akce Drift Grand Prix – Mistovství Evropy v Driftech, která se bude konat od pátku 5. srpna až do neděle 7. srpna 2016 na Polygonu Tatra Kopřivnice. Těšit se můžete na Driftové závody, Drift taxi, tuning sraz, offroad cup, jízdy na polygonu, monster truck show, koncert skupiny Morčata na útěku a jiné.

 

OHŇOVÁ SHOW A VYSTOUPENÍ RYTÍŘŮ. V sobotu 6. srpna můžete zamířit na hrad Hukvaldy, kde bude od 10.45 do 23.30 hodin probíhat Ohňová show a vystoupení rytířů. Těšit se můžete na šermířské a kejklířské vystoupení, ukázky sokolnictví a dobovou hudbu. Celý den budou na hradě dobová ležení s výstavou zbraní. Hrad bude uzavřen od 17.00 hodin a v 18.00 hodin bude zahájen prodej vstupenek na večerní program, kde bude připravena ohňová show, vystoupení s prapory a ohni a jiné.

 

SHAKESPEARE – SONETY. Jste-li opravdovými milovníky divadla, tak další divadelní představení ve Štramberku se uskuteční i v sobotu 6. srpna 2016 od 19.30 hodin. Tentokrát uvede Divadelní soubor Divadla pod Věží Štramberk – Studentský soubor, komponovaný pořad „W. Shakespeare*Sonety „Jakou podobu má láska?“. Představení se tentokrát uskuteční v Jaroňkově útulně – Trúba.

 

REVIVALOVÝ MINIFESTIVAL. Město Příbor zve na sobotu 6. srpna 2016 do Městského parku v Příboře, kde se od 19.00 hodin uskuteční Revivalový minifestival. Vystoupí zde skupina Pangea The Beatles Revival, která patří ke špičce české revivalové scény a používá stylové kostýmy a dobové nástroje. Od hudební skupiny Rockoví lišáci se dočkáte produkce starších českých hitů a na závěr minifestivalu vystoupí ve 22.00 hodin Elvis Presley Revival Band v podání jednoho z nejlepších imitátorů Elvise, zpěváka Vladimíra Lichnovského. Vstup volný. Více informací naleznete na www.pribor.eu nebo v MIC Příbor.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice