20. 10. 2023

PÁTEK  20. října 2023

WORKSHOP: Cesta ke kořenům tance  Štramberk-Taneční a pohybový workshop s prvky romského tance. Lektorka: Veronika Kačo. Zájemci se mohou přihlásit na tel.: 739 310 187. Komunitní centrum Stará škola 17:00

 

KONCERT: POVODÍ OHŘE + CTIB + SAFENAT PANEACH + CHOROBOPOP, KopřivniceKoncert v galerii Galaxie. 19:30.

 

DnB Apocalypse VIII Kopřivnice. Od poslední DnB Apokalypsy uběhlo spoustu let. Rádi znovu obnovíme tradici, která v Kopru fungovala pod záštitou klubu Papaya a dáme tak možnost lidem znovu se potkat na tomto již srdíčkovém eventu v novém prostředí. Budeme rádi za každou podporu lajkem, sdílením a hlavně účastí! Vstupné půjde na pokrytí investice do beden a světelné techniky, bez které by žádné akce nemohly být. Přijď podpořit alternativní kulturu v Kopru! Fejkovna 2.0, 20:00.

 

SOBOTA 21. října 2023

Pohádka z tisíce a jedné noci. Divadlo Křesadlo z Třince Tentokrát se přeneseme do orientální pohádkové říše, kde žije princezna Šeherezáda, která má skleněné pohádkové kuličky. V každé kuličce se ukrývá jedna pohádka, kterou vypráví králi. Pohádka se zapojením dětí a krásné hudby určitě potěší každého. Kopřivnice, Vlčovice-Komunitní centrum Vlčovjan, 15:30 hodin.

 

Lidsko-psí konverzace s Františkem Šustou, Příbor. Seminář podle stejnojmenné knihy s praktickými ukázkami člověk-pes. Kniha Lidsko-psí konverzace vyšla v roce 2021 a je, na rozdíl od Frantových předchozích knih, téměř celá z praktických návodů. Jejich cílem je vytvořit si komunikační signály mezi člověkem a psem, s jejichž pomocí lze pak v tréninku i praktickém životě i řešit mnoho různých situací.
Pro náš program vybereme z knihy několik cvičení, která si vysvětlíme teoreticky, na videích a nakonec i na praktických ukázkách. Ukážeme si nejen podstatu každého cvičení i typické chyby, ale v rámci praxe i to, jak moc se může aplikace stejných návodů lišit u různých psů s odlišnými potřebami. Skaut Junák, 8:45 hodin.

 

Po zarostlém chodníčku „Spadaným listím“ 2023,  Hukvaldy. Odbor Klubu českých turistů při TJ Sokol Hukvaldy pořádá v sobotu dne 21. října 2023 42. ročník turistického pochodu
PO ZAROSTLÉM CHODNÍČKU – SPADANÝM LISTÍM. Start a cíl: areál hospůdky Koupaliště Hukvaldy. Registrace a startovné: 9:30-10:00 hod., členové KČT a děti 10 Kč, nečlenové 20 Kč. Příchod ke startu: od autobusové zastávky Dolní Sklenov, rozcestí. Trasa (cca 15 km): koupaliště Hukvaldy – Janáčkova lavička – Babí hora – Kubánkov – skanzen „Na Mlýně“ Kozlovice – Měrkovice – obora Hukvaldy – hrad Hukvaldy – Podoboří – koupaliště Hukvaldy. Start v 9:30 hodin.

 

NEDĚLNÍ POHÁDKA 22.10.2023 10:00, Kino Kopřivnice-Dobrodružné putování Ducha Ducháčka. Přiveze Divadlo KAMPA.

 

PODZIMNÍ RESTAURANT DAY, NEDĚLE 22. 10. 2023, KOPŘIVNICE, SAD E. BENEŠE, 14:00 HODIN, SETKÁNÍ AMATÉRSKÝCH KUCHAŘŮ, PŘIJĎTE SE POCHLUBIT SVÝMI VÝTVORY NEBO PŘIJĎTE OCHUTNAT DOBROTY SVÝCH SOUSEDŮ.

 

ODLOŽENÝ PRÁZDNINOVÝ PROMENÁDNÍ KONCERT STANLEY´S DIXIE STREET BAND, NEDĚLE 22. 10. 2023, ŠTRAMBERK, KULTURNÍ DŮM, 16:00 HODIN, VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ

 

VARHANNÍ KONCERT KARLA MARTÍNKA, NEDĚLE 22. 10. 2023, KOPŘIVNICE, LUBINA, KOSTEL SV. VÁCLAVA, 17:30 HODIN, KAREL MARTÍNEK JE VARHANÍKEM KATEDRÁLY SV. VÁCLAVA Z OLOMOUCI

 

IMPROVIZAČNÍ SHOW: PARTIČKA NA VZDUCHU, NEDĚLE 22. 10. 2023, KOPŘIVNICE, KDK, VELKÝ SÁL, 19:00 HODIN.

 

Pamětní deska na budově zimního stadionu připomíná úspěchy olympioničky Zdenky Veřmiřovské, kopřivnické rodačky.Ta by letos oslavila 110 let. Jako první a zatím jediná Kopřivničanka vybojovala ne jednu, ale hned dvě olympijské medaile – v roce 1936 v Berlíně stříbrnou a v roce 1948 v Londýně dokonce zlatou. Zdenka Veřmiřovská získala zlatou medaili na stejné olympiádě, kde své první olympijské vítězství slavil i Emil Zátopek. O úspěchu gymnastek se však tehdy moc nemluvilo, neboť jedna z členek vítězného družstva krátce po olympiádě emigrovala. Deska zdobí budovu zimního stadionu, jehož tělocvičny jsou pozůstatky dřívější sokolovny, kde Zdenka Veřmiřovská působila.

 

V proskleném pavilonu v centru se již zabydlela legendární Tatra 87, poválečná modernizovaná verze se zapuštěnými světlomety a novými nárazníky, nyní je již osazena značkou a doplněna o informační tabuli.  Vůz, který byl původně umístěn v expozici Technického muzea Tatra, zapůjčila k vystavení automobilka Tatra Trucks. Tatra 87 se především ve večerních hodinách v osvětleném pavilonu stává další dominantou centra. Stříbrný automobilový veterán zabírá zhruba třetinu plochy výstavního pavilonu, zbývající prostor je připraven pro prezentaci různým subjektům. Nejrychleji skončila jednání se společností Bike fun int., její kola se do pavilonu nastěhovala ve čtvrtek 12. 10.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice