27. 7. 2016

 

Zdravotnická záchranná služba zasahovala v úterý 26. července večer u dopravní nehody na železnici ve Frýdku-Místku. Po čtvrt na jedenáct přijali operátoři ZZS informaci o osobě sražené vlakem. Na místo události vyslali posádku rychlé zdravotnické pomoci a lékařský tým rendez-vous. Třicetiletého muže bylo nutno v okolí železniční tratě hledat v setmělém terénu a záchranáři jej mohli ošetřit až poté, co jej po více než hodině nalezli policisté. V té době byl pacient při vědomí, s posádkami ZZS komunikoval. Zasahující lékař u něj zjistil poranění hlavy a vyslovil podezření na otřes mozku. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byl postižený transportován do frýdecko-místecké nemocnice.

 

V sobotu 30.7.2016 v 10:00 hod bude v Příboře na ulici Štramberská, vedle Technických služeb města Příbora, oficiálně otevřeno workoutové hřiště. Vrcholem akce bude exhibice, prostřednictvím které bude účastníkům předvedeno jak daný prvek na workoutovém hřišti použít. Street workout je moderní název pro cvičení na veřejných hřištích. Jelikož je ve všech cvicích využívána vlastní váha, odpadá tak potřeba posilovacích strojů. Cviky jsou prováděny na ocelových konstrukcí a většina z nich vychází ze základních prvků – hrazdy, bradla, žebřiny, Monkey Bar, lavice. Na příborském workoutovém hřišti je použito 12 hrazd, 1 půlená hrazda, 1 pomocná hrazda, 1 W-Bar, 1 trojitá bradla, 1 Monkey Bar, 1 žebřiny včetně tabule s návody pro cvičení. Přijďte si prohlédnout a třeba i vyzkoušet nový cvičební prvek ve městě pod dohledem instruktora.

 

Frenštátský autokemp přivítá v pátek 29. července od 19.30 hodin další folkovou skupinu, tentokrát budou hvězdou večera nesmrtelní Nezmaři. Uskupení se dalo dohromady už v roce 1978 a postupovalo strmě vzhůru. V roce 1981 se poprvé zúčastnilo folkového soutěžního festivalu Porta, o rok později už vyhrálo cenu Malá Porta pro nové nadějné skupiny a následující dva roky získalo již ocenění samotné Porty. Skupina se od amatérské postupně stala profesionální a posluchači z ní mohli mít radost zejména v Česku, v zahraničí koncertovala spíše poskrovnu, kvůli jazykové bariéře dává přednost českému a slovenskému publiku. Folkové, trampské a country písně na frenštátském jevišti předvedou Nezmaři v současném složení Tonda Hlaváč, Šárka Benetková, Pavel Zajíc a Pavel Jim Drengubák.

 

V srpnu startuje premiérový letní barmanský camp. Co nabídne? Používaní barmanských pomůcek, zdobení cocktailů, využití různých technik při míchání drinků… To vše se již za několik dní naučí účastníci víkendového barmanského campu 5. srpna v příjemném prostředí koupaliště v Trnávce na Novojičínsku. Cena je dva tisíce korun, volný čas si budou moci návštěvníci zpestřit například plážovým volejbalem, vodním pólem a mnoha dalšími atraktivními aktivitami. Chybět nebude ani grilování a večerní párty, kde si budou moci budoucí barmani nejen vyzkoušet, ale zároveň ostatním i předvést své nově nabyté dovednosti.

 

Vydejte se na komentovaný výstup na Lysou horu. Beskydské informační centrum Frýdek-Místek totiž spustilo již pátý ročník oblíbené akce Lysohorská nej, aneb Co jste ještě nevěděli, která je součástí programu Dnů s průvodcem. Průvodce během túry účastníky seznámí s celou řadou zajímavostí. Dozví se například něco o historii hory, o pověstech i o stavbách na jejím vrcholu. Výstupy, které budou pokračovat až do poloviny září, jsou určeny všem věkovým kategoriím, které zvládnou tuto náročnější túru. Avšak díky netradičnímu výstupu, který je rozložen do krátkých zastávek s poutavým výkladem, se stává zejména pro fyzicky slabší turisty či pro malé děti jednodušší, příjemnější a pestřejší. Zhruba šestikilometrová trasa trvá dvě až tři hodiny podle zdatnosti účastníků. Zastávek, na nichž si lidé odpočinou a poslechnou zajímavý výklad, je během cesty sedm. Průvodce seznámí účastníky na celkem sedmi zastaveních s historií Lysé hory, s Ondrášem pánem Lysé hory, s jeskyněmi na Lukšinci, s pověstmi tradujícími se o Lysé hoře, přidá také vyprávění o obětech Lysé hory a poví více o stavbách nacházejícími se na samotném vrcholu. Na zájemce čeká sedm komentovaných výstupů na Lysou horu. První z termínů je 31. července. Následují termíny v datech 2., 7., 21. a 23. srpna a 11. a 25. září. Na daný termín se musí lidé vždy nejpozději tři dny dopředu objednat.

 

Křížovkáři z Moravskoslezkého kraje poměří své síly. Zapojí se i Kopřivnice. V polovině prázdnin startuje Křížovkářská liga – soutěž, na jejíž účastníky čeká deset křížovek a tajenek, stovky soupeřů a mnoho cen. Moravskoslezský kraj projekt finančně podpořil a stal se jeho hlavním partnerem, záštitu převzal hejtman Miroslav Novák. Do Křížovkářské ligy se může zapojit každý zájemce starší 60ti let, účast je zdarma, jedinou podmínkou tak zůstává vyplnění registračního formuláře. Celokrajská soutěž začne 28. července a potrvá do konce září. Každý týden, vždy ve čtvrtek,  bude možné získat na daném místě jednu křížovku. Postupně jich bude celkem deset. Při převzetí první křížovky se hráč také zaregistruje a získá arch pro záznam tajenek, který bude slosovatelný. Senioři tedy kromě luštění také navštíví registrační místo, kde se setkají se svými soky. Registračním místem bude informační centrum.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice