25. 11. 2019

Kopřivnická radnice spustila 20. 11. aukci nevyužitého majetku, v níž tentokrát nabízí zejména majetek z bývalé stravovny a potrvá týden do 27. 11. 2019. „Během této doby mohou lidé zakoupit vozík na talíře, plechy, termoporty, chladící boxy, sporáky či skříně, police a mnoho dalšího. Nabídka je opravdu široká, v aukci je přes šest desítek položek,“ doplnila informaci Martina Černochová. Aktuální městská aukce je dostupná na stránkách města Kopřivnice na adrese www.koprivnice.cz. Dražba věcí bude trvat do středy 27. října do 15 hodin. Případné další bližší informace podá zájemcům Helena Třeštíková na telefonním čísle 556 879 736. Zájemci, kteří u jednotlivých položek podají nejvyšší nabídku, budou kontaktováni.

 

Ve čtvrtek, dne 28.11.2019 od 7:00 do 18:00 hod budou prováděny technologické práce na NTL plynovodu TM 33083 Kopřivnice NTL. Plynovod bude v rámci prací odvzdušněn a po ukončení prací odtlakován do atmosféry, což způsobuje zvýšený zápach. Odtlakování a odvzdušnění plynovodu bude provedeno  v lokalitách: Kopřivnice ul. Pod Bílou Horou, Školní, Zdeňka Buriana, Ke Koryčce – viz přiložená situace s vyznačením místa, kde bude odtlakování provedeno.

 

Oboustranně malované desky z oltáře z Lubiny a jeho zajímavý příběh představuje od druhé poloviny října nová výstava Arcidiecézního muzea Olomouc. Oltář z Lubiny je součástí stálé expozice muzea od roku 2016 a otáčení obrazů provádí kurátorka v souladu s liturgickým rokem. K výstavě věnující se restaurování vychází také osmdesátistránkový katalog. V něm Jana Hrbáčová poodhaluje původ oltáře a přibližují jeho ikonografii. Antonín Kalous začleňuje dílo do historických souvislostí a restaurátorka Romana Balcarová popisuje postup prací na obnově deskových obrazů, a to včetně bohaté obrazové dokumentace. Výstava bude ukončena 12. ledna.

 

AKTUÁLNĚ Z KTK: Podzim s KTK. Nabízíme tak možnost objednat si za zvýhodněných podmínek služby, které kabeloví televize kopřivnice poskytuje. Slevy se budou týkat jak programových balíčků, tak připojení k internetu, televize do mobilu či dekódovacích karet a modulů. Více informací získáte na webových stránkách www.ktk.cz, které nyní vidíte také na svých obrazovkách s uvedením produktových slev. Dále upozorňujeme zákazníky, kteří používají internet od KTK nebo mají objednaný kterýkoliv vyšší programový balíček, že mají programový balíček Basic HD k dispozici jako bezplatný bonus a mohou tak sledovat 12 programů v HD rozlišení bezplatně. Aktivaci je potřeba provést prostřednictvím kontaktního místa.

 

V pondělí 25. listopadu ve skautském centru vanaivan pořádají od 9 do 11 hodin první ze tří samostatných lekcí pro trénování paměti.

 

Ve středu 27. listopadu se v místním kostele koná adventní benefiční koncert, kde můžete podpořit Elenku.

 

Ve čtvrtek 28. listopadu v ZŠ sv. Zdislavy můžete tvořit od 14 hodin adventní věnce.

 

V akademické posluchárně kulturního domu se bude ve čtvrtek 28. 11. 2019  od 18 hodin promítat dokumentární film ve spolupráci s Lékaři bez hranic.

 

Velký úspěch si na své konto připsala kopřivnická Základní škola Floriána Bayera. Nadační fond Josefa Luxe ocenil zařízení za implementaci etické výchovy do života školy a vzdělávání svých žáků.

 

V neděli 17. listopadu se konal 11. ročník běhu kolem koupaliště. Oproti předchozím ročníkům pořadatelé z atletického klubu EZ posunuli start a cílová rovinka tak byla o něco kratší. Fanoušci přesto nebyli ochuzeni o souboj o každý metr před doběhem do cíle. Roli favoritů potvrdili Jakub Ambros a Lenka Quittová.

Lašskou běžeckou ligu i letos tvořilo tradičně 9 závodů, kterých se zúčastnilo celkově rekordních 1 311 běžců. Mezi nejúspěšnější akce se řadí Mořkovský zajíc, který sezónu odstartoval, Novojičínský půlmaraton a Štramberská desítka. Posledním závodem byl 17. listopadu běh kolem koupaliště. Po tomto závodě došlo také k vyhodnocení letošního ročníku lašské běžecké ligy, do kterého se počítá maximálně sedm a nejméně tři odběhnuté závody. Celkovým vítězem v kategorii muži stal Jan Valošek, který se zúčastnil 7 závodů. Loňský vítěz Jakub Ambros obsadil s šesti absolvovanými závody 4. místo. Na bronzovém místě skončil z členů domácího klubu Jiří Kramoliš. V kategorii žen vyhrála Helena Kovařčíková z Poličné. Další dvě medaile zůstaly v držení domácích běžkyň, stříbro brala Darina Krausová a bronz Kateřina Polášková. V poslední kategorii masters po roce zvítězil Alexandr Neuwirth, účast na všech devíti závodech a jeho výsledky vynesly Romanu Balážovi druhé místo. Třetí příčku obsadil z kopřivnického klubu David Hanke.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice