18. 12. 2023

Skibus Beskydy bude i během letošní zimy vozit lyžaře a turisty na Bílou a Pustevny. V období od 26. do 31. prosince 2023 bude skibus jezdit každý den a od 1. ledna do 28. dubna 2024 v soboty, neděle a svátky vždy v rozsahu jeden spoj denně v trase Nový Jičín – Bílá, střed a zpět a jeden spoj denně v trase Nový Jičín – Pustevny a zpět. Zkušební provoz zimního autobusového spojení do Beskyd byl zahájen v únoru loňského roku, a osvědčil se, proto se zapojená města-Nový Jičín, Příbor a Kopřivnice dohodla na pokračování této linky i pro letošní rok. Kopřivnice hradí podíl na provozu ve výši 166 769 korun.

 

Nové kulinářské centrum v hale Remosky v průmyslové zóně funguje už téměř půl roku. Na podzim se po výukových kurzech rozběhly i tematické workshopy. Blíží se Vánoce, to znamená, že akce v pondělí 11. 12. 2023 v remoskové kuchyni byla zaměřena na vánoční cukroví. Vlastnoručně upečené medové perníčky totiž nesmí na žádném vánočním stole chybět. Firma Remoska ve svém novém sídle v Kopřivnici vybudovala moderní, profesionálně vybavené kulinářské centrum. Během kurzů se dá experimentovat s novými ingrediencemi a kombinacemi chutí, anebo se začátečníci jednoduše naučí vařit. Jednoznačně největší zájem doposud je o pečení dortů, dezertů a makronek, tím se také inspirují lektoři při výběru nových receptů.

 

Vánoční stromky z městské plantáže u koupaliště se budou letos prodávat v úterý 19. prosince 2023, a to od 13:30 do 15:30 hodin. Cena za jeden – bez ohledu na velikost a druh – bude stejná jako v předchozích letech – 400 Kč. Cena je včetně uříznutí a zabalení. Nejvíce jsou zastoupeny stříbrné smrky, omezené množství je jedlí a borovic.

 

Rok 2024 bude pro ostravské letiště velmi významný, čeká se výrazné rozšíření provozu. Ostravské letiště získá čtvrtou pravidelnou linku. Ryanair začne z Mošnova létat po londýnském Stanstedu také do španělské Malagy. Nejlevnější zpáteční letenky na Pyrenejský poloostrov vyjdou na 2 358 korun, a to i v exponovaných letních termínech. Prodej již odstartoval na webu dopravce. První let je plánován na 3. června. Létat se bude dvakrát týdně, každé pondělí a čtvrtek.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice