27. 11. 2019

Dne 28. 11. od 7 do 18 hodin budou prováděny technologické práce na NTL plynovodu. Odtlakování a odvzdušnění plynovodu bude provedeno na ul. PBH, Školní, Z. Buriana, Ke Koryčce.

V neděli 1. prosince 2019 bude před kopřivnickým kulturním domem zahájen letošní advent. „Akci zahájíme o půl čtvrté odpoledne. Letošní program se nebude nijak zásadně lišit od těch z minulých let, připraveno toho bude mnoho“ uvedla za organizátory produkční KDK Lucie Krestová. Návštěvníci zahájení adventu se mohou těšit například na betlémskou stáj se živými zvířaty, starostův punč pro všechny příchozí zdarma a rozsvícení vánoční výzdoby ve městě. „Rozsvícení výzdoby proběhne v 16 hodin za doprovodu pěveckého sboru Ondráš z Nového Jičína,“ doplnila informaci Lucie Krestová.

FyzioRelaxCentrum ve Štramberku připravuje 29. listopadu MINIKURZ masáží pro veřejnost od 16:30 hod.

V pátek večer hostí kulturní dům v Lubině církevní silvestr, tedy zábavný večer plný hudby tance.

V sobotu 30. listopadu od 8 do 14 hodin se koná další bleší trh v katolickém domě Kopřivnice

Kopřivnická knihovna na pobočce Sever oslaví sobotní den pro dětskou knihu od 10 hodin pohádkou O myšce Klárce, veverce Terce a draku Karlíkovi.

Ve vile Machů můžete prožít klavírní večer od 18:30 v podání mladého autora vážné hudby Jiřího Najvara.

Kopřivnická radnice, tak jako i některá jiná města, plánuje v příštím roce zvýšit místní poplatek za odpady. Konečné slovo budou mít zastupitelé, kteří se sejdou 12. prosince. Na jednání budou hlasovat o nové vyhlášce a konkrétní výši poplatku. Návrh obsahuje zvýšení ze 498 na 540 Kč, což je o 42 korun ročně více. Důvodem jsou stále rostoucí náklady na celý systém nakládání s odpady ve městě. Ten navíc prodražuje i neustále rostoucí množství objemného odpadu, který lidé nelegálně odkládají ke kontejnerům. Celkové roční náklady na systém nakládání s odpady ve městě vloni činily 14,3 milionu korun, letos to bude podle odhadů o téměř 300 tisíc korun více.

V neděli 17. listopadu se konal 11. ročník běhu kolem koupaliště. Oproti předchozím ročníkům pořadatelé z atletického klubu EZ posunuli start a cílová rovinka tak byla o něco kratší. Fanoušci přesto nebyli ochuzeni o souboj o každý metr před doběhem do cíle. Roli favoritů potvrdili Jakub Ambros a Lenka Quittová.

Lašskou běžeckou ligu i letos tvořilo tradičně 9 závodů, kterých se zúčastnilo celkově rekordních 1 311 běžců. Mezi nejúspěšnější akce se řadí Mořkovský zajíc, který sezónu odstartoval, Novojičínský půlmaraton a Štramberská desítka. Posledním závodem byl 17. listopadu běh kolem koupaliště. Po tomto závodě došlo také k vyhodnocení letošního ročníku lašské běžecké ligy, do kterého se počítá maximálně sedm a nejméně tři odběhnuté závody. Celkovým vítězem v kategorii muži stal Jan Valošek, který se zúčastnil 7 závodů. Loňský vítěz Jakub Ambros obsadil s šesti absolvovanými závody 4. místo. Na bronzovém místě skončil z členů domácího klubu Jiří Kramoliš. V kategorii žen vyhrála Helena Kovařčíková z Poličné. Další dvě medaile zůstaly v držení domácích běžkyň, stříbro brala Darina Krausová a bronz Kateřina Polášková. V poslední kategorii masters po roce zvítězil Alexandr Neuwirth, účast na všech devíti závodech a jeho výsledky vynesly Romanu Balážovi druhé místo. Třetí příčku obsadil z kopřivnického klubu David Hanke.