18. 11. 2022

KDK info: Z důvodu nemoci paní Evy Elsnerové je představení Slovácko sa nesúdí (22. 11. 2022) zrušeno. O náhradním termínu jednáme.  Vstupné zakoupené na pokladně IC Kopřivnice je možno vrátit do 16. 12. 2022. Vstupenky zakoupené online budou vráceny refundací platby.

 

NOVÁ FANTASY POHÁDKA JE PLNÁ TRIKŮ, POTĚŠÍ I ZÁBĚRY Z HRADU HUKVALDY.

Do kin míří Princezna zakletá v čase 2. Novou fantasy pohádku natáčeli filmaři i na Hukvaldech. Ve filmu se objeví zhruba 750 trikových záběrů, které vznikaly ve studiu v Ostravě. Snímek, který se hraje od 17. listopadu, kraj podpořil 500 tisíci korunami.  „Blíží se adventní čas, ke kterému nové pohádky patří. Všichni víme, že čeští filmaři točí pohádky skutečně krásné, o to víc mě těší, že další vznikala i v našem regionu. Kromě hradu Hukvaldy se štáb pohyboval v Trojanovicích nebo ve studiu v Ostravě. Těší mě, že místní profesionálové mohli opět ukázat, že řemeslu rozumí. Budeme rádi, když se k nám produkce budou vracet, natáčení filmů podporuje místní ekonomiku a pomáhá náš kraj prezentovat,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro kulturu a památkovou péči Lukáš Curylo s tím, že na vznik nové pohádky kraj přispěl půl milionu korun v rámci dotačního programu na podporu audiovizuální tvorby. Letos tak kraj produkcím natáčejícím v regionu rozdělil 5 milionů korun. Princezna zakletá v čase 2 kombinuje prvky pohádky a fantasy. „Ve filmu Princezna zakletá v čase 2 se vydává alchymistka Amélie s princeznou Ellenou a princem Janem a s jejich doprovodem do alchymistického města Ayra, aby společně s dalšími alchymisty odolali útoku Pána run, který chce ovládnout svět Oberon. Chtěli jsme udělat výpravný, trikově bohatý pohádkový fantasy příběh, kde musejí hrdinové zdolat nelehké překážky díky svým schopnostem a porazit tak narůstající zlo. Přitom jsme se snažili tento fantasy svět okořenit trochou našeho českého humoru. Věřím, že se nám to povedlo a zveme diváky do kin,“ popsal režisér filmu Petr Kubík. Celá postprodukce pohádky se zpracovávala v Ostravě a to včetně speciálních triků. „V Moravskoslezském kraji jsme využili nejen lokaci v Trojanovicích, kde jsme připravovali obrazové podklady pro triky, ale produkovali jsme i 2 dny dotáček v ateliéru QQ studia v Ostravě, kde jsme dotáčeli některé scény s Eliškou Křenkovou. Točili jsme také na hradě Hukvaldy, který jsme ve filmu použili jako sídlo čarodějnice Murien. Spolupráce s pracovníky hradu byla bezvadná, ve všem nám vyšli vstříc. Obrovský díl práce nás však čekal v obrazové a zvukové postprodukci, kdy se během rekordního času zhruba 7 měsíců zpracoval obraz a zvuk. Ve filmu bylo nakonec použito přes 750 trikových záběrů, což je pravděpodobně nejvíce v historii české kinematografie,“ doplnil Robert Černý z QQ studia z Ostrava.

 

SOBOTA  19. listopadu 2022-Vánoční jarmark pro dobrou věc 2022-Hukvaldy. Jako každoročně na vás bude čekat spoustu stánků s rukodělnými výrobky od keramiky po dekorační textil, najdete zde háčkované ozdoby a hračky, věnce, bižuterii, vánoční ozdoby, kovářské výrobky a jiná překvapení.

Vaše chutě uspokojí toulavá pekárna s plackami přímo z pece, paštiky, domácí bramboráky, zelňačka, hukvaldský guláš a gulášovka, maďarské uzeniny, topinky, vdolky, voňavý svařáček a čaj z Roubenky, domácí zákusky a cukroví od místních hospodyněk, džemy a marmelády, oříšky a sýry.

Na děti čeká velká výtvarná dílna i tvořivá dílna uměleckého kováře Jindřicha Veselého, kde si budou moci vyrobit drobné vánoční dárky, starodávný kolotoč a jízda na koních.

Z výtěžku akce podpoříme Základní a mateřskou školu Leoše Janáčka na Hukvaldech a činnost místních dětských spolků.

Horní Sklenov 9:00 hodin.

 

SOBOTA  19. listopadu 2022-Hostinec Mniší srdečně zve na zabijačkové hody. Připravena bude polévka, jitrničky, jelítka, tlačenka, škvarky, bůčková roláda, výpečky a spousta dalších pokrmů. Od 19:00 hod. do 01:00 hod. zahraje DJ Martin David ve stylu retro 80s, 90s.

 

SOBOTA  19. listopadu 2022-Taneční soutěž Tatra Kopřivnice. Velký sál KDK Kopřivnice.-54. ročník postupové soutěže tanečních párů dospělých v kategoriích A, B – ve standardních a latinskoamerických tancích a mládeže v kategorii A ve standardních a latinskoamerických tancích, odpolední část – 14:00 hod., večerní část – 19:00 hod.

 

NEDĚLE 20. listopadu 2022: KONCERT: Svatováclavský hudební festival Kopřivnice.

Trojlístek opravdových mistrů barokní hudby se zde snoubí s trojicí výjimečných moravskoslezských interpretů. Představí se prvotřídní ostravská sopranistka Eva Dřízgová – Jirušová, uznávaný klarinetista Igor Františák a mladičký klavírní virtuos a varhaník Marek Kozák, který čeří vody současné české scény. Kde: Kostel sv. Bartoloměje v 17:00 hodin.

 

Stavba parkoviště na ulici Zdeňka Buriana postupuje rychleji, než se předpokládalo. Přestože stavební firma měla na realizaci 70 dní, i díky velmi příznivému počasí budou práce hotovy zhruba o 20 dní dříve. Čtyřiadvacet nových parkovacích míst tak bude občanům k dispozici již příští týden.

 

Pracovníci Slumeka zahájili 14. 11. 2022 pravidelné komplexní čištění komunikací a parkovišť. Důvody nejsou pouze estetické, ale zejména praktické. V zimě by totiž opadané listy mohly ucpávat kanálové vpusti, zhoršovat sjízdnost a schůdnost komunikací či znehodnocovat trávníky. Harmonogram čištění se plánuje podle vývoje počasí a v součinnosti s odborem životního prostředí, neboť snahou je maximálně koordinovat úklid komunikací s úklidem okolních travnatých ploch. Celé město bývá vyčištěno v první polovině prosince. „V letošním roce vyjely čistící stroje do ulic ještě před zveřejněním finálního harmonogramu, ale týkalo se to pouze do míst, kde se neparkuje. Nyní už máme harmonogram hotov a je zveřejněn na webech Slumeka i města. V důsledku nečekaného počasí může samozřejmě výjimečně dojít k menším odchylkám od plánu prací, ale o tom občany vždy informujeme na webu i sociálních sítích,“ uvedla Dagmar Šmiřáková ze společnosti Slumeko.

Před plánovaným čistěním jsou jednotlivé úseky komunikací vždy označeny přenosným dopravním značením, značkou zákaz stání a dodatkovou tabulkou upřesňující datum provádění prací. Majitelé vozidel jsou v uvedených termínech povinni z dotčených ulic přeparkovat. Práce probíhají od 7 hodin. „Žádáme řidiče, aby respektovali zákazové značky a v avizovaných termínech přeparkovali svá vozidla jinam. Čištění je vždy plánováno tak, aby bylo možné zaparkovat v blízkém okolí,“ doplnila Dagmar Šmiřáková. Majitelům automobilů, které budou mechanizovanému čištění ulic překážet, hrozí sankce za nerespektování dopravního značení. I přesto se však stále najde mnoho řidičů, kteří nepřeparkují a čištění tím značně komplikují – během jarního úklidu města muselo být odtaženo 108 vozidel.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice