20. 11. 2020

Sbírka potravin je dnem solidarity, při kterém může každý pomoci tím nejjednodušším způsobem, darem trvanlivých potravin a drogerie. Je organizována ve všech krajích potravinovými bankami a Českou federací potravinových bank ve spolupráci se Svazem obchodu a cestovního ruchu a Asociací společenské odpovědnosti, se sociálními partnery Charita Česká republika, Armáda spásy, NADĚJE a Slezská diakonie a obchodními řetězci Albert, Billa, dm drogerie markt, Globus, Kaufland, Lidl, MAKRO, Penny Market, ROSSMANN, Tesco a Rohlik.cz. Hlavním přepravním partnerem je Raben Logistics Czech. Sbírka potravin je realizována pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana a Evropskou federací potravinových bank.

Navštivte nejbližší obchod zapojený do Sbírky potravinv sobotu 21. 11. 2020 od 8 do 18 hodin. Ke svému nákupu přihoďte trvanlivou potravinu nebo drogerii. Za pokladnami darujte potraviny dobrovolníkům, poznáte je snadno podle zelené zástěry s logem sbírky. Vybrané potraviny budou převezeny do nejbližší potravinové banky, kde se roztřídí, zkontrolují a připraví pro odběratelské neziskové organizace.

 

Uzavírky v okrese Nový-Jičín

NOVÝ JIČÍN. Částečná uzavírka silnice III/4832, ulice Beskydská, Nový Jičín, práce na údržbě mostu, kyvadlový provoz jedním pruhem, do 9. prosince.

PŘÍBOR. Úplná uzavírka nájezd ze silnice I/58 na silnici I/48 ve směru Frýdek-Místek, Příbor, práce na silnici, přestavba silnice I/48 na dálnici, do 26. prosince

KOPŘIVNICE. Částečná uzavírka silnice I/58 Kopřivnice Vlčovice, práce na inženýrských sítích, kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem, do 20. listopadu

RYCHALTICE. Částečná uzavírka D48 mezi 37,2 až 38 km ve směru Polsko, práce na silnici, zúžení vozovky na jeden jízdní pruh, akce D48 Rychaltice, most kabelové optické kabely, 1. etapa, do 29. listopadu

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM. Částečná uzavírka silnice I/58, ulice Dolní, Frenštát pod Radhoštěm, kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem, uzavírka jízdního pruhu ve směru na Kopřivnici z důvodu opravy opěrné zdi, zachován obousměrný provoz s řízen světelným signalizačním zařízením, do 31. listopadu

 

Informace k posunu termínu vyhlášení oceňování ADHR – anketa dobrovolní hasiči roku 2020. S ohledem na současná platná opatření proti šíření nákazy COVID-19 a také po dohodě s Českou televizí přesunuli slavnostní vyhlášení 10. ročníku ankety Dobrovolní hasiči roku 2020 na 16. prosince. Věříme, že prosincový termín umožní setkání všech zúčastněných finalistů a partnerů.

 

KOPRCONLINE -27. a 28.11. 2020- Covidová on-line podoba tradičního setkání fanoušků sci-fi, fantasy, hororu, her a hlavně Star Wars v Kopřivnici. oprCon je tradiční víkendové setkání fanoušků filmové, literární a herní fantastiky. Lidé, naladění na podobnou notu každý podzim sjíždějí do Kopřivnice, aby si společně užili program, sestavený z odborných i zábavných přednášek, soutěží, turnajů, projekcí a her. Komunita vyznavačů sci-fi, fantasy a příbuzných žánrů se baví i u diskusí divadelních či filmových představení a pro KoprCon typických výtvarných aktivitách. To vše v pohodové a přátelské atmosféře, která je hlavní devízou kopřivnické akce, připravované v režimu „fanoušci fanouškům“.

Letos jsme se měli v Kopřivnici společně oslavit plnoletost KoprConu nicméně virus měl jiné plány a tak osobní setkání budeme muset v roce 2020 vynechat. V rámci zachování kontinuity a jako výraz vděčnosti za vaši neutuchající přízeň, jsme se rozhodli připravit náš první KOPRCONLINE a nabídnout vám trochu zábavy a unik od aktuální tíživé reality alespoň prostřednictvím internetu. www.koprcon.cz

 

Pracovníci firmy Slumeko  zahájili komplexní čištění komunikací a parkovišť, především od opadaného listí. Úklid bude tradičně probíhat po etapách a celé město má být vyčištěno začátkem prosince. Především řidiči by měli věnovat pozornost přenosnému dopravními značení se značkou zákaz stání a dodatkovou tabulkou upřesňující datum provádění prací. Majitelé vozidel jsou v uvedených termínech povinni z dotčených ulic přeparkovat. Například během jarního úklidu města muselo být odtaženo bezmála sto vozidel.

 

Sanatoria Klimkovice ve čtvrtek 19. listopadu zastavila příjem nových klientů. Definitivně se uzavřou 16. prosince. Pro pracovníky lázní, zejména stravovacího provozu, to bude po mnoha letech poprvé, co budou mít o Vánocích a na konci roku volno.  Provoz při uzavření restaurace i kaváren se ekonomicky nevyplácí. Stále se měnící a upravovaná epidemická opatření vydávaná vládou, případně hygieniky, navíc znepříjemňují hostům pobyt a mimořádně komplikují už tak náročnou organizaci práce. Přestože se po jarním nuceném uzavření lázní dostali v létě zpět na 95 procent zaplněnosti, v posledních týdnech vzhledem k aktuální situaci klientů opět rapidně ubylo.

 

Až se znovu otevřou čtenářům knihovny, návštěvníky té kopřivnické čeká překvapení v podobě upravené čítárny. Prostor v nejvyšším patře budovy kulturního domu nyní prochází rekonstrukcí. (KN) „Využíváme situace, kdy je zavřeno, a rozhodli jsme se provést několik úprav,“ potvrdila Michaela Sekerášová, ředitelka příspěvkové organizace Kulturní dům Kopřivnice, pod jehož hlavičkou funguje i místní knihovna. Vše začalo záměrem vyměnit koberec v čítárně a na ten se postupně nabalily další změny. „Když už jsme měli vystěhovaný nábytek, rozhodli jsme se vymalovat a změnit uspořádání prostoru tak, aby lépe vyhovoval účelu a byl příjemnější pro čtenáře,“ vysvětluje Michaela Sekerášová.

Po dohodě s knihovníky byl z přední části na druhou stranu místnosti přemístěn koutek s časopisy a posezením pro čtenáře. Nové místo bylo vybráno i pro pult s obsluhou a veřejné počítačové stanice s přístupem na internet. Nové uspořádání bude znamenat také to, že výstavy se přesunou do prostoru u vchodu do čítárny, a budou tak mnohem víc na očích nejen návštěvníkům čítárny, ale i kulturního domu jako takového. Přebudování čítárny Kulturní dům Kopřivnice realizuje ze svého provozního rozpočtu a v drtivé většině silami vlastních zaměstnanců, a to nejen techniků, ale ruku k dílu dle potřeby přiloží i knihovnice či produkční. Náklady na změnu dosáhnou několika desítek tisíc korun.

 

Krajský úřad ve spolupráci s městy zřídí od Nového roku autobusovou linku, která bude cestující z Kopřivnice, Příbora a Nového Jičína vozit do Hranic na Moravě k vybraným vlakovým spojům. Zajistit cestujícím rychlé autobusové spojení mezi Moravskoslezským a Olomouckým krajem, na který by přímo navazovaly dálkové vlaky do Prahy, Brna a Vídně, to je cíl nového pilotního projektu Moravskoslezského kraje, který začne fungovat od začátku příštího roku. Zkušební provoz nové autobusové linky na Novojičínsku, který potrvá od 1. ledna do 30. června příštího roku, schválili krajští radní. Rozhodli také o jejím financování. Novou autobusovou linku objedná Moravskoslezský kraj u autobusového dopravce ČSAD Vsetín, který zajišťuje veřejnou linkovou autobusovou dopravu na Novojičínsku. Náklady na novou autobusovou linku by se měly pohybovat okolo 3,7 milionu korun, zhruba 600 tisíc korun přispějí na její provoz také města Kopřivnice, Příbor a Nový Jičín. Město Kopřivnice bude muset ze svého rozpočtu v příštím roce zaplatit za zkušební linku 245 tisíc korun. Pokud se ukáže, že nové spojení cestující pravidelně využívají a že je nová linka přínosná, bude projekt pokračovat.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice