18. 11. 2020

Krizové opatření k zajištění kritické infrastruktury č. 1185 s účinností od 17. 11. 2020 (pdf 217 kB)
Krizové opatření o omezení volného pohybu osob č. 1190 s účinností od 18. do 20. 11. 2020 (pdf 234 kB)
Krizové opatření o omezení provozu škol a školských zařízení č. 1191 s účinností od 18. do 20. 11. 2020 (pdf 219 kB)
Krizové opatření o zákazu maloobchodního prodeje a služeb č. 1192 s účinností od 18. do 20. 11. 2020 (pdf 236 kB)
Mimořádné opatření – nošení ochranných prostředků dýchacích cest s účinností od 18. do 20. 11. 2020 (pdf 346 kB)
Ochranné opatření – omezení překročení státní hranice ČR, s účinností od 17. 11. 2020 do odvolání (pdf 591 kB)
Sdělení Ministerstva zdravotnictví, kterým se vydává seznam zemí nebo jejich částí s nízkým rizikem nákazy onemocnění COVID-19 (pdf 235 kB)

 

Přípravy dvoupodlažních vlaků pro Moravskoslezský kraj finišují. Série pěti dvoupodlažních vlaků push-pull pro Moravskoslezský kraj je v ostravské Škodě Vagonka před dokončením. ČD soupravy objednaly pro trať z Ostravy do Frenštátu pod Radhoštěm, zakázka má hodnotu jedné miliardy korun. Půjde o třívozové soupravy, které budou mimo jiné vybaveny klimatizací, Wi-Fi, zásuvkami, držáky na lyže a bezbariérovým vstupem. Všechny by měly být dodány příští rok a zahájit zkušební provoz. Sestavu tří vozů (včetně jednoho řídícího) v provozu doplní lokomotiva řady 750.7 (brejlovec). Úpravu lokomotiv pro provoz na push-pull soupravě aktuálně provádí společnost CZ LOKO. Úpravy se týkají protokolu WTB (Wire Train Bus) pro spojení lokomotivy s řídicím vozem. Již byla dokončena první dvě vozidla s touto modifikací, celkem jich budou mít České dráhy k dispozici šest. Kapacita soupravy bude 356 míst k sezení. Do budoucna se počítá s elektrifikací tratě a využitím elektrických lokomotiv. Push-pully pro Moravskoslezský kraj vycházejí z koncepce vlaků, které Škoda vyrobila pro Deutsche Bahn.

 

Policisté v režimu on-line varují studenty před kyberkriminalitou. (Polar). V Moravskoslezském kraji se podařilo propojit on-line projekty policie a střední školy. Policisté spustili “na dálku” preventivní program o kyberkriminalitě. Jako jedni z prvních přednášku vyslechli studenti z Nového Jičína, kteří ji zařadili do svých workshopů v rámci Erasmu.

Distanční výuka je už několik týdnů samozřejmostí na všech stupních škol. K této formě vzdělávání v oblasti prevence přistoupila i policie v Moravskoslezském kraji. Jednu z prvních on-line přednášek na téma kyberkriminalita a kyberšikana si vyslechli studenti střední školy Educa v Novém Jičíně. Právě bezpečné chování na internetu, zejména v současné době, kdy na něm tráví daleko více času, zajímalo studenty nejvíce. Přednáška policejního preventisty ovšem v této škole splnila i další účel. Byla součástí workshopu v rámci Týdne odborných dovedností projektu Erasmus+.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice