18. 11. 2019

Státní fond životního prostředí pošle do Moravskoslezského kraje dalších 500 milionů korun. Kraj díky tomu vyhoví výrazně více žadatelům o kotlíkovou dotaci. Ve třetím kole výzvy si v květnu letošního roku během deseti dnů o příspěvek řeklo 10 tisíc zájemců, díky navýšení alokace na dvojnásobek si na dotaci sáhne asi 8000 z nich.

 

Podle dostupných dat českého statistického úřadu život vlastní rukou ukončí okolo 1400 Čechů, z toho téměř 80 procent tvoří muži. Z šetření policie vyplývá, že tímto způsobem ukončil život 58letý muž v Kopřivnici na ulici Záhumenní. Okolo půl jedenácté dopoledne v sobotu 9. 11. byl nahlášen pád z výšky a na pomoc vyjela posádka rychlé zdravotnické pomoci a vzlétl vrtulník letecké záchranné služby. Kvůli vážnému zranění po pádu z 33 metrů na betonový podklad nalezené osobě již nebylo možné pomoci a vrtulník odletěl prázdný. Nebylo zjištěno cizí zavinění, byt byl zevnitř uzamčen na dva západy a s otevřením na žádost policie pomohli hasiči.

 

Pražský koncert Zdeňka Petra byl místem, kde poprvé oficiálně zazněla informace, že jeho jméno ponese připravovaný dvoudenní hudební festival, jehož první ročník by se měl uskutečnit 19.-20. září 2020 v kopřivnickém Katolickém domě. „Už jsme se dohodli, že to zkusíme. Určili jsme datum a začínáme oslovovat možné hosty do programu,“ prozradil Lukáš Jadrníček s tím, že mezi vystupujícími by mohla být například Ida Kelarová.

 

Na radnici začala výměna nákladního výtahu, nový by měl být v provozu od poloviny prosince letošního roku. Bourací a demontážní práce, které budou způsobovat nadměrný hluk a prašnost budou probíhat do 18. listopadu.  Návštěvníci radnice mohou pro vyřízení svých záležitostí využít zbylé čtyři výtahy, které jsou aktuálně plně funkční.

 

Sběrný dvůr na ulici Panské má od začátku listopadu kratší provozní dobu. Do března příštího roku bude od pondělí do pátku možné odkládat velkoobjemový a další odpad v době od 8 do 17 hodin a v sobotu v době od 8 do 12 hodin. Od loňského roku je možné na sběrném dvoře odevzdávat použité jedlé oleje a tuky z domácností a zároveň slouží jako jedno se sběrných míst Kol pro Afriku.

 

Podzimní čištění místních komunikací, parkovišť a chodníků v nejfrekventovanějších úsecích a v centru města zahájilo Slumeko na konci října a potrvá do 3.12. Při čištění platí stejná pravidla jako při jarním úklidu, čistění probíhá od 7 do 15 hodin. Podle počasí a venkovní teploty může dojít k posunu času a rozsahu úklidu. O termínech čištění řidiče informuje přenosné dopravní značení, které upozorňuje, že v dotčené lokalitě je zakázáno stání vozidel. Seznam s termíny úklidu je zveřejněn ve videotextu KTK.

 

Kopřivnická radnice spouští další z řady mapových aplikací, a to aplikaci Územní plány. Ta bude sloužit ke zvýšení uživatelského komfortu při zobrazování mapových částí územních plánů. Umožňuje zobrazování jednotlivých výkresů územního plánů nad vybranou parcelou, u vybraných výkresů doplněnou o informaci regulativu dané plochy. Přístup k aplikaci je přes sekci „Územní plány“ nebo přes „Mapy Kopřivnice“ na webových stránkách města.

 

ZŠ Lubina se 13. 11. připojila ke světovému dni laskavosti a projektu Jsem laskavec 2019.

 

Do konce roku vzniknou dvě nová stanoviště pro umístění stacionárního radaru.

 

Město se odvolává proti stavbě nového kotle v teplárně.  Ve snaze zabránit možnému zhoršení kvality ovzduší v Kopřivnici se místní radní rozhodli podat krajskému úřadu odvolání proti povolení stavby nového kotle ve zdejší teplárně. Její provozovatel společnost Komterm Morava má zájem vybudovat nový žárotrubný kotel určený pro spalování černouhelného prachu s příkonem 4,98 MWt. „Zdejší stavební úřad při vydání povolení stavby tohoto energetického zařízení podle našeho názoru pochybil, nejen když nevzal v potaz námitky podané městem, ale především když neumožnil lidem se k věci vyjádřit. Oslovení vlastníků sousedních pozemků a nemovitostí je v tomto případě naprosto nedostatečné,“ říká místostarosta Stanislav Šimíček. Podle Komtermu jsou obavy ze zvýšení množství škodlivin v ovzduší neodůvodněné. „Vzhledem k tomu, že v místě nedojde k navýšení odběrů tepelné energie, dojde v důsledku výroby na novém, modernějším zařízení k poklesu produkce na dosavadním kotli K5. To v konečném důsledku naopak dojde k poklesu emisí na zařízeních, které v Kopřivnici provozujeme,“ uvádí Milan Jedlička, jednatel společnosti Komterm, s odvoláním na dlouhodobou strategii firmy, která si klade za cíl postupnými kroky nahrazovat stávající technologie ekologicky šetrnějšími.

 

Prestižní ceny Spokojený zákazník Moravskoslezského kraje jsou rozdány. V osmnáctém ročníku soutěže, kterou vyhlásilo Sdružení českých spotřebitelů, získalo národní cenu českých spotřebitelů 13 podnikatelů z regionu. Ocenění se vítězům uděluje na dva roky. Potvrzuje, že firma, která ho získala, trvale poskytuje služby v souladu s očekáváním spotřebitele. Moravskoslezský kraj projekt finančně podporuje.

Národní cena Spokojený zákazník – Moravskoslezský kraj 2019:

 

Výroba a prodej nábytku                                                                  

Pavel Dostál – Čalounictví, Ostrava-Polanka nad Odrou

 

Řemeslná výroba                                                                              

Vladimír Kuňák – Truhlářství VŠK, Brušperk

 

Úklidové služby                                                                                         

Karin Smiešková – Úklidová služba Sylva, Petřvald 

 

Odborné vzdělávání                                                                          

Autoškola Němčanský s.r.o., Opava

 

Prodej a výroba potravin a nápojů                                                              

Markéta Toběrná – Ekofarma Šťastná koza, Velké Albrechtice 95

breAd. & edible labels s.r.o., Staré Město

 

Stavebnictví a související služby                                                                  

Beskydský šindel s.r.o., Frenštát pod Radhoštěm, Trojanovice 767

 

Výroba a prodej obuvi, oděvů a textilií                                               

Spoltex Kravaře s.r.o. – Výroba a prodej spodního prádla, Kravaře

Ing. Zuzana Bílková – ceskeprikryvky.cz, 738 01 Frýdek-Místek, Palkovická 2284

 

Autodoprava a související služby                                                        

Auto-Kozelsky s.r.o., Kravaře

 

Stravování a pohostinství                                                                 

Jakub Ptáček – Příprava a rozvoz jídla – canteen.cz, Budišovice

 

Výroba a prodej bytových doplňků                                                

Ráj kování s.r.o., Ostrava

 

Hobby a volný čas                                                                            

Zahradnictví WEISS s.r.o., Otice

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice