17. 9. 2021

CENTRUM PĚTKA na dlani. Akce pro všechny děti, rodiče, prarodiče, přátele v Centru Pětka. Bohatý program: pískohrátky se Zuzajdou, MC Klokan dokořán, hravé čtení v knihovně, rukodělný jarmark, kreativní dílny, parkour, taneční vystoupení TK Gradus, Mažoretky Sunny, skákací hrad.

 

Farmářský trh v Kopřivnici. Tradiční farmářský trh v sadu Dr. Edvarda Beneše v Kopřivnici. Možnost nákupu ovoce, zeleniny, chleba, pečiva a koláčů, uzenin, mléčných výrobků, sýrových specialit, včelích produktů, koření, čajů, vína, okrasných a užitkových rostlin a dalšího rukodělného a doplňkového sortimentu. Přijďte si nakoupit od 9:00 hod. do 16:00 hod.

 

DIVADLO: KOPŘIVA – JEN PRAVDA JE ZAJÍMAVÁ. 35. ročník přehlídky netradičního divadla v Katolickém domě Kopřivnice.

Program pátek:

13:30 Divadlo Studna, Hosín – Čertovská pohádka

15:30 Studio G, Ostrava – Julek – scénické čtení

Příběh tělesně postiženého šumperského disidenta Juliuse Vargy.

16:30 Divadelní kavárna, Piano: David Žárský

18:30 Filip Teller, Brno – Cigánský boxer

Poslední zápas mistra Německa z r. 1933 v polotěžké váze.

20:30 Divadlo Kontra, Spišská Nová Ves, SK – Life kouč

Wendy potřebuje terapii. A její terapeut taky. Oboustranná terapeutiká seance.

Sobota:

10:00 Divadlo Studna, Hosín podruhé – Treperenda

Treperenda pořád mele. Pantem. Co neví, to nepoví.

15:30 Jedl, Praha – Zahradníček/ vše mé je tvé

Devět let manželství na dálku, dopisního otcovství a lásky přes papír.

17:30 Birute Mar, Litva – Antigona

Královna litevského divadla jako Oipidova dcera v antické tragédii.

18:30 DUO SWING TWO

20:00 Odivo, SK – Stopy v pamäti

Inscenace vycházející z osobních zkušeností s duševním onemocněním.

21:15 Divadlo Fortissimo, SK – Smetiak

Komická i poetická pantomima o běžném dni bezdomovce.

 

Cyklojízda. Zdravá města Kopřivnice a Nový Jičín vás zvou na společnou akci. Trasa cyklojízdy je rozdělená na dvě etapy.

  1. ETAPA – odjezd v 15:00 z Kopřivnice (od Ringhofferovy vily v sadu Dr. Edvarda Beneš) přes Závišice a Rybí do Nového Jičína na Horní nádraží. Po příjezdu zasloužená pauza a občerstvení.
  2. ETAPA – odjezd v 16:30 z Nového Jičína do cíle – Hostašovice – Zrzávky

V cíli vás čeká: program pro děti v režii Rodinného centra Provázek, 17:30 losování cen účastníků, ukázka elektromobilu, infostánek BESIP. Připojování dalších cyklistů a a týmů po trase je žádoucí! Dojedete jen do Nového Jičína? Nevadí, ujeli jste kus, ani tady vás symbolická odměna nemine! Jste z Nového Jičína, ale chcete jet celou trasu? Přijeďte do Kopřivnice cyklobuse! Odjezd z autobusového nádraží 14:05. Přidáte se? Napište kolik vás pojede na ivana.holubova@koprivnice.cz pro zajištění bezpečného průběhu cesty. Akce je součástí kampaně Týden mobility a Evropský den bez aut.

 

Hudba v zahradě. V zahradách piaristického kláštera se v pátek 17. září uskuteční dva koncerty. V 18:00 vystoupí Comar in the cube. V 19:00 vystoupí Svatopluk a Sváťa Karásek. Vstup na akci je volný. V případě nepříznivého počasí se koncerty přesouvají do piaristického kláštera.

 

Zbojník všech zbojníků na Hulvaldech. Divadlo Bez Střechy představí výpravnou komedii o setkání tří zbojnických legend. Těšit se můžete na pořádnou dávku akce, napětí a humoru. Program je rozdělený do tří samostatných představení: 11:00, 13:00 a 15:30. Změna program vyhrazena. Vstup na akci je možný ze předpokladu splnění mimořádných opatření, kompletní výčet naleznete zde. Vstupné na akci je dle návštěvního řádu.

 

Běh rodným krajem Emila Zátopka. Projekt „Běh rodným krajem Emila Zátopka“ je věnován odkazu slavného atleta a nejlepšího olympionika 20. století Emila Zátopka. Start běhu je v rodném městě Emila Zátopka, Kopřivnici, poblíž jemu věnovanému památníku. Ten byl slavnostně odhalen u příležitosti konání nultého ročníku závodu, 21. 9. 2002, a v den nedožitých 80. narozenin Emila Zátopka. Cíl běhu je ve 22,3 km vzdáleném městě Rožnov pod Radhoštěm ve Valašském muzeu v přírodě, kde je ve Valašském slavíně místo posledního odpočinku Emila Zátopka. V Dřevěném městečku Valašského muzea v přírodě probíhá slavnostní vyhlášení vítězů a předání cen, kterého se účastní členové Českého klubu olympioniků, zástupci Českého olympijského výboru a pozvaní hosté. Součástí Běhu rodným krajem Emila Zátopka v Kopřivnici je běh pro děti – Běh dětí Kopřivnicí. Na programu je i tradiční Lidový běh pro širokou veřejnost. Program 8:00 hod. – 10:30 hod. prezentace, 11:00 hod. start závodu, 14:30 hod. vyhlášení vítězů

 

Janáčkovy chodníčky – Příbor a Hukvaldy. Klub českých turistů Příbor zve všechny na 45. ročník turistického pochodu Janáčkovy chodníčky. Trasy jsou rozděleny na pěší, cyklo a pěší pro děti a maminky s kočárky. Pěší trasy – 10 km – 15 km A/B – 25 km – 510 km. Cyklo trasy – 30 km – 60 km. Pěší trasa pro děti a mamky s kočárky – 4 km. Start všech tras bude na nádraží ČD Příbor od 6:30 – 9:00. Odjezd autobusu na trasu 15 km B do Chlebovic na rozhlednu a na 10 km Hukvaldy obora je v 9:00 od nádraží ČD. V cíli čekají na všechny účastníky účastnické listy, čaj a párek – to vše je v ceně startovného.

 

Country festival ve Štramberku. Vystoupení country kapel z blízkého i dalekého okolí. Country tance Taneční centrum RELAX Kopřivnice. Ukázky westernových řemesel a technik. Westernová exhibice – Pája Votárek – World Champions 2003 v show biči z Las Wegas. Doprovodný program, občerstvení. Od 10:00 do 13:00 hod. probíhá soutěž o nejlepší Štramberský guláš. Vstupné je dobrovolné.

 

V rámci Evropského týdne mobility proběhne v Příboře akce Den bez aut. Účastníci se mohou dostavit jakkoliv, ale bez použití motorového vozidla. Akce se uskuteční nejprve na letišti pro modely letadel (kopec u sv. Jana) od 13:30 hod. a poté na Ranči u Michálků.

 

Míša Růžičková – Pohádkové lesní království v Kopřivnici. Tentokrát se přeneseme do Pohádkového lesního království, ve kterém žije spousta lesních zvířátek jako Zajíček a Liška, Medvědi, Myši. Aby se nám dobře šlo, zacvičíme si u Lesní rozcvičky v pohádkových kulisách lesa, zazpíváme si písničky o zvířátkách a o lidech. Do lesa nás přiveze Veselá mašinka a cestou narazíme na hrad, ve kterém kdysi žily princezny. To, že vlese nemůžeme rozdělávat oheň, už všichni víme, ale kdyby náhodou někde hořelo, zatancujeme si u Hasičské písničky. No a nakonec cestou domů, jako Popeláři, posbíráme odpadky, které lidé odhodili do lesa a zaneseme je tam, kam patří. Představení je vhodné pro děti od 2 let. Během představení jsou děti zapojovány do písniček. Délka představení je přibližně 60 minut, poté mají děti možnost se s Míšou setkat na autogramiádě, vyfotit se nebo si nechat podepsat plakát, CD, DVD či tričko na předem označeném místě. Akce se uskuteční ve Velkém sále Kulturního domu Kopřivnice.

 

Svatováclavský hudební festival: Ensemble Castelkorn v Kopřivnico. Koncert v rámci svatováclavského hudebního festivalu se uskuteční v kostele sv. Bartoloměje v Kopřivnici. Začíná v 18:00 hod.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice