18. 1. 2019

Tatra Jamal posádky Aleš Loprais, Ferran Marco Alcayna, Petr Pokora dojela do cíle Rally Dakar 2019 jako pátá v kategorii kamionů. Malý rodinný Instaforex Loprais Team tak nejen zdolal všechny nástrahy extrémně náročného 41. ročníku slavné soutěže, ale dokázal se také prosadit v konkurenci silných a početných továrních týmů. Organizátoři byli nuceni připravit letošní Dakar pouze v Peru. Rally proto ve srovnání s předchozími lety zkrátili co do počtu ujetých kilometrů i závodních dnů, přesto většina účastníků mluví o dlouhém Dakaru. Pořadatelům se totiž povedlo postavit trať, která až na dřeň prověřila fyzickou i psychickou kondici lidí a také techniku. Z 41 kamionů, které do soutěže 6. ledna v Limě odstartovaly, se jich o jedenáct dní později do peruánské metropole vrátila pouze třetina.

Před závěrečnou etapou Aleš s Ferranem a Petrem slíbili, že se ještě pokusí atakovat průběžně čtvrtého Federica Villagru. Na relativně krátké rychlostní zkoušce, která měřila 112 kilometrů, byli druzí nejrychlejší, ale na úplné smazání deficitu to už nestačilo. V cíli dělilo Královnu, jak Aleš Loprais své Tatře přezdívá, od Argentincova Iveca necelých 11 minut.

Výsledky Rally Dakar 2019 – kamiony:

  1. Nikolajev / Jakovlev / Rybakov (Kamaz) 41:01:35 hod
  2. Sotnikov / Nikitin / Mustafin (Kamaz)   +25:36 min
  3. De Rooy / Rodewald / Terrallardona (Iveco) +1:34:44 hod
  4. Villagra / Yacopini / Torlaschi (Iveco) +5:49:08 hod
  5. Loprais / Marco Alcayna / Pokora (Tatra) +5:59:51 hod
  6. Vjazovič / Haranin / Žigulin (Maz) + 6:39:29 hod

 

Zatímco o minulém víkendu se v lyžařském areálu Červený kámen na sjezdovce proháněly desítky lyžařů (během soboty a neděle se prodalo 360 skipasů) nynější počasí provoz značně komplikuje. Z důvodu oteplení bude v sobotu 19. ledna a neděli 20. ledna 2019 sjezdovka v provozu pouze pro lyžařskou školu. „Lyžování veřejnosti spustíme jen, co se zase ochladí a sjezdovka se bude dát upravit tak, aby se na ní dalo bez problémů lyžovat,“ potvrdil informaci ředitel Správy sportovišť Kopřivnice Milan Gilar.

 

Ke konci roku 2018 radnice eviduje 21 896 Kopřivničanů včetně místních částí. Oproti roku 2017 je to o 175 obyvatelů méně, zato dětí se narodilo loni o 22 více. V roce 2018 se narodilo 133 chlapců a 129 dívek, zemřelo 119 mužů a 101 žen.

Kopřivnice skončila druhá se svým příspěvkem do soutěže O nejlepší praxi Zdravých měst.

 

Akademie třetího věku – kurz Ladislava Cvíčka je obsazen, v dalších je ještě volno.

 

Letošní plesová sezóna nabídne celkem 24 akcí, sezonu odstartovali 4. 1. místní skauti.

 

Setkání s Janem Špilarem v Kopřivnici. V pátek 18. ledna od 17.00 hod. v Katolickém domě se můžete těšit na setkání s Janem Špinarem, maskérem filmu Miloše Formana Amadeus a majitel kadeřnického studia Střihoruký Edvard. Jan Špinar je držitel prestižních kadeřnických ocenění, jáhen, rodinný terapeut.

 

KONCERT: Kalle with acoustic band, Kopřivnice. Vila Machů pořádá v pátek 18. ledna od 20.00 hod. koncertVeroniky Buriánkové s kapelou. Veronika Buriánková a David Zeman si k tomu přivzal čtveřici nejen hudebně zpřízněných osobností. Zpěv, akustická kytara, basa, bicí, harmonium a violoncello v souhře, která zachovává post-rockovou atmosféru živých koncertů Kalle a vkládá do ní nový rozměr. Průřez z obou desek Saffron Hills a Live from the Room doplní i nově vznikající songy.

 

Hasičský ples, Štramberk. V sobotu 19. ledna od 19.00 hod. v Kulturním domě Štramberk se uskuteční tradiční ples Sboru dobrovolných hasičů Štramberk. K poslechu a tanci zahraje Largo Zdeňka Sklenovského.

 

Obecní ples, Kopřivnice. V sobotu 19. ledna od 20.00 hod. v Kulturním domě Kopřivnice se můžete těšit na tradiční Obecní ples. K tanci a poslechu zahrají skupiny Jamer´s a Rivieras Show Band. Hlavním hostem večera skupina Mirai. Dále pak vystoupí cimbálová muzika Valašské peklo, Pianothéka Richarda Pogody a Miroslava Švihálka, MG Dance – show rumby a waltze, ZUŠ Zdeňka Buriana, BETWEEN rope spippingový tým SVČ Fokus Nový Jičín a fotokoutek.

 

KONCERT: Adorare. V neděli 20. ledna od 15.00 hod. v Katolickém domě Kopřivnice vystoupí skupina Adorare.

 

UMĚNÍ V KINĚ: Bolšoj Těatr: Bajadéra, Kino Kopřivnice. Děj se odehrává ve staré Indii. Láska chrámové tanečnice (bajadéry) Nikie a vojevůdce Solora vyvolá hněv mocných nepřátel – Velikého brahmína, Rádži a jeho dcery Gamzatti, nevěsty Solora. Nikia umírá uprostřed náboženské slavnosti – je uštknuta zmijí schovanou v darovaném košíku květů. Již pouze ve světě snů se Solor setkává se stínem milované Nikie. A tak je balet příběhem nenaplněné lásky s tragickým koncem, kde se nadpozemské bytosti nereálného světa střetávají se světem skutečným. Dramatický příběh se odehraje na plátně kina v neděli 20. ledna od 15.45 hod.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice