20. 3. 2013

 

Hokej: Krajská liga mužů. 1. utkání FINÁLE  PLAY – OFF.  HC Kopřivnice – HC Uničov 20. 3. 2013. v 18:00 hodin na ZS v Kopřivnici.

 

 

 

Už tento pátek, tedy 22. března se do frenštátského Domu kultury sjedou muzikanti a zpěváci z celé republiky, aby svým vystoupením pomohli lidem, kteří 17. února utrpěli vážná zranění při výbuchu panelového domu ve Frenštátě pod Radhoštěm a jsou stále hospitalizovaní v nemocnici. Celá akce začne v 18 hodin, ale Dům kultury se z kapacitních důvodů otevře už v 17 hodin. Program celé akce je velmi pestrý. Na třech scénách se představí muzikanti a zpěváci nejrůznějších žánrů. Od Michala Davida, přes Pavla Dobeše až po Citron.

Celý benefiční večer zahájí v 18 hodin gymnaziální pěvecký sbor Garrendo ve velkém sále Domu kultury. Následovat bude vystoupení streetařů z nízkoprahovky Kryt a před sedmou hodinou večerní  přijde na hlavní pódium písničkářská legenda Jaroslav Wykrent.  Krátce po devatenácté hodině zazpívá Michal David a hned za ním Ilona Csáková. Sólová pěvecká vystoupení ve velkém sále uzavře o půl deváté večer Marek Ztracený. Program na hlavním pódiu bude pokračovat od půl desáté až do půlnoci se skupinou Ready Kirken, hudební partou Legendy se vrací a kapelou Citron. 

 Stejně výživný program si užijí hudební fanoušci v malém sále Domu kultury. Od 19 hodin zde bude  probíhat promítání dokumentů s hudebním podkladem DJ Foresta & Nikose a DJ Double FF. Ve 20 hodin se na malé scéně představí ostřílený bluesman Pepa Streichl za doprovodu osobitého harmonikáře Vaška Fajfra. V devět večer bude malý sál patřit Pavlu Dobešovi a poté Martinu Chodúrovi. Program na malé scéně ve 23 hodin uzavře vynikající Band Davida Krause.

 Třetím místem, kde 22. března zazní hudba, ale zároveň zde budou k vidění i krásné fotky, jsou klubovny č. 7 a 8. Před sedmou večerní v klubovnách zahrají žáci frenštátské lidušky a po dvacáté hodině zde ve dvou blocích zahraje gibsy jazzová formace Hot Club Fren. Výstava fotografií známého frenštátského fotografa Petra Šiguta bude instalována v prostorách kluboven celkem na osmi výstavních panelech. Pro účely této akce byla vyrobena speciální edice čtyř velkoformátových fotografií, určených k prodeji. Výtěžek z prodeje těchto fotografických obrazů poslouží stejnému účelu jako výtěžek ze vstupného celé benefiční akce.

 

 

Studenti z Kopřivnice postaví most z vlnité lepenky. Mosty v mém okolí – takové je zadání 7. ročníku projektu Stavby z vlnité lepenky, který je určen středním školám. Cílem projektu je poukázat na ekologické přednosti vlnité lepenky používané k výrobě obalů. Do letošního ročníku se přihlásil rekordní počet 32 škol, z nichž 20 je z Česka a 12 ze sousedního Slovenska. Mezinárodní soutěže se také účastní Střední odborná škola a Střední odborné učiliště z Kopřivnice. Vítězná škola, která zpracuje nejlepší model mostu, získá odměnu ve výši 30 tis. Kč. Pořadateli jsou Český a Slovenský svaz výrobců vlnitých lepenek.

 

 

Městská knihovna ve Frenštátě p. R. zve na besedu se spisovatelkou Táňou Kubátovou ve středu 20. března 2013 v 17 hodin v malém sále DK Frenštát pod Radhoštěm.

 

 

Nízkoprahové denní centrum Racek pro osoby bez přístřeší změnilo po třech letech své existence adresu. Z provizorních prostor v suterénu bývalé ZŠ Náměstí se před měsícem přestěhovalo do nové přístavby zrekonstruovaného azylového domu na ulici Horní. Veřejnost si může jeho nové působiště prohlédnout ve čtvrtek 21. března 2013 mezi 14. a 17. hodinou, kdy je v zařízení naplánován den otevřených dveří.

 

 

Vítání jara aneb rej masek 23. 3. 2013  14.00 na sjezdovce pod Červeným kamenem v Kopřivnici. Závodit se bude v netradičním závodě. Odměna pro všechny závodníky! Od 15:30 loučení se zimou.

 

 

Kopřivnická muzea zvou na nové výstavy i burzu knih. Kdo se v následujících dnech chystá navštívit některé z kopřivnických muzeí, určitě nebude litovat. Kromě zajímavých stálých expozic je totiž pro návštěvníky připraveno několik novinek: v Technickém muzeu Tatra je možné nahlédnout do světa legendárních igráčků, Fojtství ozdobí obrazy místních umělců Treuchelových a Lašské muzeum se 23. března stane rájem všech knihomolů.

 

 

Knižní burza u šálku čaje v Lašském muzeu

Všichni, kdo by rádi odlehčili své knihovně, případně by si naopak nějakou novou knihu rádi pořídili, jsou zváni na knižní burzu v Lašském muzeu. Premiérová akce pořádaná ve spolupráci s Městskou knihovnou se bude konat v sobotu 23. března 2013 mezi 13. a 16. hodinou: „Přijít může kdokoliv, kdo ve své knihovně najde knihy, časopisy a další tiskoviny, které se mu již z nejrůznějších důvodů nehodí. Stačí je přinést a pokusit se je u nás prodat, vyměnit či věnovat komukoli, s kým se zde potká. Zváni jsou samozřejmě také ti, kteří nic nenabízejí a naopak nějaký zajímavý titul hledají,“ objasnil jednoduchý princip připravované burzy kurátor Lašského muzea Pavel Dvořák s tím, že kdo bude mít zájem přinést větší množství knih, měl by raději pracovníky muzea kontaktovat předem. Bližší informace naleznete na www.tatramuseum.cz.

 

 

Z důvodu komplexního čištění místních komunikací a parkovišť bude od 23. března opět v avízovaných termínech dočasně zakázáno stání motorových vozidel. Vozidla  stojící v úseku zákazového dopravního značení budou odtažena. Dne 25. března bude čištění probíhat u polikliniky a na ulici Hanse Ledvinky, 26. března na ulici Štefánikově od Husové po Kpt. Jaroše a Sokolovské, 27. března část ulice Kpt. Jaroše, na parkovišti u Alberta a na Štefánikově ulici  od Kpt. Jaroše po tržnici „skleník“.

 

 

Město Kopřivnice nabízí občanům možnost zapojit se do elektronické aukce na nákup elektřiny a zemního plynu. Společným nákupem těchto energií mohou domácnosti ušetřit až 15 procent stávajících výdajů. Zájemci, kteří se chtějí zúčastnit nákupu elektřiny, plynu, nebo obou energií najednou, se mohou hlásit od 25. března do 24. dubna na kontaktním místě ve vestibulu kopřivnické radnice. S sebou by měli přinést současné smlouvy s dodavateli soutěžených energií a také roční vyúčtování jejich spotřeby. Kontaktní místo bude otevřeno každé pondělí a středu od 13 do 17 hodin. Čím více odběrných míst se do aukce zapojí, tím výhodnější ceny lze vysoutěžit! Bližší informace naleznete na internetových stránkách města.

 

 

Pozvánka na festival Dny umění nevidomých poprvé v Kopřivnici! V neděli 14. dubna 2013 pořádá Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR, oblastní odbočka Nový Jičín, ve spolupráci s Městskou knihovnou  Kopřivnice v rámci festivalu Dny umění nevidomých na Moravě hudební večer u klavíru a akordeonu. Hlavním účinkujícím bude Petr Bazala – absolvent Konzervatoře J. Deyla pro zrakově postižené v Praze, komponista, učitel hudby a vítěz talentové soutěže WCOPA – World Championships of Performing Arts 2012 v Los Angeles  (Mistrovství světa v interpretačním umění). Tato soutěž je považována za světovou olympiádu talentů. Posluchači se mohou těšit na skladby F. Chopina, S. Rachmaninova , E. Griega, C. Debussy,  variace na francouzské, ruské nebo čínské téma. Zazní i ukázky z vlastní tvorby (skladba bagr nebo zbíječka). Festival Dny umění nevidomých na Moravě se koná již po devatenácté v různých moravských městech. Akce je přehlídkou uměleckých schopností profesionálních i amatérských zrakově postižených umělců, kteří se snaží prezentovat svou tvorbu v oblasti hudby, sochařství, malby i fotografie. Oblastní odbočka festival pořádá již potřetí a v Kopřivnici letos poprvé. Festival dnů umění nevidomých na Novojičínsku dále pokračuje v pátek 26. dubna 2013  hudebním večerem v sále Evangelického sborového domu v Janáčkových sadech, kde od 18:00 hodin vystoupí vokální trio  Makabara v jehož repertoáru najdeme písně hebrejské a židovské, ale i české a moravské lidové, spirituály, skladby soudobých českých autorů nebo písně populární. Zpěvačky Marie Vostatková (první soprán), Kateřina Uličná (druhý soprán), Barbora Janová (alt) pravidelně vystupují doma i v zahraničí. K úspěchům na poli interpretačních soutěží patří první místo v Young Soloist Awards (mezinárodní soutěž mladých hudebníků) ve Spojených státech (2007),  2. místo v mezinárodní soutěži pěveckých ansámblů ve Stonavě (2010) a vítězství na hudebním festivalu Květnová fantazie  (2012).   Festival uzavře v pátek 24. května od 18. hodin Tomáš Koliandr a jeho Divadlo jednoho herce Radost literárně hudebním pásmem Malý princ. Představení proběhne opět v sále Evangelického sborového domu v Janáčkových sadech a bude součástí právě probíhající Noci kostelů. První setkání v neděli 14. dubna 2013 v 16:00 hodin v modrém salonku Kulturního domu v Kopřivnici. Vstupné je dobrovolné a bude určeno na podporu kulturních aktivit nevidomých.  Akce Hudební večer u klavíru a akordeonu s Petrem Bazalou se koná za finančního podpory města Kopřivnice.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice