21. 11. 2022

KDK info: Z důvodu nemoci paní Evy Elsnerové je představení Slovácko sa nesúdí (22. 11. 2022) zrušeno. O náhradním termínu jednáme.  Vstupné zakoupené na pokladně IC Kopřivnice je možno vrátit do 16. 12. 2022. Vstupenky zakoupené online budou vráceny refundací platby.

 

MS ve fotbale v letošním roce probíhá v netradičním zimním termínu od 20. listopadu do 18. prosince 2022 v Kataru. Fotbalový šampionát bude zahájen v neděli 20. listopadu od 17 hodin na stadionu Al Bayt v Chúru. Finále je na programu 18. prosince od 16 hodin. Každý den uvidí fotbaloví fanoušci čtyři přenosy fotbalu denně, vždy od 11, 14, 17 a 20 hodin. Někdy bude potřeba hledat, na jakém kanálu přenos právě poběží. Poprvé si totiž světový šampionát rozdělují v Česku dvě tuzemské televize – Česká televize a Nova. Díky balíčku Basic HD si tak diváci mohou užít atmosféru v Kataru v HD kvalitě. Zákazníci KTKdigi, kteří používají internet od KTK mají tento programový balíček k dispozici jako bezplatný bonus.

 

Parkoviště je téměř hotovo, pokračuje rekonstrukce chodníku. Stavba parkoviště na ulici Zdeňka Buriana postupuje rychleji, než se předpokládalo. Přestože stavební firma měla na realizaci 70 dní, i díky velmi příznivému počasí budou práce hotovy zhruba o 20 dní dříve. Čtyřiadvacet nových parkovacích míst tak bude občanům k dispozici již tento týden. Kromě výstavby samotného parkoviště probíhá v lokalitě rovněž rekonstrukce navazujícího chodníku. Původní, značně poškozený, chodník byl vybourán, konstrukční vrstvy budou nahrazeny novými a povrch pokryje betonové dlažba. Přibudou také prvky pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace. „Abychom stavbou příliš neomezili parkování v této lokalitě, byl 118metrový chodník rozdělen do tří úseků, na kterých se bude pracovat postupně. S ohledem na blížící se zimu nebylo možné rekonstrukci odkládat. Díky dřívějšímu dokončení parkoviště a etapizaci stavebních úprav však budou omezení minimalizována. Oba projekty na sebe navážou a výsledkem bude ucelený úsek v jednotném stylu,“ uvedl Adam Ondrašík z odboru majetku města. Parkoviště vyjde městský rozpočet na téměř 5 milionů korun, náklady na rekonstrukci chodníku se pohybují kolem milionu.

 

V pondělí 21. 11. startuje Online veletrh středních škol Moravskoslezského kraje. Účast je bezplatná pro děti a jejich rodiče i pro jednotlivé školy bez ohledu na zřizovatele. Veletrh má pomoci žákům devátých tříd vybrat si pro ně nejvhodnější střední školu a obor studia. Online veletrh středních škol Moravskoslezského kraje realizuje Moravskoslezský kraj ve spolupráci s Moravskoslezským paktem zaměstnanosti a Úřadem práce České republiky.

Webové stránky veletrhu jsou již aktivní, zájemci se mohou už nyní s nabídkou středoškolského vzdělávání v regionu seznámit, mohou si filtrovat obory podle zaměření či podle umístění střední školy v kraji. Veletrhu se aktivně zúčastní 106 středních škol, a to prostřednictvím platforem MS Teams nebo Zoom. Online veletrh středních škol ve školním roce 2022/2023 e koná vždy od 10 do 18 hodin, a to v termínech: 21. 11.  okres Bruntál, 22. 11.  okres Frýdek-Místek, 24. 11.  okres Nový Jičín, 28. 11.  okres Opava, 29. 11.  okres Ostrava, 30. 11.  okres Karviná. Podrobné informace o Online veletrhu středních škol Moravskoslezského kraje 2022/2023, ale také o všech středních školách v MSK a jejich oborové nabídce jsou k dispozici na webové stránce veletrhu. Online veletrh středních škol je financován z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

 

Fyzioterapeutka Mgr. Eva Kopecká radí, jak na bolesti rad během těhotenství. Zejména v pokročilejších fázích těhotenství je častý značný příbytek na váze i změna těžiště nejen z důvodu zakulaceného bříška. To ale neznamená, že by se nastávající maminky měly s bolestí smiřovat. Pomoct může podle fyzioterapeutky přinést specializované cvičení dle Ludmily Mojžíšové, které přináší harmonizaci svalových skupin v oblasti trupu a pánve. Cvičení dle Mojžíšové nabízí rehabilitační oddělení Nemocnice Nový Jičín, kam mohou zájemkyně docházet i bez jakéhokoliv doporučení či žádanky. Cena jednoho terapeutického sezení je pro samoplátce 350 korun, v případě žádanky od lékaře je pak hrazeno z veřejného pojištění. Zájemkyně se mohou objednávat telefonicky na čísle 556 773 347.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice