21. 10. 2019

Změna termínu představení Turecká kavárna. Z důvodu náhlého onemocnění paní Naďi Konvalinkové, se divadelní komedie TURECKÁ KAVÁRNA, která se měla uskutečnit 20. 10. 2019 odkládá na náhradní termín. Vstupenky jsou platné na náhradní termín, který bude oznámen začátkem listopadu, nebo mohou být vráceny v místě zakoupení do 30. 11. 2019. Pořádají agentura ŽIDEK se omlouvá za komplikace.

 

Město Kopřivnice aktuálně nabízí byt o velikosti 1+2 za podmínky přistoupení k dluhu a to na ulici Obránců Míru. Nabídka je určena stávajícím nájemcům městských bytů a musí je jednat o páru mající v péči alespoň jedno nezletilé dítě nebo osamocený rodič s minimálně dvěma nezletilými dětmi. Vyplněná přihláška se odevzdává v neprůhledné a zapečetěné obálce nejpozději do 30. října do 16 hodin na radnici, na oddělení bytové správy.

 

Vila Machů zve na Cestovatelský stand up Jakuba Vengláře o nejexotičtější zemi jihovýchodní Asie. Barma / Myanmar: Pekelný ráj v úterý 22. 10 od 18 hod.

 

Cestovatelská přednáška Viktorky Hlaváčkové plná zábavných příběhů se špetkou romantiky a slušnou dávkou napětí, na téma Pěšky ze Zlína do Istanbulu ve středu 23. 10. 2019 ve Vile Machů.

 

V Novém Jičíně se koná 27. ročník přehlídky středního školství GEMMA 2019, ve dnech 22. a 23. října 2019 v sále firmy Varroc Lighting Systems na ul. Suvorovově. Představí se cca 30 středních škol.

 

VTipná hra o naší nejslavnější operní pěvkyni Emě Destinnové Commedia Finita JE NA PROGRAMU VE STŘEDU 23. 10. 2019., Kulturní dům Příbor18.00.

 

Leoš Janáček vytvořil operu o věčném koloběhu života, Příhody lišky Bystroušky- nj beskydské divadlo je uvádí ve středu 23.10. 2019, 19:00

 

Kabelová televize Kopřivnice a PŘECHOD NA DVB-T2. KTK informuje, že změna pozemního vysílání, která bude v Česku probíhat od listopadu 2019, se našich zákazníků nijak nedotkne. Sledovat televizní vysílání prostřednictvím kabelové televize bude možné i nadále na přístrojích (televizory, Set-Top-Boxy), které domácnosti používaly doposud.

 

Kopřivnice si připomene Den vzniku samostatného československého státu. Tradiční pietní setkání u příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu se uskuteční v den státního svátku, tedy v pondělí 28. října 2019 v 17 hodin na náměstí T. G. Masaryka. Kytice k pomníku prvního československého prezidenta položí zástupci města Kopřivnice společně se členy Masarykova demokratického hnutí a Vojenského sdružení rehabilitovaných. K slavnostní chvíli u pomníku zve město všechny, kteří si chtějí připomenout události roku 1918 a uctít památku těch, kteří se zasloužili o ukončení první světové války, uznání národních práv Čechů a Slováků a vznik samostatného československého státu.

 

Kabelová televize Kopřivnice informuje, že 4. listopadu 2019 v ranních hodinách dojde k dalšímu navýšení počtu HD kanálů v nabídce KTKdigi. Tato změna může vyžadovat u některých televizních přijímačů či Set-Top-Boxů potřebu opětovného naladění. Doporučujeme provést opětovné naladění za použití funkce továrního nastavení. Správné naladění po změně poznáte podle toho, že Váš televizní přijímač bude obsahovat 153 televizních a 32 rozhlasových stanic. Na obvyklých kontaktech Vám rádi poradíme, jak přijímač správně naladit. KTK

 

Moravskoslezský kraj získal nejlepší možnou mezinárodní ratingovou známku. Mezinárodní ratingová agentura Moody’s známku zvýšila ze stávajícího stupně A2 pozitivní na úroveň A1 stabilní. Ta říká investorům, že Moravskoslezský kraj je velmi solidní, důvěryhodný partner, který plní svoje závazky a kterému je možné bez obav poskytnout nejen dotační, ale i úvěrové zdroje. Mezinárodní ratingové hodnocení uděluje agentura Moody’s Moravskoslezskému kraji od roku 2005. 14 let trvalo zlepšení od stupně A3 až po současný A1.

 

Kopřivnická radnice, tak jako i některá jiná města, plánuje v příštím roce zvýšit místní poplatek za odpady. Konečné slovo budou mít zastupitelé, kteří se sejdou 12. prosince. Na jednání budou hlasovat o nové vyhlášce a konkrétní výši poplatku. Návrh obsahuje zvýšení ze 498 na 540 Kč, což je o 42 korun ročně více. Důvodem jsou stále rostoucí náklady na celý systém nakládání s odpady ve městě. Ten navíc prodražuje i neustále rostoucí množství objemného odpadu, který lidé nelegálně odkládají ke kontejnerům. Celkové roční náklady na systém nakládání s odpady ve městě vloni činily 14,3 milionu korun, letos to bude podle odhadů o téměř 300 tisíc korun více.

 

Městská knihovna připravila pro své čtenáře dotazník spokojenosti. Dotazník je anonymní a cílem je zjistit, jak jsou uživatelé spokojeni s knihovnou a jejími službami. Spokojenost čtenářů za 21 let, do knihovna sídlí v kulturním domě zjišťovali pouze 2x, naposledy už ale před více než 10 lety. Letos poprvé elektronicky. Čtenářům, kteří nemají možnost vyplnit dotazník on-line je k dispozici dotazník i v papírové podobě přímo v knihovně v KDK. Vyplnění dotazníku je pro knihovnu důležité v tom, aby měla od svých návštěvníků zpětnou vazbu na poskytované služby a zjistila také, o co by byl mezi čtenáři zájem, co jich chybí a co lze zlepšit. Dotazník bude na webových stránkách knihovny k dispozici do 31. října 2019.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice