20. 11. 2019

Také letos připravuje kopřivnická radnice pro žáky 8. a 9. tříd a jejich rodiče akci, která jim má přiblížit možnosti dalšího vzdělávání a pomoci s volbou jejich budoucího povolání. Letošní akce, která se uskuteční ve středu 20. listopadu v prostorách kopřivnického kulturního domu, má několik novinek. Tou první je změna názvu, ze Dne technické kariéry se stal Den tvojí kariéry. Celkem oslovili 21 středních škol nejen z okresu Nový Jičín, Frýdek-Místek, ale i Valašské Meziříčí, Ostrava. Ani letos nebude chybět Vysoká škola báňská. Partnery akce jsou Úřad práce a Pakt zaměstnanosti Moravskoslezského kraje, jejichž pracovníci poradí žákům, kterým směrem by se v budoucí kariéře měli ubírat. Všechny školy se budou na akci prezentovat zajímavými ukázkami. Zástupci jednotlivých škol poskytnou zájemcům podrobnější informace.

 

V Kopřivnici se v pondělí 11. listopadu konalo okresní finále v Logické olympiádě dětí mateřských škol, do kterého postoupilo 11 nejúspěšnějších řešitelů. Věcnou cenou bylo odměněno pět nejlepších, z toho tři děti navštěvují kopřivnickou MŠ Polárka.

  1. Šimon Kramář (MŠ Polárka, Kopřivnice)
  2. Jakub Červek (MŠ Fulnek)
  3. Veronika Cachninová (MŠ Polárka, Kopřivnice)
  4. Karolína Biskupová (MŠ Příbor)
  5. Lukáš Horehleď (MŠ Polárka, Kopřivnice)

ZŠ a MŠ 17. listopadu je zapojena do spolupráce s Mensou ČR a jeden z programů nazvaný Svět vzdělání plánuje se školou od září roku 2020 otevřít novou třídu pro rozšířenou výuku. První schůzka s rodiči předškoláků, kteří by měli zájem o rozšířenou výukou, se uskuteční ve škole ve čtvrtek 21. listopadu 2019.

 

Společnost Slumeko dokončila nové garáže za cca 7,5 mil Kč pro uskladnění techniky.

 

Josef Tymel z Lubiny oslavil 9. 11. své sté narozeniny v restauraci na Hájově.

 

Dluhy na nájemném v obecních bytech se za rok snížily o 115 tisíc korun.

 

Letos celníci MS kraje zajistili téměř 2000 kusů padělků různých komodit, především obuv, elektronika. Jak se padělky likvidují? Padělky oděvů nemusí projít drtičkou nebo skončit ve spalovně, ale mohou posloužit potřebných. O prázdninách vězni v Heřmanicích pomáhali s likvidací výrobního cigaretového stroje a destilačního zařízení zajištěného z nelegální činnosti, který rozebrali na šroubky. Tabák a cigarety putují do drtičky odpadů, drť využívá k vytápění cementárna v Hranicích na Moravě. Neznačený líh a alkohol skončí buď v čističce odpadních vod, ve spalovně anebo za splnění daných podmínek může jít do veřejné dražby. V oblasti vybraných výrobků celníci zamezili úniku na spotřební dani ve výši 8 355 000 korun.

 

Automorfózy. Výstava představuje abstrakce na téma Žena Lenky Dobiášové, roz. Axmanové, fotografie Evy Struškové a fotografie Josefa Novotného. Všechny tři autory spojuje společné místo pro život, kterým je město Štramberk. Slavnostní vernisáž přilákala několik desítek příznivců všech tří umělců. Dva fotografové a jedna malířka, tvořící svým osobitým a nezaměnitelným způsobem, se snaží zachytit prchavé momenty lidského bytí, mysli a srdce, krásy přírodních scenérií a živlů. Přijďte se potěšit hrou barev, krásou horských velikánů z celého světa a postřehy obyčejného života na výstavu, která bude probíhat v Muzeu Fojtství v Kopřivnici do 5.1. 2020.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice