18. 1. 2021

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody v celé obci Vlčovice v úterý 19. ledna od 8 – 14 hodin.

 

Dnešním dnem byl spuštěn Online veletrh středních škol Moravskoslezského kraje, který potrvá do 4. února. Je určen žákům a uchazečům o studium na středních školách našeho kraje pro školní rok 2021/2022. Akce je organizována Moravskoslezským krajem, Moravskoslezským paktem zaměstnanosti a Úřadem práce České republiky.

 

Denní stacionář Kopretina slaví 20 let a připravuje výstavu ve vestibulu radnice. Bude k vidění po celý únor a  má být oslavou nejen dlouholeté práce, ale především přátelství. Kopretina se v roce 2019 přestěhovala do nových prostor centra Pětka na ulici Francouzské, dříve sídlila ve Vlčovicích. Denní stacionář je součástí Střediska sociálních služeb města Kopřivnice. 

 

Pondělí 18. ledna je oficiálně nejdepresivnějším dnem letošního roku. Takzvané Blue Monday (Skleslé pondělí) má dokonce „vědecké” opodstatnění. O tom, že v každém roce existuje něco jako nejdepresivnější den, se začalo hovořit už před 15 lety. Tehdy vznikla dokonce „vědecká rovnice”, za kterou stál jistý Cliff Arnall, jenž toho času pracoval na univerzitě v Cardiffu. Obvykle Blue Monday vychází na třetí lednové pondělí, což je i letošní případ. Jak se však později ukázalo, Arnall zprávu, kterou předal médiím, vytvořil na základě požadavku cestovní kanceláře, jež se v chmurném období snažila zvýšit počet prodaných zájezdů. Není proto divu, že Arnall v práci dlouho nevydržel a samotná univerzita se od jeho zaručeně fungující rovnice distancovala.Samotná rovnice počítá ve výpočtech se zadlužeností, počasím či nesplněnými novoročními předsevzetími. K tomu se přidává obvykle skřípající vztah, tma, která padá stále velmi brzy, a v neposlední řadě také nachlazení či rýma. Pokud ke všem zmíněným faktorům letos přidáme ještě třešničku na dortu v podobě pandemie, nejdepresivnější den roku je tady. Každoročně se objevují tipy, jak takový den překonat. Obvykle se doporučuje setkat se s přáteli, zajít si na dobrou večeři či do kina. Ovšem letos jsou takové rady prakticky k ničemu. Pokud se necítíte psychicky v pohodě, zkuste dnes vyrazit na krátkou procházku do přírody, uvařte si dobrou večeři, v televizi vyzkoušejte místo psychologických dramat třeba nějakou komedii a uklidňujte se tím, že hůř už letos nebude. (zdroj: Novinky.cz)

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice