29. 7. 2016

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, vypínání elektrické energie v Mniší dne 29. července a 3. srpna a ve Vlčovicích dne 2. srpna a 17. srpna se konat nebude. Práce byly ukončeny.

 

V polovině července oslavil železniční motorový vůz M290.0, přezdívaný Slovenská strela, 80. výročí svého uvedení do provozu. Společně s Muzeem Fojtství a díky vstřícnosti Podnikového archivu Tatra Kopřivnice Vám jako malou připomínku této události přinášíme výstavu fotografií, na kterých uvidíte Slovenskou strelu v poněkud netradiční podobě, totiž ve stavu její výroby. Právě v Podnikovém archivu se totiž dochovaly fotografie, které celou stavbu dokumentují a přinášejí tak zajímavý pohled jak do útrob továrny, tak i samotného vlaku, z nějž se stala jedna z výkladních skříní Československých státních drah. Výstava bude otevřena od 2. srpna do 4. září.

 

LETNÍ KINO – LÍDA BAAROVÁ. Město Štramberk vysílá v pátek 29. července od 20.45 hodin v Amfiteátru pod Starou věží v rámci letního kina film Lída Baarová. Jde o ženu, která milovala zločince. Je to zločin? Výpravné drama o vztahu legendární české herečky Lídy Baarové s nacistickým ministrem propagandy Josephem Goebbelsem. Velký příběh o slávě a pádu, lásce a zradě, vině a trestu ve vyhrocené době. Přístupnost od 12 let. V případě nepříznivého počasí se film nekoná.

 

LADNÁ ČELADNÁ. Tým Colours of Ostrava ve spolupráci s obcí Čeladná zvou všechny v pátek 29. července a v sobotu 30. července od 12.00 hodin na hudební festival, který se uskuteční v areálu ZŠ (Čeladná 551). Hlavní hvězdou letošního ročníku jsou britští CC Smugglers, kteří jsou hudebními kritiky označováni za jednu z nejlepších naživo hrajících kapel současnosti. Kromě kvalitního hudebního programu bude na festivalu rozšířený program pro děti. Hudební scéna nabídne pestrou směsici rocku, folku, worldmusic, electro-swingu a dalších žánrů. Kromě britských CC Smugglers na festivalu vystoupí Zrní, Lake Malawi, Čankišou, Voxel, Circus Problem, Bára Hrzánová s kapelou a další interpreti. Kromě koncertů se na festivalu Ladná Čeladná budou odehrávat i divadelní představení, určená jak dospělým, tak dětem. Návštěvníci se mohou těšit například na představení inspirovaná pohádkami Františka Hrubína v podání Vlaďky Krakovkové nebo na žonglérskou klauniádu divadla KUFR. Chybět nebudou ani loutky, které rozpohybuje Divadlo Pavlenka a příznivci inteligentního humoru by si neměli nechat ujít hudebně-dramatický freestylový seminář opavského divadla Děsně fajn. Pro děti jsou dále připraveny projekce animovaných filmů, čtení pohádek v podání hudebníků a divadelníků, výtvarné dílny a další doprovodný program.

 

HUDBA NA HRADĚ. Hrad Hukvaldy zve všechny milovníky hudby v sobotu 30. července na akci s názvem Hudba na hradě, kde vystoupí tři mladí talentovaní umělci, kteří jsou úzce spjati s Janáčkovou konzervatoří v Ostravě, tudíž jsou umění věrní a věří v jeho zářnou budoucnost. Repertoár, se kterým budou vystupovat, obsahuje klenoty vážné hudby. Jedná se o Markétu Pituchovou, Jakuba Kroczeka a Pavla Nesita. Vystoupení proběhne v kapli sv. Ondřeje.

Program:

  1. Vstup 11.00 hod: W. A. Mozart – Andante in C, L. Janáček – Ej Lásko, lásko, J.S.Bach – Chorální předehra in Es, Ch.F.Gounod–Ave Maria,G.Puccini – Arie Musetty
  2. Vstup 13.00 hod: G. Verdi – arie židů, P. Nesit – Ondřejnice, V. Monti – Montiho čardáš, G. Bizet – Habanera, P. I. Čajkovskij – Říjen
  3. Vstup 15.00 hod: Vlasy mala sivé, Žalo dievča, E. Satie – Gymnopédies no. 1
  4. Schubert – Zastaveníčko, A. Dvořák–Humoreska, E.Grieg–„ráno“ ze suity Peer Gynt

PROMENÁDNÍ KONCERT – JAZZPRESSO. V sobotu 30. července v 18.00 hodin se před kulturním domem v Kopřivnici uskuteční poslední promenádní koncert tentokrát v podání skupiny Jazzpresso. Kapela z Frenštátu pod Radhoštěm hraje pop-jazz s prvky blues, R&B a soulu, vše ve vlastních originálních úpravách. V repertoáru mají zařazeny písně od Raye Charlese, Jamieho Culluma, Björk, Astrud Gilberto, Melody Gardot, Finka atd. Tento hudební projekt vznikl před dvěma lety, původně s názvem Lower Street, ale došlo k přejmenování na Jazzpresso.Vstup volný. V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá do malého sálu KDK.

 

KONCERT HISTORICKÉ HUDEBNÍ SKUPINY CAMERATA. Historické město Štramberk, hrad Štramberk s historickou věží Trúbou vás srdečně zvou v sobotu 30. července od 15.00 hodin na koncert historické hudební skupiny Camerata, který se uskuteční v prostorách u Jaroňkovy útulny. Vstupné dobrovolné.

 

OTEVŘENÍ WORKOUTOVÉHO HŘIŠTĚ. Město Příbor zve všechny sobotu 30. července v 10.00 hodin na oficiální otevření workoutového hřiště na ulici Štramberská, vedle Technických služeb města Příbora. Vrcholem akce bude exhibice, prostřednictvím které bude účastníkům předvedeno jak daný prvek na workoutovém hřišti použít. V případě nepříznivého počasí se akce ruší a bude stanoven náhradní termín. Více informací na www.tspribor.cz

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice