22. 7. 2016

 

Tradiční akce Fajne léto  přináší tu nejlepší zábavu pro vás i vaše děti. Můžete se těšit na  soutěže, zábavná představení a další aktivity. Čekají na vás také známé osobnosti ze světa kultury. V rámci akce můžete soutěžit o zajímavé ceny, stačí jen navštívit některou z industriálních památek na Technotrase. Tento víkend Fajne léto zavítá do Nošovic. Nezaměnitelná chuť a říz správně hořkého piva Radegast jsou výsledkem umu nošovických sládků, kteří vaří Radegast dle odkazu prvního sládka Jaromíra Franzla. Právě on vtiskl Radegastu charakteristickou výraznou hořkost. K vaření piva používají v Nošovicích kvalitní suroviny z Moravy a Slezska. Ne nadarmo nese pivo jméno pohanského boha. Přijďte se proto podívat, jak se správně  hořké pivo vyrábí a současně se můžete od toho nejpovolanějšího naučit správně čepovat pivo. Program akce 23. července 2016:

10:00, 12:00, 14:00, 16:00 – prohlídky se školou čepování za účasti Jakuba Šrubaře (vicemistr soutěže Master Bartender Pilsner Urquell).

Tatrovky na Silk Way 2016. Závodní tým Bonver Dakar Project se jako jediný český tým účastní náročné dálkové rallye Silk Way 2016, která odstartovala představením závodních týmů na pódiu v Moskvě na Rudém náměstí. Do závodu vstoupili piloti Tomáš Vrátný a Artur Ardavičus s vozidly TATRA JAMAL. V náročném závodě čeká na jezdce a závodní i doprovodnou techniku více než 10 000 km a trasa vede z Ruska přes Kazachstán do Číny. Závodní tým Bonver Dakar Project nasazuje dvě posádky – Tomáš Vrátný, Jaroslav Miškolci a Jaromír Martinec a Artur Ardavičus, Serge Bruynkens a Filip Škrobánek. K dispozici mají dvě vozidla TATRA JAMAL s motory Renault DXi 13 o výkonu 920 koní, 16rychlostními manuálními převodovkami ZF a jednorychlostními sestupnými převodovkami TATRA. To vše na klasickém tatrováckém podvozku se vzduchem odpruženými výkyvnými polonápravami. Jako doprovodná vozidla závodním speciálům slouží TATRA PHOENIX 6×6 a TATRA PHOENIX 8×8 s motory Paccar MX 13 ve verzi Euro 5, manuálními 16rychlostními převodovkami ZF a dvourychlostními sestupnými převodovkami TATRA.

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie v části obce Mniší – Pružinky ve dnech 21. a 29. července od 7:30 – 19:00 hodin, v části obce Vlčovic 22. července a také 2. a 17. srpna od 7:30 – 19:00 hodin, v Kopřivnici na ulici Školní 923 a Na Drahách 636 dne 2. a 9. srpna od 7:15 – 19:15 hodin.

 

Společnost Komterm Morava oznamuje, že v domácnostech v Kopřivnici, které jsou napojené na centrální horkovodní soustavu, bude přerušena dodávka tepla v noci ze středy 3. na čtvrtek 4. srpna. K obnovení dodávky mělo dojít postupně v neděli 7. srpna ve večerních hodinách.

 

Město Štramberk upozorňuje, že divadelní představení Ducháčkové, které se mělo odehrát 22. 7. 2016, je z technických důvodů zrušeno.

 

LETNÍ KINO – MUZIKÁL ANEB CESTY KE ŠTĚSTÍ. Město Štramberk vysílá v pátek 22. července od 21.00 hodin v Amfiteátru pod Starou věží v rámci letního kina film Muzikál aneb cesty ke štěstí. Jde o hudební film, který vypráví o dnešních mladých lidech a jejich životech – o touze po úspěchu, kamarádství, rivalitě, odvaze a také o lásce. Vstupné 60 Kč.

 

Myslivecký spolek Příbor I. zve na Myslivecký letní večer, který se uskuteční v pátek 22. července na Myslivecké chatě Příbor – Točna od 17.00 hodin. K tanci i poslechu zahraje skupina „Sunar“. Bohaté občerstvení v podobě mysliveckých specialit zajištěno a první cenou tomboly je srnec. Více informací na www.pribor.eu.

 

ŠERMOVÁNÍ NA HRADĚ – UKÁZKY SOUBOJŮ. Hrad Hukvaldy zve všechny milovníky šermu a nejen je v sobotu 23. července na akci Šermování na hradě, kde vystoupí skupina historického šermu VALMONT ve čtyřech vstupech. Po celou dobu konání akce budou mít návštěvníci možnost shlédnout dobové ležení a ukázky zbraní a zbroje, které si budou moci také sami vyzkoušet.

 

PROMENÁDNÍ KONCERT – ŠUBA DUBA BAND. V sobotu 23. července v 18.00 hodin se před kulturním domem v Kopřivnici uskuteční již druhý promenádní koncert tentokrát v podání skupiny Šuba Duba band. Kapela Šuba Duba Band, složená převážně z muzikantů mladšího věku, vznikla v roce 1997 složena z žáků Základní umělecké školy ve Frýdku-Místku. Na počátku vzniku orchestru byla myšlenka ukázat žákům, že cvičením stupnic a etud jejich muzicírování nekončí. Laťka byla nasazena hned zkraje dosti vysoko, což se vyplatilo. Během 10 let odehráli nespočet koncertů nejen v regionu, ale i mimo něj. Hráli společně s osobnostmi české popmusic, jako například Těžkej Pokondr, Honza Nedvěd, Buty, Věra Špinarová, Heidi Janků, Marcel Woodman, sourozenci Gondíkovi, Ewa Farna, ba dokonce Laco Deci. V roce 2011 uspořádali koncert k příležitosti 15. výročí trvání Šuba Duba Bandu. Na tento koncert se přišlo podívat přes 1000 diváků. Kapela nemá jeden vyhraněný styl, ale hrají od každého trochu, což znamená, že si každý posluchač jistě přijde na své. Vstup volný.

 

III. PŘÍBORSKÁ LÁVKA ANEB PŘEDNOSTA STANICE. Město Příbor a městské koupaliště Příbor zve všechny v neděli 24. července od 13.00 do 18.00 hodin na městské koupaliště, kde proběhne již III. ročník příborské lávky. Můžete se účastnit pouze jako diváci nebo svou zručnost předvést při přejezdu úzké lávky na kole, koloběžce či tragaču přes bazén. Připraveno bude mnoho soutěží o ceny, doprovodný program s klauny, hlavolamy a spousta dalších aktivit. Děti do 15 let mají vstup zdarma a ty, které dorazí s předmětem nádražácké tematiky, čeká dárek. Celou akci bude moderovat Víťa Goršanov za doprovodu hudby, hlášek a zvukových efektů s železniční tematikou.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice