22. 11. 2019

Do 4. prosince mohou dotčené osoby podávat písemné připomínky a námitky odboru správních činností k vyhlášení oblasti se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů, kterou tvoří tzv Včelín, stojící na ulici Záhumenní. Pokud bude návrh vydán, měla by být uvedená lokalita vyhlášena jako bezdoplatková zóna, což je jedno z opatření místní radnice ke zklidnění a stabilizaci podmínek bydlení v centru města.

 

Návštěvníci, kteří by chtěli využít služeb keramické dílny v centru pětka na sídlišti Sever, si mohou návštěvu keramiky domluvit individuálně a to buď osobně na jedné ze služeben Armády spásy na ulici Horní nebo Francouzské, případně telefonicky u vedoucí sociálních služeb Kopřivnice Michaely Hyžákové na čísle 773 770 474, kde také získáte podrobnější informace.

 

Kopřivnické OSBD zrekonstruovalo budovu bývalé ubytovnu v Novém Jičíně. V objektu vzniklo 12 malometrážných bytů, které by měly sloužit jako startovací s jasně danou nájemní smlouvou. Součástí bytu je nový kuchyňský kout s varnou, elektrickou, dvouplotýnkovou deskou a s možností vestavění pračky. V každém bytě je rovněž koupelna s toaletou. Pokud máte nápad pro koho by byly tyto startovací byty ideální, můžete kontaktovat místní OSBD.

 

V baru Daymonn se koná  v sobotu od 20 hodin 12. memoriál Radka Rusnáka.

 

A 25. listopadu ve skautském centru Vanaivan pořádají od 9 do 11 hodin jednu ze tří samostatných lekcí pro trénování paměti.

 

Pranayama – správným dechem ku zdraví | Kopřivnice

V kurzu pranayamy doslova provětráme plíce a naučíme se správně s dechem pracovat, aby našemu tělu přinesl všechny blahodárné účinky.  Třídenní kurz Nikoly Valové v rámci Divotvůrny Kopřivnice se uskutečníod pátku 22. listopadu do neděle 24. listopadu.

 

Štramberské pečení perníčků . Maminky, babičky, tetičky upečeme perníčky pro naše dětičky. Neváhejte a přijďte v pátek 22. listopadu od 16.00 hod. do Kulturního domu Štramberk. Napečete dětem vánoční dobroty a odměníme je za jejich zpívání u vánočního stromu.  S sebou váleček a vykrajovátka.

Lampa sv. Cecílie. V pátek 22. listopadu v Katolickém domě od 16.30 hod. se můžete těšit na tradiční setkání kopřivnických hudebníků. Vystoupí sbor žáků ZŠ sv. Zdislavy a ZŠ 17. listopadu, Gabriela Dreslerová, Samuel Bortel, Vít Raška. Hostem večera bude HROZEN.

 

PŘEDNÁŠKA: Hrad Hukvaldy, pátek 22. listopadu od 17.00 hod. v rodném domě Leoše Janáčka, dnešní Informační centrum, se uskuteční přednáška Jiřího Tichánka o hradu Hukvaldy. Vstupné dobrovolné.

 

KONCERT: Dorota Barová,  Kopřivnice. V pátek 22. listopadu od 19.00 hod. v kostele Všech svatých ve Vlčovicích se uskuteční benefiční koncert Doroty Barové. Výtěžek koncertu poslouží k zakoupení kompenzačních pomůcek pro Josefa Maliníka.

 

SOUTĚŽ: 53. ROČNÍK TANEČNÍ SOUTĚŽE TATRA 2019 | Kopřivnice

Tradiční taneční soutěž Tatra je opět tady! A to v sobotu 23. listopadu ve velkém sále Kulturního domu Kopřivnice. Postupová soutěž tanečních párů třídy Dospělí-A a Dospělí-B ve standardních a latinskoamerických tancích proběhne v 14.00 hod. a 19.00 hod.

 

UMĚNÍ V KINĚ: G. Verdi: Aida. Dramatický náboj příběhu etiopské princezny Aidy a egyptského válečníka Radama vyrůstá z vnitřního sváru ženy, která se musí rozhodnout mezi věrností své vlasti a láskou k muži, který patří k utlačovatelům jejího národa. Mezi láskou a povinností se ocitne i Radames, když nakonec kvůli Aidě zradí svou zem.

 

Mikulášský večírek . V sobotu 23. listopadu od 19.30 hod. v sále Základní školy Leoše Janáčka na Hukvaldech se uskuteční již 17. ročník Mikulášského večírku. Čeká na vás mikulášská tombola, andělské občerstvení, pekelná hudba – DJ FUCIMAN.

 

Předvánoční rukodělný jarmark. Máte rádi hand made originální výrobky? Tak přijďte v neděli 24. listopadu od Heidi rodinného centra v Kopřivnici.  Budete mít možnost zakoupit si výrobky di domácnosti, bytu, zahrady, módní doplňky a spoustu dalšího. V době trvání jarmarku bude otevřena herna, kde si mohou návštěvníci dát něco dobrého na zub a zároveň strávit svůj čas s dětmi. Vstup do herny je v době jarmarku zdarma. Součástí jarmarku bude opět i tvořivá dílna, kde si zájemci budou moci vytvořit adventní svícen, věnec či jinou dekoraci s vánoční tématikou dle vlastní fantazie.

 

KONCERT: ŠlágrParta ve složení Karel Peterka, Mára, Helena Hamplová a Frankie Zhyrnov vystoupí v neděli 24. listopadu od 16.00 hod. v Kulturním domě Příbor. zakoupíte na pokladně Kulturního domu, Turistickém informačním centru nebo online na KDK.cz.

 

 

Tipy na výstavy

 

VÝSTAVA: Portrétní fotografie Leoše Janáčka – Rodný dům Leoše Janáčka

 1. dubna 2019 – 31. prosince 2019

Mimořádná výstava velkoplošných fotografií o osobnosti skladatele Leoše Janáčka (1854 – 1928).

VÝSTAVA: Past na rovníku – Technické muzeum Tatra Kopřivnice

 1. dubna 2019 – 31. prosince 2019

Výstava věnovaná cestovateli a spisovateli Miroslavu Zikmundovi, který dne 14. 2. 2019 oslavil sté výročí svého narození.

VÝSTAVA: Pohádkový svět dětí – Rodný dům Leoše Janáčka Hukvaldy

 1. června 2019 – 30. listopadu 2019

Výstava Petry Petřekové.

VÝSTAVA: Historie výroby osobního automobilu Tatra v Příboře – Foyer Kulturního domu Příbor

 1. června 2019 – 31. prosince 2019

Fotografická výstava Zdeňka Kübela a Jiřího Slaného.

VÝSTAVA: Cesta harmonie  – Rodný dům Leoše Janáčka Hukvaldy

 1. června 2019 – 30. listopadu 2019

Výstava obrazů Ivo Ševčíka.

VÝSTAVA: Postřehy všedních dnů – Rodný dům Leoše Janáčka Hukvaldy

 1. října 2019 – 31. prosince 2019

Výstava obrazů Jiřího Demela. 

VÝSTAVA: Příběh hradních kaplí – Hrad Hukvaldy

 1. září 2019 – 1. prosince 2019

VÝSTAVA: Štramberk v proměnách času – Muzeum Zdeňka Buriana Štramberk

 1. září 2019 – 15. března 2020

Výstava k 660. výročí města Štramberka.

VÝSTAVA: Automorfózy – Lašské muzeum Kopřivnice

 1. listopadu 2019 – 5. ledna 2020

Výstava obrazů Lenky Dobiášové, fotografie Evy Struškové a Josefa Novotného.

VÝSTAVA: Výtvarné práce žáků kopřivnických základních škol k připomínce 30. výročí sametové revoluce – Městský úřad Kopřivnice

 1. listopadu 2019 – 28. listopadu 2019

VÝSTAVA: Makovníky, okravčáky, kocury, brňáky, bandury – Muzeum a pamětní síň Sigmunda Freuda Příbor

 1. listopadu 2019 – 1. června 2020

Výstava zaměřená na prezentaci archaické rukodělné techniky pletení na formě.

VÝSTAVA: Výstava Fotoklubu Příbor – Galerie v radnici, 1. Parto Městského úřadu Příbor

 1. listopadu – 7. ledna 2020

VÝSTAVA: Oživlé dřevo – Čítárna městské knihovny v Kulturním domě Kopřivnice

 1. listopadu 2019 –  17. prosince 2019

Výstava dřevěných sošek Pavla Kahánka.

VÝSTAVA: Sametová revoluce – Lašské muzeum v Šustalove vile

 1. listopadu 2019 – 2. února 2020

Výstava fotografií lékaře a fotografa Přemysla Hněvkovského, který na svých snímcích zachytil jedinečně upřímnou atmosféru především studentského prožívání Sametové revoluce.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice