3. 8. 2016

 

Na Novojičínsku je v červenci nejkvalitnější voda na Čerťáku a Větřkovické přehradě.

 

Upozornění na odstávku teplé vody. Město Kopřivnice upozorňuje obyvatele, že v době od čtvrtku 4. srpna do neděle 7. srpna 2016 dojde k odstávce teplé vody. Důvodem omezení jsou každoroční plánované opravy a

revize teplovodu. V případě nekvalitní dodávky teplé vody, po opětovném obnovení dodávky tepelné energie, se občané mohou obracet na kontakty pohotovostní služby či provozního technika. Na těchto kontaktech dodavatel zajišťuje odstranění závad pouze v dodávkách tepla a teplé vody po hranici dodávky média (na výstupu z objektové předávací stanice nebo za měřičem tepla na vstupu do objektu). Nezajišťuje odstranění závad a havárií na vnitřních rozvodech objektu ani neřeší problémy s dodávkou studené vody, elektřiny nebo plynu.

Pohotovostní služba, hlášení poruch v dodávkách tepla a teplé vody: Moravská stavební a topenářská, a.s. – externí spolupracující firma, Martin Jaich: mjaich@moravska.cz, 602 684 909, Josef Černoch: 602 684 909

Provozní technik TEPLO Kopřivnice s.r.o. – Jan Klosík: jan.klosik@teplokoprivnice.cz, 739 551 614

 

Nové vozidlo záchranářů pro speciální transporty. Moravskoslezští záchranáři uvedli do provozu zbrusu nové sanitní vozidlo, určené pro speciální transporty pacientů. Jde o Mercedes-Benz Sprinter 319 CDI FG. Od ostatních sanitek se odlišuje poměrně výjimečným uspořádáním a vybavením. Je totiž určen pro zásah u pacientů s vysoce nakažlivými chorobami, stejně jako u nemocných se selháním životních funkcí. Vozidlo jako první v České republice disponuje zcela oddělenou kabinou řidiče a nástavbou, tedy ambulantním prostorem. Pro možnost komunikace jsou obě části propojeny interkomem, kterým může posádka pracující u pacienta komunikovat s kolegy v kabině. Vozidlo za 5,9 mil Kč bude sídlit na stanici Ostrava-Jih, kde nalezl zázemí i Tým pro specializované činnosti, který sanitku od 1. srpna převzal do provozu. Automobil bude zároveň plnit běžnou službu ostrého zásahového prostředku ve standardní posádce rychlé zdravotnické pomoci.

 

Společnost Koneko, spol. s. r.o. a společnost Geoding – inženýrská geodézie provede geodetické polohopisné a výškopisné zaměření pozemků v místech plánované trasy kanalizace. Toto zaměření by mělo proběhnout ve dnech od 1. srpna do 18. září. Žádáme tímto občany o zpřístupnění Vašeho pozemku pověřeným zástupcem společnosti a tím umožnění provedení geodetického zaměření a případně zodpovězení dotazů týkající se umístění stávajících zařízení k likvidaci odpadních vod tzn. žump, septiků příp. čističky odpadních vod.

 

LETNÍ KINO NA KOPŘIVNICKÉM KOUPALIŠTI

Nejnavštěvovanější český film roku 2015! ČTVRTEK 4. 8. 2016 – 20.45 hodin – Padesátka

Nejočekávanější animák roku! PÁTEK 5. 8. 2016 – 20.45 hodin – Hledá se Dory

I ochočení muži mohou zdivočet! SOBOTA 6. 8. 2016 – 20.45 hodin – Teorie tygra 

Nejkrásnější svět fantazie! NEDĚLE 7. 8. 2016 – 20.45 hodin – Alenka v říši divů: Za zrcadlem

 

V srpnu startuje premiérový letní barmanský camp. Co nabídne? Používaní barmanských pomůcek, zdobení cocktailů, využití různých technik při míchání drinků… To vše se již za několik dní naučí účastníci víkendového barmanského campu 5. srpna v příjemném prostředí koupaliště v Trnávce na Novojičínsku. Cena je dva tisíce korun, volný čas si budou moci návštěvníci zpestřit například plážovým volejbalem, vodním pólem a mnoha dalšími atraktivními aktivitami. Chybět nebude ani grilování a večerní párty, kde si budou moci budoucí barmani nejen vyzkoušet, ale zároveň ostatním i předvést své nově nabyté dovednosti.

 

Na Masarykově náměstí v Novém Jičíně v pátek 5. srpna můžete navštívit dva koncerty. Od 19 hodin vystoupí folková skupina Plavci a o hodinu později rozezní centrum města cirkusovo-jazzová formace z francouzské Bretaně – Sergent Pépére.

 

O komentované prohlídky expozice živých zvířat v záchranné stanici v Bartošovicích mají lidé zájem. Probíhají denně, v každou celou hodinu od 10 do 16 hodin, lidé si mohou prohlédnout zejména zástupce nejrůznějších druhů ptáků. K vidění jsou například kalous, poštolka, orel, puštík, krkavci nebo čápi černí či bílí. Kromě opeřenců se ale v záchranné stanici zabydlely také želvy a veverky, a ve velkém výběhu pobíhá i srnka. Návštěvníci mohou kromě živé expozice vidět také výstavu ve víceúčelovém sále, kde nyní prezentují snímky z fotopastí. K prohlídce rovněž láká zahrada s řadou informačních prvků v interaktivní zábavné formě pro děti.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice