23. 10. 2023

Pátý ročník Participativního rozpočtu města Kopřivnice vstoupil do své další fáze, očekávaného on-line hlasování. O Vaše hlasy se letos uchází 5 projektů, které navrhli sami obyvatelé města. Pusťte si videoklipy o jednotlivých projektech. Třeba Vám pomohou při rozhodování, komu přidělit své hlasy. K dispozici máte dva, které můžete věnovat jednomu projektu, nebo je rozdělit mezi dva Vaše favority. Hlasování se mohou zúčastnit pouze obyvatelé města Kopřivnice a jeho místních částí, kteří v den hlasování dosáhli věku nejméně 15 let. Hlasování probíhá od 6. října do 3. listopadu 2023.

 

Odpoledne s knížkou Největší poklad pro děti od 3 do 6 let a jejich doprovod-Čarodějnický Bookstart, v úterý 24.10.2023 15:30, pobočka knihovny Sever v komunitním centru Pětka.

 

PŘEDNÁŠKA: Tajné služby a hledání pokladů – o historii hledání pokladů tajnými službami celého Světa se spisovatelem Milanem Zachem Kučerou.,  24. 10. 2023 18:00, malý sál v přízemí kulturního domu.

 

DDm chystá na 26. a 27. 10  od 8 do 16 hod příměstský tábor s hallovenskou párty.

 

Prázdninové hrátky v Muzeu nákladních automobilů Tatra. PRO DĚTI jsou připravenyna 26.10.2023 9:00 – 27.10.2023 od 9:00 hodin.

 

Objevte tajemství japonské kulinářské speciality sushi à la TSURĪ a staňte se mistrem sushi na kurzu-26.10.2023 15:00, v Remoska® Kitchen, Kopřivnice.

 

NEJ… ZDRAVOTNÍ SESTŘIČKY ZÍSKALY OCENĚNÍ ZA SVOU PRÁCI. Osmý ročník ankety Moravskoslezská SESTRA 2023 má svoje vítězky. O nej… zdravotní sestřičce našeho regionu v šesti kategoriích se rozhodlo na slavnostním galavečeru v aule Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava ve čtvrtek 19. října.

Příprava ankety začíná vždy půl roku před galavečerem. První nominace přicházejí ze zdravotnických zařízení, které pak vyhodnocuje odborná porota a do finále vybere vždy tři sestry v pěti kategoriích: sestra u lůžka, ambulantní a domácí péče, paliativní a hospicová péče, porodní asistentka a ocenění za dlouhodobý přínos v ošetřovatelské péči. Oblíbenou součástí ankety je hlasování veřejnosti. Občané vybírají Sestru veřejnosti z 15 finalistek vybraných odbornou porotou.

Vítězky ankety Moravskoslezská SESTRA roku 2023:

Sestra u lůžka: Jiřina Gřibková, Nemocnice Karviná – Ráj, p. o. (pracoviště Orlová)

Ambulantní a domácí péče: Martina Marciňová, Nemocnice ve Frýdku-Místku, p.o.

Paliativní a hospicová péče: Jana Kapošváryová, Mobilní hospic Ondrášek, o.p.s.

Porodní asistentka: Hana Kotučová, Sdružené zdravotnické zařízení Krnov, p. o.

Dlouhodobý přínos v ošetřovatelské péči: Věra Večerková, Bílovecká nemocnice, p. o.

Sestra veřejnosti: Nikola Prošková, Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice, a.s., získala 56 730 hlasů.

 

Zřícenina hradu Hukvaldy, která spadá pod krajské Muzeum Beskyd, je jedním z nejvíce navštěvovaných míst v našem regionu. Moravskoslezský kraj dokončil na hukvaldském hradu revitalizaci renesančního paláce z poloviny 16. století. Dvoupatrové obytné křídlo, jedna z nejstarších částí hradu Hukvaldy, nebylo kvůli bezpečnosti veřejnosti přístupné.

Palác měl ze 70. let minulého století novou střechu, revitalizace tedy hlavně spočívala v zasklení oken, položení nové podlahy, vybudování schodiště a doplnění dřevěných a kovových prvků. V rámci projektu dostal palác novou elektroinstalaci a kompletní osvětlení. Revitalizace paláce vyšla na 4,2 milionů korun, z 85 % byla financována z evropských zdrojů, zbytek pokryl ze svého rozpočtu Moravskoslezský kraj.

 

 

Sbírka ke Dni válečných veteránů-2. 11. 2023  –  30. 11. 2023. Symbolicky rudý květ vlčího máku můžete zakoupit v půjčovně a čítárně knihovny v Kulturním domě Kopřivnice a na pobočce Sever v komunitním centru Pětka po celý listopad v průběhu provozní doby. Pořízením květu přispějete na přímou pomoc veteránům a dalším bojovníkům za svobodu prostřednictvím Centra pomoci Paměti národa. Díky výtěžku sbírky se také na příběhy veteránů nezapomíná. Den válečných veteránů se slaví celosvětově 11. listopadu, u příležitosti konce První světové války. Květy vlčího máku pokrývaly hroby vojáků padlých na západní frontě a staly se proto symbolem tohoto svátku. Organizace Post Bellum se k němu přidala poprvé v roce 2014, aby veřejnosti přiblížila příběhy našich válečných veteránů.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice