18. 10. 2013

 

Referendum rozhodne o budoucnosti Lubiny. 19. 10.  budou občané Lubiny rozhodovat, zda se tato místní část osamostatní, nebo zůstane součástí Kopřivnice.  Aby bylo rozhodnutí v místním referendu o oddělení části obce přijato, musí se pro něj vyslovit nadpoloviční většina oprávněných osob, tedy v případě Lubiny alespoň 672. Pokud na otázku „Souhlasíte s tím, aby se část obce – Lubina oddělením od města Kopřivnice stala samostatnou obcí?“ odpoví potřebný počet voličů kladně, mohla by se Lubina osamostatnit 1. ledna 2015. Pokud však bude výsledek záporný, nesmí být pokus o opakování referenda učiněn minimálně po dobu dvou let. Území Lubiny tvoří 807 ha, tedy zhruba 29 % rozlohy města. Na začátku roku 2013 bydlelo v této místní části 1 709 lidí, což představuje pouze 7,6 % z celkového počtu obyvatel Kopřivnice.

 

 

Regionální muzeum v Kopřivnici Vás zve na výstavu kopřivnického výtvarníka Zdeňka Babince s názvem THEATRUM MUNDI do  galerie Muzea Fojtství, kde budou Babincovy obrazy k vidění až do 24. listopadu 2013. Autorovo dílo je v současné době možné obdivovat také v čítárně městské knihovny, kde Zdeněk Babinec prezentuje některé ze svých pohádkových ilustrací.

 

 

Radnice představí návrh plánu zdraví. Zajímá Vás, jaká je zdravotní situace obyvatel Kopřivnice? Jak může město ovlivnit zdraví svých občanů? Přijměte pozvání na veřejnou diskuzi o návrhu Zdravotního plánu – strategického dokumentu, který se zaměřuje na aktivity a opatření ovlivňující zdraví obyvatel a vše, co s ním souvisí. Představení plánu a následná diskuze s občany se uskuteční v úterý 22. října 2013 od 16 hodin v konferenční místnosti v 10. patře kopřivnické radnice.

 

 

Na Trapessu mohou vzniknout nová parkovací stání. Ve středu 23. října 2013 budou veřejnosti představeny plánované úpravy veřejných prostranství v lokalitě Trappes. Cílem rozpracovaného investičního záměru je úprava a doplnění stávajících komunikací, navýšení počtu odstavných a parkovacích stání, úpravy zeleně a veřejného osvětlení v okolí ulice Družební. Veřejné představení záměru se uskuteční od 15:30 v konferenční místnosti v 10. patře kopřivnické radnice a zváni jsou na něj především obyvatelé zmíněné oblasti.

 

 

Školení pro řidiče a cyklisty. Ve čtvrtek 24. října 2013 od 15 hodin se v zasedací místnosti v 10. patře kopřivnické radnice uskuteční školení pro řidiče a cyklisty (nejen) seniory. Zváni jsou všichni bez rozdílu věku, kdo chtějí oprášit své teoretické znalosti a seznámit se s novinkami pravidel provozu na pozemních komunikacích. Pořádáte akce pro veřejnost?

 

 

Celkem 13 Kopřivničanů kandiduje do poslanecké sněmovny pod hlavičkou deseti volebních stran.

 

 

Téměř 800 tisíc bude stát rekonstrukce atria ZŠ dr. Milad Horákové, kterou radní dodatečně schválili. Nebylo ji možné zahrnout do energetických úprav, které nyní ve škole probíhají.

 

 

Tři uchazeči projevili zájem provozovat stravovnu, jejíž provoz město v současné době dotuje.

 

 

Femen Night. 21. prosince 2012 podle Mayského kalendáře oficiálně skončila mužská epocha, jež bude nahrazena novou, ve které budou vládnout ženy. Tuto událost tisíciletí nenechal Kulturní dům Kopřivnice bez povšimnutí a připravil na tuto sobotu první feministickou párty v ČR s názvem Femen Night. Hlavními hvězdami večera budou silné ženy – osobnosti, české hudební scény. Těšit se můžete na divadelní představení Prezidentky, Muchu, Vladivojnu La Chia, Čokovoko, DJ Yarri a MC Zuzku.

 

 

Partička po roce opět v KD Kopřivnice. Improvizační show, během které si Igor Chmela, Ondřej Sokol a Daniel Dangl dělají srandu ze svých kolegů Richarda Genzera a Michala Suchánka se uskuteční v pátek od 20:00 hodin v Kulturním domě v Kopřivnici.

 

 

Víkendové pohádky v Lašské bráně Beskyd. Počasí začíná být ryze podzimní a zabavit děti dá najednou víc práce než obvykle. V sobotu se v Kulturním domě v Příboře představí divadlo Krapet se svou pohádkou Zimní příhody včelích medvídků. Znovu se na vás přiletí podívat Čmelda s Brumdou, Kvapík, včelí maminka, mnohonožka, ale i Zima Zimnice a další. Pohádkový příběh začíná v 15:00 hodin.

 

 

Víkend plný hudebních překvapení. Již v pátek můžete zavítat na Vzpomínkový koncert bývalých absolventů a současných učitelů ZUŠ v Příboře. U příležitosti 60. výročí založení této školy se uskuteční den otevřených dveří mezi 13:00  a 17:00 hodinou a následně tento jedinečný koncert od 17:00 hodin v Refektáři piaristického kláštera.

  V sobotu pak své umění předvede Pěvecké sdružení Kopřivnice na přehlídce pěveckých sborů. Ta se bude konat v Katolickém domě v Kopřivnici od 15:00 hodin. Na již 17. ročníku této události se představí PS Echo Frýdlant n. O., ŽPS Píseň Odry, PS Basovég Valašské Meziříčí, PS Vrbno pod Pradědem a již zmiňované PS Kopřivnice.

 Kopřivnická čajovna Mandala nabídne v sobotu večer od 20:30 hodin hudbu Martina Chovance, Njumena, Chrise Colemana a Evy Kudrnové, kteří vám přiblíží své sny, život, lásky, melodie, nálady, pocity, mužskou rozjímavost, americký folk, ženskou rozvernost, valašský folklór, rytmy meditační i taneční.

 Neděle pak bude patřit jazzu, který nabídne opět kopřivnická Mandala. Vystoupí zde Didrik Ingvaldsen Quartet. Jeden z nejlepších norských jazzových trumpetistů Didrik Ingvaldsen a jeho hosté Radim Hanousek, Marian Friedl a Vašek Pálka předvedou energický experimentální jazz s výraznou melodikou a rytmickými zlomy. Koncert začíná v 19:00 hodin.

 

 

Druhá přednáška o Feng Shuej. Seminář je určen pro ty, kteří chtějí porozumět filozofii Feng shuej a chtějí si umět uspořádat svůj životní prostor podle jejích zasád. Přednáškou vás provede Erika Holubová Petrů – odborný poradce Feng Shuej, a to v sobotu od 13:30 hodin v Klubu Balsamina v Kopřivnici.

 

 

Během víkendu můžete navštívit hned čtvery hody! Chutný víkend zahájí v pátek zvěřinové hody v Restauraci Libotín na štramberském koupališti.  Třetí tradiční zvěřinové hody se pak budou od pátku do neděle konat také v Restauraci Domeček v Kopřivnici. Ochutnat budete moci jelení, kančí, srnčí, dančí i jiné speciality.

 Dáte-li přednost drůbeži, pak nezapomeňte využít nabídky restaurace Hotelu Štramberk. Během soboty a neděle se zde budou konat hody kachní.  Lahůdkou pro fajnšmejkry pak budou tvarůžkové hody, které se konají v sobotu od 16:00 hodin v Kulturním domě ve Vlčovicích.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice