18. 3. 2013

 

Potřebujete -li peníze, volejte seniorům. Stále se opakující případy podvodů na seniorech neberou konce.  V dobré víře chtěla pomoci svému vnukovi 84 letá paní z Novojičínska. Svou důvěřivostí přišla o svých 45tisíc korun. Letos policie vyšetřuje na Novojičínsku téměř 10 případů podvodů. Tentokráte volal údajný vnuk své babičce, že boural s autem a potřebuje peníze na opravu. Babičku přesvědčil a ta odnesla peníze na autobusovou zastávku, kde si je převzala pro ní cizí žena. Spokojila se s tvrzením, že je kamarádka vnuka.  Až poté volala svému vnukovi, kdy zjistila, že byla podvedena. 

 

 

Sbírka Voda pro Kamerun v čajovně Mandala od 17. do 23. 3. – symbolický poplatek za vodu. Za každý litr bude vysazen jeden strom pro záchranu Kamerunských mlžných lesů.

 

Městská knihovna ve Frenštátě p. R. zve na besedu se spisovatelkou Táňou Kubátovou ve středu 20. března 2013 v 17 hodin v malém sále DK Frenštát pod Radhoštěm.

 

 

Hokej: Krajská liga mužů. 1. utkání FINÁLE  PLAY – OFF.  HC Kopřivnice – HC Uničov 20. 3. 2013. v 18:00 hodin na ZS v Kopřivnici.

 

 

Repblikové finále AŠSK České republiky ve florbale základních škol Florbal cup pro mladší a starší žáky pořádá v termínu od 19. 3. do 22. 3. Základní škola Emila Zátopka. Slavnostní zahájení pro jkategorii mladší žáci v úterý 19. 3.  ve 13:15, pro starší žáky ve čtvrtek 21. 3. ve 13:15. Chlapecká utkání ve sportovní hale školy, dívky budou hrát ve SH VOŠ, SOŠ A SOU Kopřivnice.

 

 

Nízkoprahové denní centrum Racek pro osoby bez přístřeší změnilo po třech letech své existence adresu. Z provizorních prostor v suterénu bývalé ZŠ Náměstí se před měsícem přestěhovalo do nové přístavby zrekonstruovaného azylového domu na ulici Horní. Veřejnost si může jeho nové působiště prohlédnout ve čtvrtek 21. března 2013 mezi 14. a 17. hodinou, kdy je v zařízení naplánován den otevřených dveří.

 

 

Kopřivnická muzea zvou na nové výstavy i burzu knih. Kdo se v následujících dnech chystá navštívit některé z kopřivnických muzeí, určitě nebude litovat. Kromě zajímavých stálých expozic je totiž pro návštěvníky připraveno několik novinek: v Technickém muzeu Tatra je možné nahlédnout do světa legendárních igráčků, Fojtství ozdobí obrazy místních umělců Treuchelových a Lašské muzeum se 23. března stane rájem všech knihomolů.

 

 

Fenomén IGRÁČEK v Technickém muzeu. Do technického muzea jsou zváni všichni, kteří se občas rádi podívají do světa dětí. Výstava, která vznikla ve spolupráci s Technickým muzeem Brno, nabízí pohled do historie i současnosti kultovních igráčků, s kterými si především v 80. letech hrálo téměř každé dítě. Návštěvníci se mohou těšit na maketu městečka obydleného igráčky, původní sady i nové figurky, jež se v současnosti vracejí na pulty obchodů. Kromě toho mohu částečně poodhalit proces výroby známých hraček a seznámit se s kreativními vizemi jejich vývojářů, kteří leckdy popustili uzdu své fantazii. Výstava bude k vidění do 5. května 2013.

 

 

Výstava malířů Treuchelových na Fojtství. Muzeum Fojtství Vás srdečně zve na výstavu kopřivnických malířů Josefa, Jindry a Anny Treuchelových, jejíž slavnostní zahájení se uskuteční ve čtvrtek 14. března 2013 v 17 hodin. Mezi vystavenými obrazy, kresbami a skicami budou zastoupeny známé krajinky akademického malíře a zasloužilého umělce Josefa Treuchela, portréty jeho ženy Jindry a v neposlední řadě také dílo dcery Anny, která se na organizaci výstavy významnou měrou podílela. Výstava potrvá do 12. května 2013.

 

 

Knižní burza u šálku čaje v Lašském muzeu. Všichni, kdo by rádi odlehčili své knihovně, případně by si naopak nějakou novou knihu rádi pořídili, jsou zváni na knižní burzu v Lašském muzeu. Premiérová akce pořádaná ve spolupráci s Městskou knihovnou se bude konat v sobotu 23. března 2013 mezi 13. a 16. hodinou: „Přijít může kdokoliv, kdo ve své knihovně najde knihy, časopisy a další tiskoviny, které se mu již z nejrůznějších důvodů nehodí. Stačí je přinést a pokusit se je u nás prodat, vyměnit či věnovat komukoli, s kým se zde potká. Zváni jsou samozřejmě také ti, kteří nic nenabízejí a naopak nějaký zajímavý titul hledají,“ objasnil jednoduchý princip připravované burzy kurátor Lašského muzea Pavel Dvořák s tím, že kdo bude mít zájem přinést větší množství knih, měl by raději pracovníky muzea kontaktovat předem. Bližší informace naleznete na www.tatramuseum.cz.

 

 

Hlasujte pro svou KoprStar 2013. Hlasovat můžete na telefonní číslo 774 599 474 formou SMS ve tvaru: číslo soutěžícího – jméno. Zasílat lze pouze jeden hlas z jednoho mobilního telefonu pro každého soutěžícího. Hlasovat můžete pouze z mobilních telefonů. Záznam koncertu finalistů KOPRSTAR 2013 je k vidění  ve vysílání KTK od pátku 15. 3. 2013 od 18:00 do pátku 22. 3. 2013 a na www.ktkstudio.cz.

 Hlasování bude ukončeno v pátek 22. 3. 2013 ve 12:00. Výsledky hlasování a vyhlášení KOPRSTAR 2013 uvidíte na JARNÍM KONCERTĚ ve středu 27. 3. 2013 ve velkém sále KDK od 17.00 hodin.

 

číslo

jméno

píseň

1.

Barglová Adéla

Citrónky

E.Zátopka

2.

Thomková Kateřina

Ty jsi král

M. Horákové

3.

Hývnarová Tereza

The Power of Love

Alšova

4.

Vognárová Linda

Castle on a Cloud

Štramberk

5.

Špačková Karolína

Because Yuo Loved

Alšova

6.

Rašková Liduška

Den je slunečný

E. Zátopka

7.

Škarková Anna

Modrá

Alšova

8.

Sochová Anna

Vlaštovička lítá

Sv. Zdislavy

9.

Demlová Adéla

Oh, Darling

E. Zátopka

10.

Šejnohová Klára

Věřím andělům

E. Zátopka

Odkaz na záznam finálového koncertu KoprStar 2013:

https://www.youtube.com/watch?v=g2cDBDuzA2E

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice