17. 8. 2022

Hudební festival Hrady CZ míří do Hradce nad Moravicí. Chinaski, Rybičky48, Mirai, Tomáš Klus, Divokej Bill, Mig 21, Anna K., Trautenberk a další kapely nebo interpreti. Taková je letošní nabídka putovního hudebního festivalu Hrady CZ. V plné síle s ní dorazí do podzámčí, konkrétně na louku u hotelu Belária, v pátek 19. srpna a zabydlí se na ní do soboty 20. srpna. Svůj sedmnáctý ročník zahájí v pátek od 15 hodin vystoupením skupin Mirai, Mig 21, Pokáč, Botox a posluchačům zazpívají Tomáš Klus a Anna K. V 19 hodin se účastníci tradičního karnevalu dočkají vyhlášení nejlepších karnevalových masek, které vítězům přinesou kromě atraktivních věcných cen i volné vstupenky na další festivalový ročník. V sobotu ožije festivalový areál u Belárie v 10 hodin a hudební kolotoč budou roztáčet kapely Chinaski, Rybičky 48, Divokej Bill, UDG, Realita, Xindl X, Trautenberk, Vypsaná Fixa a Visací zámek. Kdo si koupí vstupenku na sobotu, může si díky spolupráci festivalu Hrady CZ a NPÚ zdarma prohlédnout zámek.

V celém hradeckém areálu bude zavedeno pasivní třídění odpadů a pivo budou žízniví návštěvníci pít ze zálohovaných vratných kelímků. K dispozici bude i dětské sportovní hřiště, takže si pobyt mohou vychutnat celé rodiny. Zapojením do fotosoutěže se slosováním o hodnotné ceny si na své přijdou i kreativní návštěvníci.

 

STŘEDA 17. srpna 2022: KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA Archeologické léto Štramberk. Terénní komentovaná prohlídka jeskyní Šipka a hradiště Kotouč. Nutná rezervace na https://www.arup.cas.cz/archeologicke-leto/. Jeskyně Šipka 15:00 hodin. Vstup je zdarma.

 

STŘEDA 17. srpna 2022: Plochá dráha – Finále mistrovství ČR Juniorů – Kopřivnice. AK Plochá dráha Kopřivnice Vás srdečně zve na MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY JUNIORŮ a 7. MEMORIÁL MICHALA MATULY. Letní stadion Plochá dráha Kopřivnice 17:00 hodin.

 

ČTVRTEK 18. srpna 2022: Někdo ven??? Kopřivnice. Sedmá akce v rámci projektu Někdo ven??? Tentokrát na kole. Jízda přírodním terénem. Trasa vedena po zpevněných lesních cestách s přírodními překážkami okolím Červeného kamene. Včetně ukázky opravy a výměny duše. Prázdninový projekt pro kopřivnickou mládež, pro všechny, kteří chtějí něco prima zažít. Osm prázdninových čtvrtků, 8 akcí = 10 písmenek k vytvoření náramku. Nenuď se doma, přijď na akce, sbírej písmena a vytvoř náramek s nápisem Zátopek 100. Na konci prázdnin se staň hostem na závěrečné párty a získej dárek! Všechny podrobné informace najdeš na FB stránkách Někdo ven??? Sraz  v Sadu E. Beneše v 16:00 hodin. Vstup je zdarma.

 

Brífink po jednání Krizového štábu Moravskoslezského kraje – 15. 8. 2022. Moravskoslezský kraj aktuálně zajišťuje ubytování pro 6 981 obyvatel z Ukrajiny. Stále platí, že není problém ubytovat další, řádově je k dispozici asi 3 000 míst. Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU) na Černé louce v Ostravě zanedlouho skončí.
Některé kraje už KACPU zavřely, kraj to ale zatím nechystá. Pouze ho přesune z ostravské Černé louky do prostor na Dr. Malého. Kraj vyplatil 92 milionů korun všem, kteří ubytovali uprchlíky. Na pomoc Ukrajině dal přes 30 milionů korun. Od státu zatím nic nedostal a vše hradil ze svého. Čeká ale, že peníze by měly přijít.

Ivo Vondrák, hejtman MSK: „Aktuálně máme u nás registrováno 22 871 lidí z Ukrajiny. KACPU je poměrně velké a má velké režijní náklady. Takže jsme se dohodli, že v průběhu září ho na Černé louce uzavřeme a vytvoříme nové, v menších prostorách. Máme vytipovanou lokalitu na Dr. Malého, to jsou bývalé prostory VŠB-TUO.“ Denně se registruje v KACPU stále přibližně kolem 50 lidí. Krizový štáb se dotkl i epidemie covid-19. Ivo Vondrák, hejtman MSK: „Vy jste zaznamenali, že skutečně tady došlo k nárůstu. Teď je to asi tak, že je 300 nově nakažených denně. V červenci těch zaznamenaných bylo 6 930, což byl tedy oproti červnu enormní nárůst, asi pětinásobný. Bohužel trošku horší situace je v nemocnicích. Tam máme 149 pozitivních pacientů. To znamená, není to tak, že bychom si mohli oddychnout. Ale je to to, co říkám já, prostě covid je tady pořád s námi. Dobrá zpráva je, že nemá fatální dopady na zdravotnickou péči, jako to bylo v těch minulých letech.“ Rozhodnutí ministerstva zdravotnictví je, že se zatím počítá s přijímáním doporučení a nepočítá se ani s otevíráním velkých očkovacích center. Záleží, jak se bude situace dál vyvíjet.

 

Chcete se zbavit dluhů a začít lepší život? Už v září využijte Milostivé léto II. Mnozí dlužníci už mohou stříhat metr. Do zahájení mimořádné oddlužovací akce Milostivé léto II zbývá necelý měsíc. Lidem v exekucích, kteří váhají šanci využít, doporučujeme již nyní nezávaznou konzultaci na naší Help lince 770 600 800, nebo prostřednictvím e-mailu jakprezitdluhy@clovekvtisni.cz.

Zbavit se dluhů bude opět možné za velmi výhodných podmínek. Minulé Milostivé léto pomohlo desetitisícům lidí často ve zdánlivě bezvýchodné situaci, jako může být i ta vaše. Vyřešili své nesplacené závazky a mohli začít lepší život. Mít vlastní bankovní účet, možnost platit kartou, stabilněji bydlet i se třeba rekvalifikovat a získat lépe placenou práci, nebo moct přemýšlet, co si koupím, možná i kam pojedu na dovolenou.

Lidé, kteří uvízli v dluhových pastech, budou mít opět díky Milostivému létu II, možnost splatit pouze jistinu, tedy původní dluh, a jednorázový poplatek exekutorovi. Veškeré úroky, poplatky advokátům či penále, které mnohdy mnohonásobně převyšují výši původního dluhu, jim budou odpuštěny. Příležitost vyřešit svízelnou situaci bude po dobu tří měsíců, od 1. září 2022 do 30. listopadu 2022.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice