18. 10. 2023

Z organizačních důvodu došlo ke změně termínu procházky za novu zelení v centru města. Nový termín procházky s panem Habrem je naplánovaný na úterý 31. října. 

 

Do Kopřivnice v pondělí 9. října zamířili krajští radní. Kromě svého běžného programu, který měli připraven, se setkali také s radními Města Kopřivnice, do jednání bylo zařazeno několik témat, např. problematika napojení Dolních Roliček, využití zůstatku dotace na stavbu mola na větřkovické přehradě, či výstavba nového parkoviště u střední školy. Navštívili stavbu nového Domova pod Bílou horou pro budoucích 84 klientů. Setkali se také se starostkami a starosty okolních obcí.

 

Pátý ročník Participativního rozpočtu města Kopřivnice vstoupil do své další fáze, očekávaného on-line hlasování. O Vaše hlasy se letos uchází 5 projektů, které navrhli sami obyvatelé města. Pusťte si videoklipy o jednotlivých projektech. Třeba Vám pomohou při rozhodování, komu přidělit své hlasy. K dispozici máte dva, které můžete věnovat jednomu projektu, nebo je rozdělit mezi dva Vaše favority. Hlasování se mohou zúčastnit pouze obyvatelé města Kopřivnice a jeho místních částí, kteří v den hlasování dosáhli věku nejméně 15 let. Hlasování probíhá od 6. října do 3. listopadu 2023.

 

Rekordní počet 57 staveb bylo letos přihlášeno do soutěže Stavba Moravskoslezského kraje. Slavnostní oceňování se konalo ve čtvrtek 21. září pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje Jana Krkošky a ministra průmyslu a obchodu ČR Jozefa Síkely. Do soutěže byla přihlášena i Novostavba kopřivnického výrobního závodu společnosti Remoska a v hodnocení se objevila hned dvakrát. Odborná porota stavbě udělila čestné uznání v kategorii Průmyslové stavby a dále získala speciální Cenu Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.

 

Rádi pozorujete večerní oblohu a litujete, že její krásy nevidíte lépe? Pak se vypravte do opavy, Nová pozorovací terasa opavské observatoře WHOO! na Bezručově náměstí se otevírá veřejnosti. bude sloužit nejen pro pravidelná pozorování noční oblohy pro veřejnost, ale také pro aktivity studentů univerzity. Poprvé ji budou moci lidé navštívit na Noc vědců v pátek 6. října 2023. Pozorování noční oblohy pro veřejnost bude probíhat za příznivého počasí pravidelně po dvou týdnech v pátek a otevřeno bude i v případě některých vzácných úkazů na obloze. Nejbližší takový se odehraje v sobotu 28. října, kdy nastane v pozdních večerních hodinách částečné zatmění Měsíce.

  • 20. 10. (PÁTEK) – OD 19:00 DO 21:00 SELČ
  • 28. 10. (SOBOTA) – OD 19:00, ČÁSTEČNÉ ZATMĚNÍ MĚSÍCE (POZOROVÁNÍ DO PŮLNOCI)
  • 3. 11. (PÁTEK) – OD 18:00 DO 20:00 SEČ
  • 17. 11. (PÁTEK) – SVÁTEČNÍ POZOROVÁNÍ MĚSÍCE A PLANET OD 18:00 DO 20:00 SEČ
  • 1. 12. (PÁTEK) – OD 18:00 DO 20:00 SEČ
  • 15. 12. (PÁTEK) – PŘEDVÁNOČNÍ POZOROVÁNÍ OBLOHY OD 18:00 DO 20:00 SEČ

 

Lidé mohou připomínkovat návrh Zdravotního plánu na období pro roky 2024 až 2026. Jedná se o koncepční dokument zaměřený na plánování a vytváření podmínek pro zlepšení zdraví obyvatel. Připomínky lze do konce října zasílat elektronicky na e-mail pavla.zackova@koprivnice.cz, nebo prostřednictvím formuláře odevzdávat osobně na informacích v přízemí radnice či na odboru sociálních věcí nebo v informačním centru. Po vyhodnocení a zapracování připomínek veřejnosti budou s dokumentem seznámeny orgány města.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice