25. 7. 2016

 

V neděli 23. 7. moravskoslezští záchranáři zasahovali u dvou vážných případů tonutí. Po půl páté přišla tísňová výzva z obce Kletné, poblíž Suchdola nad Odrou na Novojičínsku. Podle svědků mělo u muže, plavajícího v přehradní nádrži, dojít k záchvatu křečí a následnému tonutí. Než se jej podařilo vytáhnout na břeh, byl několik minut pod hladinou. Záchranáři museli zajistit jeho dýchací cesty pomocí intubace, připojit jej k přístrojem řízené ventilaci a provést další opatření v rámci přednemocniční neodkladné péče. Následně pacienta transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě. O necelou půlhodinu později přijali operátoři tísňové linky 155 další volání k tonoucí osobě, tentokrát z Třince. Ve vodní nádrži Kanaďanka došlo k tonutí plavce. Šestačtyřicetiletého muže se hasičům podařilo z vody vytáhnout po přibližně dvaceti minutách. Posádka ZZS pacienta převzala ve stavu selhání všech základních životních funkcí a ihned zahájila rozšířenou neodkladnou resuscitaci. Po téměř půl hodinové snaze o záchranu se týmu rychlé lékařské pomoci podařilo za pomoci nepřímé srdeční masáže, umělé plicní ventilace a podávání léků, obnovit činnost srdce. Postižený však dále zůstával v kritickém stavu a záchranáři jej předali do péče anesteziologicko-resuscitačního oddělení nemocnice v Třinci.

 

Soudní rozhodnutí v případu trestního stíhání bývalého ředitele společnosti Tatra Ronalda Adamse: Městský soud v Brně konstatoval, že zahájení i průběh trestního stíhání byly dle soudu evidentně nestandardní a uskutečnily se se zjevným cílem znevěrohodnit pana Adamse coby svědka v případu trestního stíhání bývalého ministra Martina Bartáka. Důkazy předložené v této kauze navíc podle soudu dosvědčují pravděpodobnou souvislost mezi protiprávním stíháním Ronalda Adamse a převzetím vlastnictví společnosti Tatra. Soud proto uložil českému státu povinnost zaplatit Ronaldu Adamsovi odškodnění v celkové výši 435 000 Kč jako náhradu nemajetkové újmy způsobené nezákonným úředním postupem.

 

Soutěž KTK s Festivalem medu a písničky o 4 medové dárky

Kdo je nejčastějším hostem festivalu Medu a písničky v celé dosavadní historii? 

  1. A) Moravský vinař Vojta Kurial s rokovou skupinou Sunar
  2. B) Včelař doc. Dalibor Titěra a kapela Fleret
  3. C) Šéf včelařů František Texl a zpěvačka Lenka Filipová 

Odpovědi nám posílejte ve tvaru – vaše jméno mezera a odpověď  A / B / C

prostřednictvím SMS na telefonním čísle 774 599 474 nebo e-mailem: studio zavináč ktk.cz

Uzávěrka je ve středu 3. 8. 2016 ve 12:00.

 

Celkově 14 krytých parkovacích stání, které vznikly v bývalých výměnících, nabízí do konce července město Kopřivnice zájemcům formou obálkové metody. Parkování auta zájemce vyjde nejméně na 810 Kč měsíčně, což je minimální nabídka. V nabídce jsou také dvě místa pro motorky za minimálně 484 Kč měsíčně a to v bývalém výměníku na ulici Družební. Na ulici Kadláčkově za Komerční bankou vzniklo 8 parkovacích míst. Pokud bude tento projekt úspěšný, mohly by být podobným způsobem využity ještě další vysloužilé výměníkové stanice ve městě.

 

Letní prázdniny jsou obdobím, kdy se do škol a školek místo dětí nastěhují stavebníci. I u nás jsou rekonstrukce kce školních budov a areálů v plném proudu. Celkem město investuje do oprav pět a půl milionu korun.

Nejvíce práce nyní mají stavebníci v základní škole Emila Zátopka. Tak dojde ke kompletní renovaci sociálních zařízení, sprch a šaten ve sportovní hale, za zhruba 2 a půl mil. korun. V rámci rekonstrukce budou stávající obklady a dlažby vybourány, demontovány budou veškeré zařizovací předměty, elektroinstalace, rozvody vody a kanalizace a následně bude firma dělat nové obklady, dlažby, rozvody vody, kanalizace i další sítě.

Další řemeslníci nastoupili do ZŠ a MŠ 17. listopadu, kde se opravují šatny a tělocvična. Stávající šatny se demontují a nahradí je nové uzamykatelné šatní skříňky – mělo by jich být namontováno 370. V rámci této investice se počítá s novou dlažbou, novou elektroinstalací, vyspravením omítek, a vymalováním – v rozsahu cca 2. 7 tis. korun. A za 1 a půl mil. korun bude renovována tělocvična, to znamená nový sportovní povrch, obklady stěn a osvětlení.

Na ZŠ Alšova probíhá kompletní rekonstrukce sociálních zařízení v pavilonu “ učebny“. V rámci stavby budou provedeny i dispoziční úpravy, náklady na stavbu cca 2 304 446, 00Kč. Stavbaři zamířili i do mateřských škol: V MŠ Francouzské se rekonstruují čtyři výdejny jídel pro děti. Opravy sociálních zařízení pro zahradu probíhají v MŠ Francouzské a MŠ Záhumenní a na nové sociální zařízení se mohou těšit děti ve školce v Mniší.

 

Dne 17. června proběhla uzávěrka soutěže TOOP, tedy trestní odpovědnost a občanský průkaz. Výtvarné, literární a multimediální práce vyhlašovatel předložil odborné komisi, která se poprvé sešla v pondělí 18. července. Z výtvarných prací vybrali porotci ze 17 plošných děl 3 nejlepší, stejně jako z 18 prostorových děl. Do konce měsíce porotci vyhodnotí multimediální a literární soutěž, kde se celkově sešlo 20 prací. Ocenění autorů proběhne na podzim, kdy se bude konat velká vědomostní soutěž, kde se utkají zástupci všech kopřivnických základních škol. Na facebokových stránkách projektu budou všechna díla zveřejněna a hlasovat mohou i uživatelé této sociální cítě. Dílo s nejvíce hlasy získá zvláštní cenu.

 

Ve čtvrtek 14. července podepsali zástupci společnosti TATRA TRUCKS a Univerzity obrany smlouvu o vzájemné spolupráci. Univerzita i automobilka plánují ve vzájemné spolupráci využít svých vědecko-výzkumných i technologických možností a uplatnit je v konkrétních vývojových projektech, ale i v expertní činnosti. Ke společným vědeckým studiím, výzkumu a vývoji v oblasti obranných a bezpečnostních technologií budou specialisté univerzity i společnosti TATRA TRUCKS využívat nejmodernějších pracovních postupů i technických prostředků a technologií, kterými disponují. To mimo jiné umožní i praktické ověřování výsledků teoretického výzkumu.

 

Se zajímavým nápadem přišel Vojtěch Vicsápi, který nedávno po rekonstrukci otevřel restauraci Kavárna. Světový fenomén – hledání kuchařských talentů – přivedl až do Kopřivnice – v úterý 19. července zorganizoval soutěž pro kuchaře amatéry. Do prvního kola se přihlásili 4 adepti. Soutěžní pokrm číslo jedna – panenka Nikoly Repaské byla nakonec nejdražší, porotci ji ocenili na 265 korun. V prvním klání kuchařských talentů tedy vyhrála. Druhé místo získala kachna za 201 korunu, rybu ocenili porotci částkou 179 korun a bramborovou pozici osadily krevety za 164 korun. Dlužno říci, že atmosféra prvního ročníku byla přátelská a všichni soutěžící si vzájemně pomáhali. První pokus o soutěž amatérských kuchařů vyšel, za čtvrt roku se bude konat další kolo.

 

Po více než čtyřech letech KTK zvyšuje cenu Základní nabídky o 12 korun na 89 Kč a po sedmi letech cena Rozšířené nabídky o dvacetikorunu na 217 Kč. Všechny ostatní ceny zůstávají nezměněny. K tomuto nepopulárnímu kroku vedou výrazné změny na televizním trhu, kdy některé komerční stanice začaly vyžadovat platby za přenášení svých programů přesto, že jsou v pozemním vysílání volně dostupné. Dále pak stát zavedl nový poplatek do Státního fondu kinematografie, ochranné autorské svazy navýšily své požadavky a svůj vliv měla i celková inflace za předchozí období. Neboť za většinu programů Rozšířené nabídky provádíme úhradu v zahraničních měnách, promítla se významnou měrou i devalvace kursu koruny k EURO způsobená Českou národní bankou. Pokud máte jakékoliv dotazy či potřebu dalších informací, neváhejte a kontaktujte nás telefonicky (595 179 130) či e-mailem (kontaktni.misto@ktk.cz).

 

NAVÝŠENÍ POPLATKŮ OD 1. 8. 2016

 

SLUŽBA

CENA DO 1. 8. 2016

CENA PO 1. 8. 2016

ZÁKLADNÍ NABÍDKA

77,-Kč

89,- Kč

ROZŠÍŘENÁ NABÍDKA

197,- Kč

217,- Kč

Pokud provádíte úhradu poplatků ktk bezhotovostně, proveďte příslušné změny u svého peněžního ústavu. Předejdete tak situaci, že dojde k automatickému zablokování služeb, které u KTK užíváte.

 

Thematic HD – navýšení počtu programů pro diváky KTK. Kabelová televize Kopřivnice informuje zákazníky, kteří mají předplacenou programovou nabídku Thematic HD, že došlo k rozšíření počtu programů, které mohou sledovat. Namísto výběru 7 mají teď naši zákazníci při sestavování své nabídky Thematic možnost 8 „kliknutí“.

KTK všem současným divákům přidala na 8 pozici programy FilmBox Premium HD a FilmBox Extra HD.

Pokud Vám tyto programy nevyhovují, nebo chcete změnit svou současnou programovou skladbu Thematic, máte možnost využít nové možnosti prostřednictvím https://ktkdigi.cz/programova-nabidka

Thematic HD (vybíráte 8 HD programů z 21) + bonus Basic HD (12 HD programů) https://ktkdigi.cz/programova-nabidka/thematic-hd

Thematic HD mix (vybíráte 5 HD programů z 21 a 5 SD programů z 36) + bonus Basic HD 12 HD programů https://ktkdigi.cz/programova-nabidka/thematic-hd-mix

Thematic HD plus (vybíráte 8 HD programů z 21 a 5 SD programů z 36) + bonus Basic HD 12 HD programů https://ktkdigi.cz/programova-nabidka/thematic-hd-plus

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice