1. 8. 2016

 

Předpověď meteorologů, kteří na neděli vydali výstrahu před velmi silnými bouřkami doprovázenými přívalovým deštěm a silným větrem, se vyplnila. Silný vítr páchal v neděli škody například v Kujavách, kde odnesl střechu rodinného domu. Ta skončila až v nedalekém potoku. Od nedělního odpoledne do pondělního rána moravskoslezští hasiči vyjížděli k sedmi desítkám událostí, a to zejména v Ostravě a okolí, a také na Novojičínsku.

Nejvíce hasiče zaměstnaly popadané stromy na silnice a dráty elektrického napětí, na několika místech také odčerpávali vodu. Podle dostupných informací se všechny okolnosti obešly bez zranění.

 

Společnost Komterm Morava oznamuje, že v domácnostech v Kopřivnici, které jsou napojené na centrální horkovodní soustavu, bude přerušena dodávka tepla v noci ze středy 3. na čtvrtek 4. srpna. K obnovení dodávky mělo dojít postupně v neděli 7. srpna ve večerních hodinách.

 

V Kopřivnici přibudou další červené kontejnery. Finanční podporu na rekonstrukci zpevněných ploch pro umístění dalších červených kontejnerů na sběr elektroodpadu získal odbor životního prostředí kopřivnické radnice. Dojde tak v rámci grantového řízení společnosti Asekol, jež městu tyto nádoby bezplatně poskytuje. Obyvatelé Kopřivnice mohou v současné době vysloužilé elektrozařízení, jako televizory, počítače a další malé spotřebiče, umísťovat ve dvou takovýchto kontejnerech, jež se nacházejí na ulicích Osvoboditelů a Bedřicha Smetany. Další nádoby jsou umístěny po jednom kuse také v každé místní části. V rámci projektu Rozšíření kontejnerového stání pro kontejnery na sběr elektroodpadu, jehož předpokládané náklady se pohybují okolo 36 tisíc korun, by se zpevnění měly dočkat plochy na ulicích Pod Morávií a Obránců míru. Město však nevylučuje ani další zvýšení počtu červených kontejnerů do konce letošního roku.

 

Vila na ulici Sokolovské je opět v prodeji. Tři a půl milionu korun, to je nová cena, za kterou město Kopřivnice v současné době nabízí k prodeji bývalý dům dětí a mládeže. Cena vily na ulici Sokolovské, ve které před lety sídlilo zařízení, mající na starosti volno časové aktivity dětí a mládeže, je oproti dubnu letošního roku, kdy byl objekt k prodeji nabídnut poprvé, nižší o jeden a půl milionu. K vile patří pozemek o rozloze cca sedm set metrů čtverečních. Patnáct let byla budova s číslem popisným 407 bez využití. Poté, co se dům dětí a mládeže přestěhoval do nových prostor, zůstal dvoupodlažní dům postavený v roce 1921 prázdný. Prodej se uskuteční formou obálkové metody.

 

Titulem nejlepší úřad České republiky za rok 2016 se může nově pochlubit městský úřad ve Studénce. V projektu Dobrý úřad získal nejvyšší platinové ocenění. Městský úřad ve Studénce se pravidelně zapojuje do nejrůznějších soutěžních projektů. Po dubnovém úspěchu v krajské soutěži o Cenu hejtmana kraje za společenskou odpovědnost nyní zabodoval také v celorepublikovém hodnocení Dobrý úřad, do něhož se přihlásilo na pětadvacet úřadů z celé České republiky. Platinové ocenění získala Studénka za dosažení vůbec nejvyšší spokojenosti občanů v projektu vnějšího hodnocení práce úřadu a kvality života ve městě. O zapojení úřadu do ročního hodnocení Dobrý úřad rozhodlo jeho vedení již v loňském roce. Prostřednictvím dotazníků a následné e-mailové zpětné vazby mohli občané města zhodnotit svou návštěvu na úřadě, a to například chování a jednání tamních úředníků, nebo mohli uvést, jaký mají pohled na práci studeneckého úřadu.

 

Novojičínsko: Sezóna je slabší, shodují se provozovatelé koupališť. Někteří provozovatelé koupališť hodnotí polovinu dosavadní sezony jako nejhorší za čtvrtstoletí. Třeba v Příboře měli v červenci pouhých šest koupacích dnů. Letošní léto zdaleka nedosahuje takových veder, které Česká republika a vůbec celá Evropa zažívala v roce 2015. Prázdniny jsou meteorologicky proměnlivé, což zrovna návštěvnosti koupališť příliš nenahrává. Provozovatelé plaveckých bazénů a letních koupališť na severovýchodní Moravě se shodují, že návštěvnost je letos slabá. „Červenec byl jeden z nejhorších měsíců za posledních pětadvacet let. V uplynulém měsíci jsme měli pouze šest koupacích dní. I když se počasí zdá teplé, pokud nesvítí slunce, a denně se naskytnou přeháňky, návštěvníky to hodně odradí,“ dodává Korčák. Koupalištím však často k návštěvnosti pomohou pořádané akce, v Příboře to byl například již třetí ročník přecházení lávky. Milan Gillar, ředitel kopřivnického koupaliště, vidí situaci velmi podobně. „Návštěvnost je průměrná podle toho, jaké je počasí. V současnosti nám nepřeje k rekordním návštěvám. Nejlépe se nám dařilo na začátku července.“ Návštěvníky z okolí Kopřivnice mohou přilákat například letní kino či pravidelné páteční diskotéky. Červencové teploty oproti loňskému roku opravdu silně poklesly. Dle databáze ostravské meteorologické stanice ubylo oproti loňsku rekordních tropických dní. Průměrná měsíční teplota tedy klesla zhruba z 25 stupňů na 23,5 stupně Celsia, za to výrazně přibylo srážek, a to zejména v první polovině měsíce. Dosavadní průběh letošních prázdnin tak ani zdánlivě nepřipomíná rok 2015, který byl pro provozovatelé koupališť perfektním.

 

LETNÍ KINO NA KOPŘIVNICKÉM KOUPALIŠTI

Nejnavštěvovanější český film roku 2015!

ČTVRTEK 4. 8. 2016 – 20.45 hodin

Padesátka

97 minut / Česky / 2D

 

Nejočekávanější animák roku!

PÁTEK 5. 8. 2016 – 20.45 hodin

Hledá se Dory

111 minut /Dabing / 2D

 

I ochočení muži mohou zdivočet!

SOBOTA 6. 8. 2016 – 20.45 hodin

Teorie tygra

101 minut / Česky / 2D

 

Nejkrásnější svět fantazie!

NEDĚLE 7. 8. 2016 – 20.45 hodin

Alenka v říši divů: Za zrcadlem

113 minut / Dabing / 2D

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice