26. 11. 2019 – požár v Kopřivnici

Požár zničil novostavbu v Kopřivnici na ul. Družební, hasiči zachránili okolní domy za 20 milionů,

 

 

 

 

 

Devět jednotek hasičů zasahovalo v noci z pondělí na úterý 26. 11. 2019 v Kopřivnici i během úterý u požáru rozestavěného třípodlažního rodinného domu, který začal hořet dosud z neznámých příčin. Plameny přeskakovaly na dva moderní a jeden starší sousední rodinný domek.

Díky rychlému zásahu hasičů skončily tyto tři okolní domy „pouze“ s ohořelými fasádami a popraskanými okny. Hasiči tak uchránili majetek za 20 milionů korun.

 

 

 

 

 

 

Operační středisko hasičů bylo informováno o požáru nového domu, který ještě neměl dobudovány vnitřní prostory a byl neobydlený, zhruba hodinu a půl po pondělní půlnoci. Do Družební ulice ihned vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Nový Jičín a Bílovec, společně s nimi sedm jednotek dobrovolných hasičů – Kopřivnice, Příbor, Štramberk, Sedlnice, Závišice, Trojanovice a Frenštát pod Radhoštěm.

Už při příjezdu hasičů hořela vydatně celá dokončovaná novostavba s mnoha dřevěnými prvky. Hasiči dostali oheň pod kontrolu za dvě hodiny, dohašování s rozebíráním stavebních konstrukcí jim zabralo dalších několik desítek minut. Museli strhnout přední a zadní štít domu, které hrozily zřícením. Předběžná škoda na domě byla v úterý ráno hrubě odhadována přes 5 milionů korun. 

 

 

 

 

 

 

 
por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
 
 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice