18. 10. 2019

Změna termínu koncertu Václava Neckáře. Koncert Václav Neckář se skupinou Bacily „Příběhy, písně, balady“ v KDK je z důvodu nemoci pana Neckáře přesunut ze soboty 19. 10. na pondělí 28. 10. 2019 na 19.00 hodin. Vstupenky zůstávají v platnosti.

 

Jedna z největších investičních akcí – Odkanalizování místních částí Vlčovice a Mniší zná svého zhotovitele. Rada města na svém posledním jednání vybrala společnost STASPO, s. r. o.

 

V pátek 18. října od 17.00 hod. v rodném domě Leoše Janáčka v dnešním turistickém informačním centru Hukvaldy čp. 40 se uskuteční přednáška Jiřího Tichánka na téma O Ondrášovi a zbojnictví. Vstupné dobrovolné. Více na tel. čísle 775 886 844.

 

PŘEDNÁŠKA: Využití rostlin pro rituální účely a duchovní praxi. Prožitkový seminář s bylinářkou, masérkou, lektorkou jógy a terapeutkou s dlouholetou praxí Romanou Farnou v rámci Divotvůrny Kopřivnice proběhne v sobotu 19. října od 9.00 hod.

 

Hradní sezona ve Štramberku je pomalu u konce a v sobotu 19. října od 14.00 hod. se můžete těšit na slavnostní ukončení. Kde pro vás budou připraveny šermířské pohádky a souboje, dobová hudba. Uzamknete hrad Štramberk na zimní období novou kovanou hradní bránou, vyrobenou uměleckými kováři k výročí 660 let města Štramberka.

 

V sobotu 19. října od 15.00 hod. v kostele sv. Kateřiny ve Štramberku proběhne tradiční pouť ke sv. Vendelínovi. Mše svatá k patronu pastýřů a poutníků, ochránci dobytka a polí s žehnáním úrody.

 

Bubu stezka v Kopřivnici. Máte rádi noční procházky a strašidla? Neváhejte a přijďte si projít stezku se strašidly. V cíli vás čeká hudba i možnost opéct si buřta. Tentokrát proběhne v sobotu 19. října od 18.00 hod. Sraz U Husovy lípy (bowling u koupaliště). Cílem stezky je chata na Červeném kameni.

 

V sobotu 19. října od 18.30 hod. ve Vile Machů se můžete těšit na vystoupení Davida Žárského a Kryštofa Janáčka, mladých studentů Janáčkovy konzervatoře v Ostravě. David Žárský spolu s Kryštofem Janáčkem vystoupí v jazzovém duu, klavír a saxofon.

 

Benefiční koncert v Kopřivnici. Skauti a farnost Kopřivnice pořádají v sobotu 19. října od 19.30 hod. v kostele sv. Bartoloměje benefiční koncert, jehož výtěžek bude použit na opravy skautské základny v Trnávce. Účinkují Marian Jurečka a Porta Benefica.

 

Divadlo Kapsa: O chaloupce z perníku. Žili, byli máma s tátou a ti měli dvě děti. Jeníčka a Mařenku. Táta pracoval v lese a maminka doma vařila. Jednou se děti vypravily do lesa na jahody. Každé malé dítě přece ví, že nejsladší jahody musíte nasbírat v lese. V hlubokém lese! Ale pozor, nechoďte tam sami. Vezměte s sebou pro jistotu mladšího brášku, co umí vylézt na strom, nebo starší sestřičku, která na vás dohlédne. Ovšem dokud není tma. Pokud je v lese tma můžete se ztratit a narazit třeba na kouzelnou chaloupku. Proč kouzelnou? Je totiž celá z perníku! A kdo v takové chaloupce bydlí, víme všichni. Zlá ježibaba… Pohádka pro malé i velké děti se uskuteční v neděli 20. října od 10.00 hod. v kinosále Kulturního domu Kopřivnice.

 

V neděli 20. října od 15.00 hod. v Katolickém domě Kopřivnice se uskuteční den pro farnost, kde budete mít prostor k setkání a diskuzi. Od 16.00 hod. zahraje cimbálová muzika Pramínky.

 

KONCERT Kopřivnice: Klarinetové duo. Tentokrát do Lašského muzea zavítá šestice muzikantů, které spojuje náklonnost k dechovým nástrojům, tedy přesněji ke klarinetu a flétně. Hosty budou „staří známí“ klarinetisté Kateřina Pašková a Petr Bohuš, se kterými k nám přijede i flétnové kvarteto složené ze studentek Janáčkovy konzervatoře v Ostravě (Alena Osobová, Veronika Stodolová, Adéla Šmýtová a Tereza Štramová). Koncert se uskuteční v neděli 20. října od 16.00 hod. v Lašském muzeu.

 

Turecká kavárna v Kopřivnici. Tři komické skoro detektivky z Paříže. Zejména poslední (Zlatý pan ministr) ťala přímo do žhavé současnosti. Ať už patří na stranu dobra či zločinu, postavy jsou plné humoru a člověčenství a záměr autora jasný – diváka pobavit a dát mu překvapivou pointu. Divadelní představení proběhne v neděli 20. října od 19.00 hod. ve velkém sále Kulturního domu Kopřivnice.

 

Hlasování o vítězném KO-Projektu, akci, která bude jako vůbec první podpořena z participativního rozpočtu města Kopřivnice, začalo 10. října 2019. Participativní rozpočet je novinka, kterou město Kopřivnice zavedlo v letošním roce. Pro projekty, které navrhli sami obyvatelé města a které zkrášlí či doplní veřejný prostor v Kopřivnici, vyhradila radnice částku ve výši 500 tisíc korun. Do finále se dostaly čtyři projekty, a to konkrétně vybudování hřiště na společenskou hru pétanque, bezpečnější prostranství za domy Pod Morávií 1164/2-12, vybudování nové hrazdy v Areálu zdraví a výstavba dětského hřiště ve vnitrobloku pod ulicí Javorová. K hlasování o vítězi bude potřeba mobilní telefon. Stačí zadat adresu www.koprivnice.cz/ko-projekty a zde vybrat sekci hlasování. Každý, kdo bude chtít hlasovat, musí znát své telefonní číslo. Po rozkliknutí odkazu jej zadá, poté mu na mobil přijde ověřovací kód a ten je nutné zapsat do k tomu určené kolonky, teprve pak bude hlasující vpuštěn do hlasování. V něm dostane možnost udělit jeden záporný hlas, který ale není povinný, a dva kladné hlasy, které může rozdělit mezi dva projekty nebo dát oba jednomu projektu. Hlasovat bude možné do 7. listopadu letošního roku. Pokud si lidé nebudou jistí postupem hlasování, rádi jim s ním pomůžou v místním Informačním centru, na Senior Pointu nebo na pobočkách kopřivnické knihovny.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice